Jasmin Kurtić začel povratek Parme, Napoli remiziral z Milanom

Parma, 12. 07. 2020 21.37 |

V nedeljo sta bila v Serie A na delu dva Slovenca. Valter Birsa je ob remiju Cagliarija vstopil s klopi, Jasmin Kurtić pa je v 93. minuti zabil za Parmo, ki ji je v samem zaključku srečanja z Bologno uspelo priti do točke. Na večernem derbiju pa sta Napoli in Milan igrala neodločeno (2:2).

Statistika Jasmina Kurtića proti Bologni.
Statistika Jasmina Kurtića proti Bologni. FOTO: Sofascore.com

Jasmin Kurtić je za Parmo igral vso tekmo, v 93. minuti pa je začel vrnitev svoje ekipe, ki je proti Bologni prišla do točke, bilo je 2:2, čeprav so gostje vse do sodnikovega podaljška vodili z dvema zadetkoma prednosti. Kurtić je zadel z glavo po podaji iz kota, dobro minuto kasneje pa je končni izid postavil Roberto Inglese, ki je izkoristil neodločnost obrambe Bologne.

Pred tem je Genoa na super pomembni tekmi v boju za obstanek uspela streti odpor zadnjeuvrščenega Spala, ki bo, kot vse kaže, izpadel iz Serie A. Genoa je trenutno 17., za obstanek pa se bo udarila z Leccejem, ki je tokrat remiziral pri Cagliariju z 0:0. Valter Birsa je tudi tokrat dobil priložnost, na igrišče je vstopil v 68. minuti.

Statistika Valterja Birse proti Lecceju.
Statistika Valterja Birse proti Lecceju. FOTO: Sofascore.com

Na zadnji nedeljski tekmi smo na San Paolu spremljali neposredni obračun za uvrstitev v Evropsko ligo med Napolijem in Milanom. Gostje so bolje začeli srečanje, v 20. minuti so izpeljali sijajno ekipno akcijo, v kateri se je v vlogi asistenta znašel Ante Rebić, z močnim strelom pa je za 0:1 poskrbel Theo Hernandez. A prednost Milančanov ni trajala dolgo. V 34. minuti si je veliko napako privoščil Gianlugi Donarumma, ki žoge ni uspel dobro odbiti, njegovo napako pa je znal izkoristiti Giovanni Di Lorenzo. Ob polčasu je bil izid 1:1.

V nadaljevanju so najprej pritisnili domači, ki so bili nevarni predvsem prek Driesa Mertensa in Lorenza Insigneja. Belgijec se je v 60. minuti prikradel v kazenski prostor, kjer je dočakal asistenco Joseja Callejona, po kateri je zabil svoj deveti ligaški zadetek v sezoni in že četrtega po korona premoru. Stefano Pioli je na zaostanek odreagiral s presenetljivo zamenjavo, saj je nerazpoloženega Zlatana Ibrahimovića poslal z igrišča, nadomestil ga je Rafael Leao. Mladi napadalec je bil nekajkrat nevaren, a ni uspel zabiti. Je pa to uspelo vezistu Francku Kessieju, ki je v 73. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Pri 2:2 je ostalo vse do konca srečanja, kar pomeni, da Napoli ostaja šesti z dvema točkama prednosti pred sedmim Milanom.