Milan z novo zmago začasno skočil na šesto mesto

Brescia, 24. 01. 2020 21.31 |

V otvoritveni tekmi 21. kroga italijanske Serie A je Brescia gostila bližnji Milan. V prvem polčasu nismo videli zadetkov, v drugem pa je edinega zabil Hrvat Ante Rebić, ki je v zadnjem času le našel pravo formo. Odločil je namreč že tekmo prejšnjega kroga proti Udineseju. Zmaga rdeče-črnih pomeni, da bo Milan vsaj do sobote ostal na šestem mestu, ki prinaša Ligo Evropa.

Ante Rebić je na zadnjih dveh tekmah vpisal tri zadetke.
Ante Rebić je na zadnjih dveh tekmah vpisal tri zadetke. FOTO: AP

Prijateljski derbi med bližnjima sosedoma Brescio in Milanom – njuni navijači gojijo zelo dobre medsebojne odnose – je odločil zadetek Anteja Rebića v 57. minuti. Hrvaški napadalec je bil najbolj iznajdljiv po pravi zmedi v domačem kazenskem prostoru. To je za Milan tretja zaporedna prvenstvena zmaga, kar se je zgodilo prvič v tej sezoni.

Moštvo s San Sira se je začasno povzpelo na šesto mesto italijanske Serie A, Brescia pa je trenutno 18., a bi lahko že konec tega kroga zasedala zadnje, 20. mesto.

Čeprav Zlatan Ibrahimović ne zadeva tako pogosto, kot je morda kdo pričakoval, pa se vpliv Šveda pri Milančanih nedvomno pozna. Od njegovega prihoda je Milan v prvenstvu vpisal tri zmage in en remi, vmes pa je v italijanskem pokalu s 3:0 odpravil še Spal.