Milan do veličastnega preobrata proti Juventusu, Lecce boljši od Lazia

Lecce, 07. 07. 2020 21.52 |

Juventus je na San Siru po dveh tretjinah tekme vodil že z 2:0, a je domačim rdeče-črnim do konca uspelo pripraviti veličasten preobrat. Na koncu je bilo 4:2, Juventus pa tako ni uspel izkoristiti spodrsljaja Lazia, ki je na gostovanju pri Lecceju klonil z 1:2.

Statistika Zlatana Ibrahimovića proti Juventusu.
Statistika Zlatana Ibrahimovića proti Juventusu. FOTO: Sofascore.com

Nogometaši Juventusa so imeli v prvem polčasu terensko premoč, čeprav so v tekmo zagotovo vstopili nekoliko bolj sproščeno, potem ko je Lazio izgubil na gostovanju pri Lecceju. Do prve večje priložnosti je že v uvodnih minutah prišel Leonardo Bonucci, nekdanji nogometaš Milana je z glavo meril za las mimo domačih vrat. Milančani so na drugi strani svoji dve priložnosti zapravili prek Zlatana Ibrahimovića. Izkušeni Šved, ki je začel še drugo tekmo zapored, je sprožil dva nizka strela, a je Wojciech Szczesny oba uspel uloviti. Cristiano Ronaldo je v prvem delu poskusil zgolj enkrat, a je njegov strel šel za las mimo vrat Gianluigija Donnarumme. V sodnikovem podaljšku je zapretil še Gonzalo Higuain, Donnarumma pa je bil znova priseben in je strel uspel ubraniti.

Stara dama je v nadaljevanje krenila sanjsko. V 47. minuti je Adrien Rabiot sprejel žogo na svoji polovici, nato med nogama preigral Thea Hernandeza in žogo kar sam popeljal do domačih vrat. Ko je že kazalo, da bo s podajo zaposlil odkritega Ronalda, se je francoski vezist odločil za strel s kakšnih 20 metrov, s katerim je premagal nemočnega Donnarummo. V 53. minuti so gostje še povišali prednost, ko je veliko napako domače obrambe izkoristil Ronaldo, ki se je tako še na peti zaporedni prvenstveni tekmi vpisal med strelce.

Vse je kazalo, da bo razglašeni Milan ostal brez točk, a ga je v igro v 62. minuti znova vrnil Ibrahimović. Švedski napadalec je izkoristil najstrožjo kazen, ki jo je z igranjem z roko zakrivil Bonucci. Štiri minute kasneje je na semaforju že pisalo 2:2. Franck Kessie je izkoristil podajo Ibrahimovića. Le dobra minuta je potekla od izenačujočega zadetka, ko se je četa Stefana Piolija še tretjič veselila. Rezervist Rafael Leao je sprožil na prvi pogled nenevaren strel na Szczesnyjeva vrata, a je poljski vratar z nespretnim posredovanjem poskrbel za 3:2. Zadnji žebelj v krsto stare dame je za piko na i sijajnemu Milanovemu večeru zabil Ante Rebić po veliki napaki Alexa Sandra.

Nogometaši Lazia so po drugem zaporednem porazu praktično brez pravih možnosti za naslov. FOTO: AP

Spodrsljaj Lazia pri Lecceju
Tekma je bila precej razburljiva, Lecceju so sodniki en zadetek odvzeli po pregledu z Varom, prek Marca Mancosuja so zapravili tudi najstrožjo kazen, a za dragocene tri točke, ki so domačine vsaj začasno potisnile na 17. mesto, sta zadela Khouma Babacar v 30. in Fabio Lucioni v 47. minuti.

Felipe Caicedo pa je v deveti zadel za Lazio. Ta je imel tudi še nekaj izjemnih priložnosti, a se je velikokrat izkazal tudi vratar Gabriel. So pa Rimljani v sodniškem dodatku ostali brez Patrica Gabarrona, ki je dobil rdeči karton, ker je ugriznil tekmeca v nadlaket.