Simone Inzaghi ni rešil brata Filippa: Benevento izpadel po remiju Lazia in Torina

Rim, 18. 05. 2021 16.47 |

Torino je v zaostali tekmi italijanskega prvenstva prišel do točke v Rimu, kar pomeni, da bo tudi prihodnjo sezono del prvoligaške elite, v Serio B pa je tako tudi matematično izpadel Benevento, ki ga vodi Filippo Inzaghi. Njegov mlajši brat Simone bi lahko z Laziem poskrbel, da bi se odločitev o 17. mestu prestavila na zadnji krog, a Rimljani svojih priložnosti tokrat niso znali izkoristiti.

Statistika tekme Lazio – Torino
Statistika tekme Lazio – Torino FOTO: Sofascore.com

Pred zaostalo tekmo med Laziem in Torinom je bilo že jasno, da bodo Rimljani sezono zaključili na šestem mestu. Tako je bila tekma bistveno večjega pomena za goste iz Torina, ki bi si s točko že zagotovili obstanek med elito, v primeru poraza pa bi o potniku v Serie B odločal neposredni obračun za 17. mesto v zadnjem krogu med Torinom in Beneventom.

Lazio je na domači zelenici prevladoval skoraj vseh 90 minut. Najlepšo priložnost je zapravil v 84. minuti, ko je Ciro Immobile z enajstmetrovke stresel okvir vrat, Salavatoreja Siriguja je rešila desna vratnica. Okvir pa se je zopet stresel v sodniškem dodatku, po strelu Manuela Lazzarija z glavo, domači so nato zahtevali še najstrožjo kazen, a je niso dobili. Tako je ostalo pri 0:0, kar Torinu zadošča za obstanek med elito.