Ibrahimović s 500. in 501. golom v karieri vrnil Milan na vrh Serie A

Milano, Parma, Rim, 07. 02. 2021 17.00 |

Švedski zvezdnik Zlatan Ibrahimović se je ob zmagi svojega AC Milana na ligaški tekmi s Crotonejem (4:0) razveselil tudi okroglega jubileja, saj je dosegel in nato tudi presegel magično mejo 500 zadetkov v klubskem nogometu. Po "dvojčku" Ibrahimovića je dva gola v naslednjih nekaj napadih v mrežo južnjakov pospravil še Ante Rebić. Milan je z dvema točkama naskoka pred mestnim tekmecem Interjem spet vodilni klub Serie A.

Ibrahimović (na fotografiji levo) proslavlja prvi gol na tekmi s Theom Hernandezom. FOTO: AP
V vedno večjih težavah je Parma, ki je s slovenskim reprezentantom Jasminom Kurtićem v prvi postavi tokrat izgubila domačo tekmo z Bologno (0:3). Domačim, ki ostajajo na predzadnjem mestu na lestvici z vsega 13 točkami, je v prvem polčasu dva gola zabil Musa Barrow, končni izid pa je v sodnikovem podaljšku drugega polčasa postavil Riccardo Orsolini.

Trener AC Milana Stefano Pioli se je na San Siru nadejal, da bo njegovim varovancem uspelo še dodatno zabrisati spomin na boleč poraz na derbiju z Interjem v pokalnem četrtfinalu, ko je bil prvi zvezdnik rdeče-črnih Zlatan Ibrahimović tudi izključen. Ibrahimović je začel dvoboj s Crotonejem, Pioli pa je imel veliko težav s sestavo začetne enajsterice na sredini igrišča: priložnost so na koncu dobili Soualiho Meite, Franck Kessie, Alexis Saelemaekers, Rafael Leao in Ante Rebić za osamljenim Ibrahimovićem v konici napada. V šesti minuti se je mreža Kalabrijcev že zatresla, toda sodniki so razveljavili zadetek Davideja Calabrie, potem ko ga je v kazenskem prostoru lepo našel Leao: Ibrahimović je bil namreč na začetku akcije v prepovedanem položaju.

V deseti minuti so gostje zapravili veliko priložnost za vodilni zadetek, potem ko je Samuel Di Carmine presenetil Fikaya Tomorija in z neposredne bližine prišel do strela z glavo, a meril preslabo. Milan je v 12. minuti odgovoril z akcijo Thea Hernandeza, ki je našel Leaa, po njegovem prodoru v 16-metrski prostor pa ga je izvrstno ustavil Vladimir Golemić. Gostje so se dobro upirali favoriziranim Milančanom, ki pa so prek svojega največjega asa po dobre pol ure igre le uspeli povesti: Leao je podal do Ibrahimovića, ki z diagonalnim strelom ni dopustil nobene možnosti za obrambo Alexu Cordazu ter se tako razveselil jubilejnega 500. gola v klubskem nogometu.

Statistika tekme AC Milan - Crotone.
Statistika tekme AC Milan - Crotone. FOTO: Sofascore.com

Trije goli v dobrih petih minutah
Drugi polčas je Milan začel brez Saelemaekersa, ki ga je na zelenici nadomestil Samu Castillejo. Kmalu je priložnost za igro dobil tudi Hakan Calhanoglu, a še prej se je izkazal Cordaz, ki je v 61. minuti po kombinaciji Leaa in Rebića ustavil močan strel hrvaškega nogometaša. Po tem, ko je dobro minuto kasneje le za las zgrešil Hernandez, je Ibrahimović podvojil vodstvo Milana, ko je z neposredne bližine po akciji francoskega branilca zgolj še potisnil žogo v mrežo gostov. Crotone je nato povsem razpadel in v razmaku nekaj minut dobil še kar dva gola, pod oba se je podpisal Rebić, ki je najprej izkoristil podajo iz kota Calhanogluja, nato pa v 70. minuti še drugič zatresel mrežo južnjakov.

Vrhunci tekme AC Milan ‒ Crotone:

Preden ga je zamenjal Mario Mandžukić, igro pa je zapustil tudi Rebić, je bil Ibrahimović z glavo blizu celo hat-tricku, a njegov poskus ni zadel cilja. Cordaz je v enem zadnjih napadov rednega dela tekme preprečil veselje Mandžukiću, potem ko se je po strelu izkušenega Hrvata žoga pred gostujočim vratarjem tudi neugodno odbila. Milan je s polnim izkupičkom spet zasedel vrh lestvice, kjer ima dve točki več od mestnega tekmeca Interja ter sedem več od serijskega prvaka Juventusa, ki pa ima v lovu na jubilejni deseti zaporedni scudetto tudi tekmo manj.

Zlatan Ibrahimović je bil z Antejem Rebićem najbolje ocenjeni igralec tekme po izračunih Sofascore. FOTO: Sofascore.com

Na večerni tekmi je Lazio na domačem Olimpicu premagal Cagliari in se na lestvici izenačil z osovraženim mestnim tekmecem Romo (1:0). Edini strelec je bil v 61. minuti še naprej izjemno produktivni italijanski reprezentant Ciro Immobile.