Caicedo rešil Lazio proti Juvetu, Ibrahimović pa Milan na San Siru

Rim, 08. 11. 2020 13.42 |

Juventus je v prvi nedeljski tekmi 7. kroga Serie A v gosteh proti Laziu dolgo vodil, potem ko je v 15. minuti zabil Cristiano Ronaldo, a je v izdihljajih tekme izenačil rezervist Felipe Caicedo. Kasneje sta se v še enem derbiju pomerila Atalanta in Inter, ki sta prav tako remiziral, igral pa je le Samir Handanović (1:1). Genoa Mihe Zajca je doma izgubila z Romo (1:3), Napoli pa je minimalno (1:0) ugnal Bologno. Na večerni tekmi je pri vodilnem Milanu točko iztržila Verona, ki ji je zmago šele globoko v sodnikovem podaljšku preprečil Zlatan Ibrahimović (2:2).

Dodatna težava za Juve je tudi to, da se je v drugem delu poškodoval Cristiano Ronaldo. Igrišče je zapustil v 76. minuti, ko ga je nadomestil Paulo Dybala. "Imel je težavo s kolenom, zato je moral z igrišča. Ne vem, za kakšno poškodbo gre in koliko časa bo počival," je po tekmi povedal Pirlo.

Andrea Pirlo je v primerjavi s tekmo proti Spezii storil štiri spremembe v prvi postavi, v katero se je vrnil tudi Cristiano Ronaldo. Na drugi strani je bil Lazio še naprej močno okrnjen, zaradi koronavirusa so počivali Thomas Strakosha, Ciro Immobile in Lucas Leiva.

Portugalec, ki je proti Spezii prejšnji konec tedna v drugem delu zabil dvakrat, tudi tokrat ni potreboval veliko, da se je prvič vpisal med strelce. Juan Cuadrado je v 15. minuti lepo usmeril žogo na polovico Lazia in nato z desne strani zaposlil odlično postavljenega Ronalda, ki mu ni bilo težko zabiti v prazno mrežo za 0:1. V 37. minuti bi "CR7" kaj lahko povišal prednost stare dame, potem ko je sprožil z roba kazenskega prostora, a mu je veselje preprečila vratnica. Na drugi strani je kmalu zatem najlepšo priložnost domačih zapravil Vedat Muriqi, ki je meril za las mimo leve vratnice Juventusa.

V drugem delu so Rimljani pritiskali, imeli tudi nekaj zrelih priložnosti, a je bil vselej na mestu tokrat odlično razpoloženi Wojciech Szczesny. Vse do 95. minute, ko ga je premagal rezervist Felipe Caicedo, ki je tako Laziu priigral sila pomembno točko.

Statistika Cristiana Ronalda proti Laziu.
Statistika Cristiana Ronalda proti Laziu. FOTO: Sofascore.com

V prvem polčasu drugega nedeljskega derbija v Bergamu nismo videli veliko priložnosti. Nekoliko več od igre je imela Atalanta, a je bil Samir Handanović brez večjega dela. Inter je na začetku drugega dela prevzel vajeti igre, kar je kronal v 58. minuti. Na levi strani je preigraval Ashley Young, ki je nato poslal visok predložek na glavo Lautara Martineza, ki je mojstrsko meril na drugo vratnico vratarja Marca Sportiella. Atalanta je nato krenila po vsaj točko, ki ji jo je v 79. minuti z nizkim strelom prinesel rezervist Aleksej Mirančuk. Samir Handanović, ki mu prejetega zadetka ne gre očitati, a bi nedvomno lahko bolje posredoval, pri Interju je igral vso tekmo, Josip Iličić pri domačih pa še drugič zapored ni dobil priložnosti in je tekmo spremljal s klopi.

"Tako kot proti Realu tudi tokrat nismo igrali slabo. A manjka nam ubijalski instinkt. Ustvarjamo si priložnosti, ki pa jih ne znamo izkoristiti. Kot trener lahko pomagam do določene mere, ostalo je na igralcih," je bil po novi bledi predstavi svojih varovancev razočaran Antonio Conte, ki je po nizu slabih predstav pod vse večjim pritiskom. Nazaj na zmagovita pota mu bo zagotovo pomagal Romelu Lukaku, ki je očitno saniral poškodbo in je tokrat v zaključku dobil približno 15 minut za igro.

Statistika Samirja Handanovića proti Atalanti
Statistika Samirja Handanovića proti Atalanti FOTO: Sofascore.com

Vodilni AC Milan je še na drugi zaporedni tekmi v domačem prvenstvu zgolj remiziral. Po remiju s 3:3 proti Romi je sledil veliko bolj presenetljiv spodrsljaj proti Veroni, ki je do 93. minute, ko je zadel Zlatan Ibrahimović, celo vodila. Ibrahimović je v 65. minuti zapravil tudi najstrožjo kazen, gostje pa so na San Siru po slabih 20 minutah igre sicer vodili že s kar 2:0. Po zadetku Antonina Baraka v šesti minuti je Davide Calabria v 19. minuti dosegel še drugi gol za Verončane, ko je premagal lastnega vratarja. "Uslugo" so nato gostje domačim vrnili v 27. minuti, ko je svojo mrežo na drugi strani zatresel Giangiacomo Magnani. V razburljivem sodnikovem podaljšku drugega polčasa so rdeče-črni vseeno uspeli priti do točke, potem ko so sodniki zaradi igre z roko najprej razveljavili gol Calabrii, v enem zadnjih napadov na tekmi pa je točko domačim priigral njihov prvi strelec Ibrahimović, ki je z glavo natančno preusmeril žogo pod prečko po podaji Brahima Diaza in poleg zmage Verončanov preprečil tudi prvi poraz Milana v Serie A 2020/21.

Statistika tekme AC Milan - Hellas Verona.
Statistika tekme AC Milan - Hellas Verona. FOTO: Sofascore.com

Izidi 7. kroga Serie A:

AC Milan – Hellas Verona 2:2 (1:2)
Magnani 27./avt., Ibrahimović 90.; Barak 6., Calabria 19./avt.
Zlatan Ibrahimović (Milan) je v 65. minuti zapravil enajstmetrovko.

Lazio – Juventus 1:1 (0:1)
Caicedo 90.; Ronaldo 15.

Atalanta – Inter 1:1 (0:0)
Mirančuk 79.; Martinez 58.
Josip Iličić (Atalanta) je bil na klopi, Samir Handanović (Inter) pa je igral vso tekmo.

Genoa – Roma 1:3 (0:1)