Handanović junak Interja, Milan le do točke, Ronaldo zapravil enajstmetrovko

Torino, 16. 12. 2020 18.12 |

V prvem od dveh sredinih derbijev na Apeninskem polotoku sta se Juventus in Atalanta razšla neodločeno (1:1). Cristiano Ronaldo bi lahko v drugem delu z enajstmetrovke dosegel gol za zmago, a mu je strel ubranil Pierluigi Gollini. Zatem je Inter po zaslugi Romeluja Lukakuja, ki je dosegel edini gol na tekmi, in razpoloženega Samirja Handanovića premagal Napoli, istočasno pa je Milan pri Genoi le remiziral (2:2).

Statistika tekme Juventus - Atalanta
Statistika tekme Juventus - Atalanta FOTO: Sofascore.com

V postavi Atalante za derbi z Juventusom ponovno ni bilo Alejandra Gomeza, ki naj bi se sprl s trenerjem Gianom Pierom Gasperinijem. Argentinec je obračun začel na klopi, presenetljivo pa niti v kadru ni bilo našega reprezentanta Josipa Iličića. Zakaj je bil 32-letnik odsoten, še ni povsem znano.

Obračun je bolje odprla stara dama. Že v 12. minuti je imel Alvaro Morato priložnost, iz katere bi preprosto moral zadeti. A se je odločil za atraktiven strel s peto, s katerim se je popolnoma osramotil. Nato je Rodrigo Bentancur v 29. lepo zaposlil Federica Chieso, ki si je s sprejemom ustvaril ravno dovolj prostora za strel, s katerim je žogo s pravim projektilom pospravil za hrbet tokrat sicer izjemnega Pierluigija Gollinija. Gostje pa so z enako mero odgovorili v drugem polčasu. V 57. minuti je Remo Freuler iz praktično identičnega položaja premagal Wojciecha Szczesnyja, ki bi morda lahko bolje posredoval. Le nekaj minut zatem je Juventus dobil enajstmetrovko, odgovornost nase je prevzel Cristiano Ronaldo, a tokrat začuda neuspešno. "Prebral" ga je Gollini, ki se je do konca še nekajkrat odlično izkazal. Ob strelu Ronalda si je rumeni karton prislužil gostujoči strateg Gian Piero Gasperini, ki je sarkastično vzkliknil: "Kakšna škoda, kakšna škoda!".

Handanović reševal Inter
Prvi polčas na Giuseppe Meazzi ni ponudil pretiranega razburjenja, v drugem pa je bilo srečanje bistveno bolj živahno. V 71. minuti je igrišče pri gostih po rdečem kartonu zapustil Lorenzo Insigne, kmalu zatem pa je z najstrožje kazni, ki je v majici Interja sploh še ni zapravil (10/10), zadel Romelu Lukaku. Kazalo je, da bo Inter brez težav srečanje pripeljal do konca, a so gostje vse moči usmerili v napad, obramba domačih pa ni bila najbolj zanesljiva. A reševal jo je tokrat izjemni Samir Handanović, ki je zaustavil kar nekaj poizkusov nogometašev Napolija, tik pred koncem pa je Inter rešil še okvir vrat po strelu rezervista Andree Petagne.

Samir Handanović proti Napoliju
Samir Handanović proti Napoliju FOTO: Sofascore.com

Četa Antonia Conteja se je z novim paketom treh točk vodilnemu Milanu približala na zgolj točko zaostanka. Rdeče-črni so namreč znova le remizirali, tokrat pri 18. Genoi z 2:2. Miha Zajc je pri domačih obsedel na klopi. Podobno kot v Milanu smo tudi v Genovi skoraj vse videli v drugem delu igre. Domači so dvakrat vodili, potem ko je oba gola dosegel nekdanji nogometaš Milana Mattia Destro, a so imeli nepopustljivi gostje vselej pripravljen odgovor. Na 1:1 je izenačil Davide Calabria, na 2:2 pa 20-letni Pierre Kalulu v 83. minuti. Varovancem Stefana Piolija se je poznalo, da so zopet igrali brez Zlatana Ibrahimovića, ki po poškodbi še ni povsem okreval. V napadu je tako od prve minute zaigral Ante Rebić, ki pa se ni proslavil in je igrišče zapustil že v 54. minuti, ko je vstopil mladi Belgijec Alexis Saelemaekers.