Serie A: Izjemna Atalanta s petardo potopila Cagliari, Kurtić prinesel zmago Parmi

Bergamo, 04. 10. 2020 14.09 |

J.B., M.J.
5

Atalanta je v tretjem krogu italijanskega prvenstva prišla do tretje zmage. Da je bil izkupiček še slajši, je tretjič zapored zabila vsaj štiri zadetke. Tokrat celo pet, za kar je poskrbelo pet različnih strelcev. Luis Muriel, Alejandro Gomez, Mario Pašalić, Duvan Zapata in Sam Lammers so Cagliari potopili s 5:2. Josipa Iličića še ni bilo v kadru, a se pričakuje, da bo nazaj po reprezentančnem premoru. Parma slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića je z 1:0 ugnala Hellas Verono, Belokranjec je dosegel edini gol.

Statistika srečanja Atalanta – Cagliari.
Statistika srečanja Atalanta – Cagliari. FOTO: Sofascore.com

Strelski festival v Bergamu je v sedmi minuti začel Luis Muriel. Kolumbijec je izkoristil nepazljivost gostujoče obrambe in v situaciji ena na ena premagal Alessia Cragna. V 24. minuti je izenačil bivši Interjev branilec Diego Godin, a je Cagliari rezultat držal vsega pet minut.

"Je z ekipo na treningu in vsi upamo, da se bo vrnil tudi v nogometnem smislu. Ampak ni nuje po hitenju. Upamo pa, da ga bomo dobili nazaj po reprezentančnem premoru," trener Gasperini o Iličiću.

Kapetan Boginje Alejandro Gomez je v svojem slogu sprožil s kakšnih 18 metrov, Cragno pa je bil še drugič brez moči.  V 37. minuti je Robin Gosens lepo asistiral osamljenemu Mariu Pašaliću za 3:1, ko pa je kmalu zatem v polno meril še lani najboljši strelec Atalante Duvan Zapata, je bil zmagovalec bolj ali manj odločen. Na začetku drugega dela so gostje prek Joaa Pedra sicer prišli do znižanja in imeli v nadaljevanju še nekaj zrelih priložnosti, ki jih niso izkoristili. Kazen za zapravljeno je prišla v 81. minuti, ko je po fantastičnem preigravanju prvenec zabil poletni prišlek iz PSV-ja Sam Lammers.  Atalanta ima po treh krogih maksimalnih devet točk, zabila pa je že neverjetnih 13 zadetkov, pa čeprav še vedno ne more računati na enega prvih napadalnih zvezdnikov ekipe Josipa Iličića. Slovenski as naj bi se v kader vrnil po prihajajočem reprezentančnem premoru.

Jasmin Kurtić
Jasmin Kurtić FOTO: Sofascore.com

Parma je gostila Hellas Verono in zmagoviti gol zabila že v prvi minuti prek Jasmina Kurtića. Za Verono je bil to prvi poraz. Benevento, pri katerem ni bilo v kadru Dejana Vokića, je z 1:0 ugnal Bologno, Lazio in Inter pa sta se razšla z 1:1. Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter, gola pa sta dosegla Lautaro Martinez za goste in Sergej Milinković-Savić za domače. Oboji so tekmo končali z igralcem manj. Zaradi koronavirusa so sicer že pred dnevi preložili tekmo med Genoo in Torinom.