Šeško in Kampl z Leipzigom zgolj do remija proti Werderju

Bremen, 19. 12. 2023 20.55 |

STA, A.M.
0

Nogometaši Leipziga slovenskih igralcev Kevina Kampla in Benjamina Šeška so na gostovanju pri Werderju iz Bremna po remiju 1:1 dobili le točko. Z njo so igralci saške ekipe ostali na tretjem mestu lige, vodilna Bayer Leverkusen in Bayern München pa bosta igrala v sredo.

Werder Bremen - RB Leipzig
Werder Bremen - RB Leipzig FOTO: AP

Leipzig je nepričakovano dobil le točko v boju z ekipo srednjega dela lestvice, Werder pa je z veliko točko prišel na začasno 13. mesto. Rahlo premoč gostov je v Bremnu kronal Lois Openda na začetku drugega polčasa. A domači se niso predali, plod takšne igre pa je bil izenačujoči zadetek Justina Njinmaha v 75. minuti. Minuto pozneje sta položaja na igrišču zamenjala oba Slovenca; Kevina Kampla, ki je igral od začetka, je zamenjal Nicolas Seiwald, Benjamin Šeško pa je vstopil namesto Yussufa Poulsena. Leipzigu do konca ni uspelo doseči zmagovitega gola, čeprav je zlasti v končnici močno pritisnil.