Iličić in Zajc med strelci, vrnitev Ibre ob zmagi Milana

Benevento , 09. 01. 2021 16.32 |

Josip Iličić je z novo blestečo predstavo potrdil, da je znova v najboljši formi. 32-letni virtuoz je ob zmagi Atalante v gosteh pri Beneventu (1:4) prispeval gol in podajo. Tudi na njegov račun je Atalanta vse bližje najvišjim mestom. S tremi točkami je vsaj začasno na četrtem prehitela Juventus. Odličen slovenski dan v Serie A je s prvencem v dresu Genoe dopolnil Miha Zajc, ki je s soigralci premagal Bologno (2:0). V zadnji sobotni tekmi pa je Milan z 2:0 ugnal Torino. Po več kot mesecu dni se je v polni pogon vrnil Zlatan Ibrahimović, ki je vstopil v 85. minuti.

Josip Iličić si je za predstavo proti Beneventu prislužil čisto desetko.
Josip Iličić si je za predstavo proti Beneventu prislužil čisto desetko. FOTO: Sofascore.com

Josip Iličić je v prvi postavi Atalante začel četrto zaporedno prvenstveno tekmo. Trenerju Gianu Pieru Gasperiniju se je za zaupanje oddolžil že v 30. minuti. Po slabem posredovanju enega od domačih branilcev je dobil žogo na desni strani, nato v svojem slogu preigraval med številnimi nogometaši Beneventa, za piko na i pa mu je – tudi z nekaj sreče, saj je njegov strel nekoliko preusmeril Kamil Glik – uspelo premagati še vratarja Lorenza Montipa

Do konca prvega dela je ostalo pri minimalni prednosti gostov, ki pa jo je v peti minuti nadaljevanja izničil Marco Sau. Nogometaši Beneventa, ki se letos nepričakovano borijo celo za zgornjo polovico prvenstvene razpredelnice, so se nato znova bolj posvetili branjenju. V 69. minuti pa je goste v drugo prednost na tekmi popeljal branilec Rafael Toloi, potem ko je za zadetek največ postoril prav Iličić. 32-letnik je pretil na desni strani, po hitri dvojni podaji je s kakšnih 15 metrov sprožil proti vratom, Montipu pa je natančen strel uspelo le odbiti na nogo dobro postavljenega Toloia, ki mu ni bilo težko zabiti za 1:2.

Prvič, odkar portal Sofascore vodi podrobno statistiko, se je zgodilo, da bi nogometaš na eni tekmi opravil vsaj 10 uspešnih preigravanj in obenem pripravil še vsaj štiri velike priložnosti.

Dve minuti kasneje so Bergamčani zabili še zadnji žebelj v krsto domače zasedbe. Znova se je vse odvilo po desni strani. In znova je bil v soju žarometov Josip Iličić. "Jojo" je tokrat z natančno asistenco poslal žogo čez zadnjo vrsto Beneventa, kjer jo je na drugi strani v slogu najboljših napadalcev za 1:3 pričakal Kolumbijec Duvan Zapata. Za poker gostov je v samem zaključku poskrbel še rezervist Luis Muriel, Gasperini pa je Iličića z igrišča poslal v 87. minuti.

Statistika Mihe Zajca proti Bologni.
Statistika Mihe Zajca proti Bologni. FOTO: Sofascore.com

Genoa z zmago skočila iz cone izpada
Najstarejši italijanski nogometni klub iz pristaniške Genove je tudi s pomočjo slovenskega reprezentanta Mihe Zajca prišel do zelo pomembne zmage proti Bologni. 26-letnik iz Šempetra pri Gorici je tik pred koncem prvega polčasa dosegel prvi gol na tekmi, potem ko je za hrbet gostujočega vratarja Angela da Coste pospravil odbito žogo. V drugem polčasu je končni izid postavil Mattia Destro. S tremi točkami je Genoa vsaj začasno skočila na 17. mesto, ki kot zadnje še prinaša obstanek med elito.

Povratek Ibre in vrnitev Milana na zmagovalna pota
Milan, ki je kljub porazu v prejšnjem krogu proti Juventusu zadržal vodstvo na lestvici, saj je presenetljivo izgubil tudi Inter, je tokrat vse dvome o zmagovalcu želel razbliniti že na samem začetku tekme. Od prvega sodnikovega piska so rdeče-črni napadali vrata Torinčanov, obramba Granate pa je prvič popustila v 25. minuti. Theo Hernandez je z žogo silovito potegnil po sredini, nato lepo našel Brahima Diaza, ta pa je s še lepšo podajo v prostor zaposlil Rafaela Leaa, ki je dosegel svoj peti zadetek v tej sezoni Serie A. 11 minut kasneje je do svojega šestega prišel izvajalec najstrožjih kazni Franck Kessie. Napadalec gostov Andrea Belotti je v svojem kazenskem prostoru nespretno izbijal žogo in pri tem pokosil enega od nogometašev domačih, sodnik Fabio Maresca pa se je po ogledu počasnega posnetka odločil, da pokaže na belo točko. Odgovornost nase je prevzel vezist iz Slonokoščene obale, ki je Salvatoreja Siriguja poslal v eno, sam pa meril v drugo stran za zasluženo vodstvo Milana z 2:0.

Zlatan Ibrahimović, ki ga je vse od konca novembra mučila poškodba, je v zaključku dobil nekaj priložnosti za igro. V 85. minuti je zamenjal strelca prvega zadetka, istočasno pa je na igrišče stopil tudi Daniel Maldini, sin legende kluba Paola Maldinija. Rodbina Maldini je s tem presegla mejo tisočih nastopov v rdeče-črnem dresu, sedaj jih ima 1001. Do konca se izid ni več spreminjal. Milan ima tako ob tekmi več pred mestnim tekmecem Interjem štiri točke prednosti.