Inter z zmago na +13, Atalanta s petardo storila nov korak do Lige prvakov

Milano, 25. 04. 2021 15.58 |

T.Š., STA
16

Vodilno moštvo Serie A, milanski Inter, je v 33. krogu gostilo Verono. Milančani so zmagali (1:0), gol odločitve je dosegel Mattero Darmian v drugem polčasu. Inter ima 13 točk prednosti pred Juventusom in AC Milanom. Stara dama je sicer gostovala pri Fiorentini in se v Torino vrnila s točko (1:1). V zadnji nedeljski tekmi pa je Atalanta, za katero je Josip Iličić vstopil v drugem polčasu, napolnila mrežo Bologne, bilo je 5:0.

Dvoboj Giangiacoma Magnanija in Romeluja Lukakuja.
Dvoboj Giangiacoma Magnanija in Romeluja Lukakuja. FOTO: AP

Milanski Inter je na dobri poti do osvojitve naslova državnega prvaka. Po 33. krogu imajo črno-modri 13 točk prednosti pred prvim zasledovalcem in mestnim tekmecem AC Milanom (odigral je tekmo manj). Inter je zbral 79 točk, AC Milani in Juventus jih imata 66.

Trener Antonio Conte je ob gostovanju Verone na igrišče poslal naslednjo enajsterico s kapetanom in vratarjem Samirjem Handanovićem na čelu: Alessandro Bastoni, Stefan De Vrij, Milan Skriniar, Ivan Perišić, Christian Eriksen, Marcelo Brozović, Nicolo Barella, Achraf Hakimi, Lautaro Martinez, Romelu Lukaku.

Prvi polčas je minil brez golov, najlepšo priložnost so imeli gostje v 26. minuti, ko je prvi strel Handanović ubranil, naslednji pa je zletel malce mimo vrat. Odločitev je padla v 76. minuti, ko je odločilni gol dosegel Matteo Darmian. Ta je v igro vstopil dobrih deset minut prej, v 65. minuti, ko je zamenjal Ivana Perišića

Statistika tekme Inter -Verona
Statistika tekme Inter -Verona FOTO: Sofascore.com

Juventus se je po prvem polčasu tekme proti Fiorentini znašel v rezultatskem zaostanku. Erick Pulgar je v 21. minuti zadel vratnico, nato pa je po igri Adriena Rabiota z roko glavni sodnik dosodil enajstmetrovko (s pomočjo tehnologije VAR) v 28. minuti. Uspešno jo je izvedel Dušan Vlahović. Na začetku drugega polčasa je Pirlo opravil menjavo, namesto Dybale je vstopil Alvaro Morata in izid takoj izenačil v 46. minuti, kar je bil tudi končni izid srečanja.

Statistika tekme Fiorentina - Juventus
Statistika tekme Fiorentina - Juventus FOTO: Sofascore.com

Iličić vstopil s klopi in videl petardo
Atalanta je proti Bologni povedla v 22. minuti, ko je po podaji s peto Luisa Muriela pred vrati do strela prišel Ruslan Malinovskij in zadel za 1:0. Muriel je kmalu zatem zadel vratnico, v 44. minuti pa je zadel z bele točke za 2:0.

Jerdy Schouten je v 49. minuti dobil rdeči karton, številčno prednost pa sta hitro unovčila Remo Freuler in Duvan Zapata, ki sta zadela za 3:0 in 4:0 v 58. in 59. minuti. V 71. minuti je priložnost za igro dobil tudi Josip Iličić, dve minuti zatem pa je Aleksej Mirančuk prednost povišal že na 5:0. V 88. minuti je še Danilo tik pred golovo črto preprečil nov zadetek domače ekipe.

Na prvi tekmi dneva je Udinese v gosteh s 4:2 premagal Benevento. Gostje so vodili že po prvem polčasu (1:2).