Udinese devetič v sezoni do remija, Inter po zmagi v Neaplju znova na vrhu

London, 03. 12. 2023 22.52 |

M.J., STA
2

Nogometaši iz Vidma so devetič remizirali v italijanskem prvenstvu. Na dvoboju 14. kroga so bili tik pred zmago proti tekmecem iz Verone, ki so izenačujoči gol za končni izid 3:3 dosegli v šesti minuti sodnikovega podaljška. Udinese je na dosedanjih tekmah dosegel le eno zmago, v začetku novembra je na San Siru premagal Milan z 1:0. Inter je na osrednji tekmi italijanskega prvenstva v Neaplju zmagal s 3:0 in se vrnil na vrh razpredelnice. Pred drugouvrščenim Juventusom ima dve, pred tretjeuvrščenim Milanom pa šest točk prednosti.

Udinese - Verona
Udinese - Verona FOTO: Sofascore.com

Za ekipo iz Vidma je od 66. minute igral slovenski reprezentant Sandi Lovrić. Jaka Bijol je poškodovan, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru Udineseja. Za gostitelje je dva gola dosegel Lorenzo Lucca, prvega v 30., drugega v 72. minuti, prvi gol pa je zabil Christian Kabasele (16.). Za nogometaše iz Verone so zadeli Milan Đurić (37.), Cyril Ngonge (61.) in Thomas Henry (90+6.). Na sporedu sta bili še dve tekmi. Na prvi sta se Lecce in Bologna razšla z neodločenim izidom 1:1, medtem ko je Fiorentina zanesljivo premagala zadnjeuvrščeno Salernitano s 3:0.

Milanski Inter je na osrednji tekmi 14. kroga italijanskega nogometnega prvenstva v Neaplju zmagal s 3:0 in se vrnil na vrh razpredelnice. Pred drugouvrščenim Juventusom ima dve, pred tretjeuvrščenim Milanom pa šest točk prednosti.

Napoli vs Inter
Napoli vs Inter FOTO: Sofascore.com

Inter prepričljiv v Neaplju

Zasedba iz lombardijske prestolnice je v Neaplju prikazala zelo zrelo predstavo. Povedla je v končnici prvega polčasa po "projektilu" Turka Hakana Calhanogluja z 20 metrov. Na 2:0 je v 62. minuti po kombinirani akciji in "slalomskem vložku" povišal Nicolo Barella, končni izid pa je v 85. minuti postavil Francoz Marcus Thuram.

Juve do zmage v izdihljajih tekme

Juventus je na uvodni tekmi kroga v petek zmagal v Monzi z 2:1. Belo-črni so imeli v 11. minuti priložnost, da z enajstmetrovke dosežejo zadetek, a je tako najstrožjo kazen Dušanu Vlahoviću kot njegov kasnejši poskus po odbitku obranil Michele Di Gregorio. Veselje pa je bilo kratko, saj je le nekaj sekund kasneje po podaji s kota z glavo zadel Adrien Rabiot.

Statistika tekme Monza - Juventus
Statistika tekme Monza - Juventus FOTO: Sofascore.com

Juventus je zanesljivo branil prednost vse do sodnikovega dodatka drugega polčasa. V prvi minuti tega pa je obrambo Torinčanov s podajo v kazenski prostor prelisičil Valentin Carboni, na poti v mrežo se namreč žoge nihče več ni dotaknil. Znova pa je bilo veselje domačih kratko, saj je tri minute kasneje po podaji Rabiota z veliko sreče zadel Federico Gatti, potem ko je najprej povsem zgrešil žogo. V soboto sta se Genoa in Empoli razšla z 1:1, Lazio je doma premagal Cagliari z 1:0, Milan pa Frosinone s 3:1. V ponedeljek bo še zadnja tekma 14. kroga med Torinom in Atalanto iz Bergama.

Izidi, 14. krog:
Monza - Juventus                   1:2 (0:1)
Carboni 21.; Rabiot 12., Gatti 94.
Dušan Vlahović je v 11. minuti zgrešil 11-m.

Genoa - Empoli                     1:1 (1:0)
Malinovsky 37.; Cancellieri 67.
(Lovra Štubljarja ni bilo v ekipi Empolija)

Lazio - Cagliari                   1:0 (1:0)
Pedro 8.
RK: Makoumbou 27./Cagliari

Milan - Frosinone                  3:1 (1:0)
Jović 43., Pulišić 50., Tomori 74.; Brescianini 82.
(Matjaža Kamenšek-Pahiča ni bilo v ekipi Frosinoneja)

Lecce - Bologna                    1:1 (0:0)
Piccoli 99.; Lykogiannis 68.

Fiorentina - Salernitana           3:0 (2:0)
Beltran 6., Sottil 18., Bonaventura 56.

Udinese - Verona                   3:3 (2:1)
Kabasele 16., Lucca 30., 72.; Đurić  37., Ngonge 61., Henry 97.
(Sandi Lovrić je v igro za Udinese vstopil v 66. minuti, Jaka Bijol zaradi poškodbe ni igral za Udinese, Davida Pejičića ni bilo v ekipi Udineseja).

Sassuolo - Roma 1:2 (1:0)
Henrique 25.; Dybala 76./11-m, Kris- tensen 82.
RK: Boloca 62./Roma

Napoli - Inter 0:3 (0:1)
Calhanoglu 44., Barrella 66., Thuram 85.