Škandal v ligi narodov: sodnik Švedu obljubil dve enajstmetrovki!

Istanbul, 19. 11. 2018 17.30 |

Tekma med Turčijo in Švedsko, ki je bila odigrana v sklopu lige narodov divizije B v soboto, je dobila tretji polčas, potem ko je švedski reprezentant Marcus Berg razkril, da mu je sodnik med polčasema obljubil dve enajstmetrovki. Na koncu so Švedi dobili eno, kar je zadoščalo za zmago nad Turčijo in obstanek v diviziji B.

Garanqvist je zadel za zmago Švedske.
Garanqvist je zadel za zmago Švedske. FOTO: AP

Za razburjenje v turškem taboru je poskrbel kar švedski reprezentant sam, ki je po tekmi novinarjem razložil, kaj se je zgodilo. "Med polčasom sem šel govoriti s sodnikom, da bi ugovarjal zaradi nedosojene enajstmetrovke nad menoj. 'Usedla sva se v garderobi, predstavil sem mu moj pogled na to, kar se je dogajalo, nato pa mi je obljubil: ’Ogledal si bom posnetek in če je res, da sem se napačno odločil v akciji, ki jo opisuješ, ti bom dosodil dve enajstmetrovki v drugem polčasu,'" je za Aftonbladet povedal švedski napadalec Marcus Berg, ki je pod vprašaj postavil delo glavnega sodnika, 34-letnega Romuna Istvana Kovacsa.

Kovacs v drugem polčasu Švedom sicer ni dosodil dveh enajstmetrovk, temveč eno, kar pa je bilo dovolj, da je Andreas Granqvist v 71. minuti zabil za gostujočo zmago Švedov, ki so si s tem zagotovili obstanek v diviziji B lige narodov.

KOMENTARJI (24)

apodgra
21. 11. 2018 08.46
+1
Ena izmed sodniških zgod in teh ni malo. Ne prav zanima , kako se bo na to odzvala Uefa in kakšna do kazen temu sodniku. V 90 minutah igre se zgodi toliko spornih situacij , ki jih lahko sodnik spremeni v eno ali drugo korist. Tako, da sodniki imajo v svojih roka škarje in platno . Včasih namerno noče videti prekrška , drugič iz nič napravi prekršek . Dokler bodo sodili sodniki se te anomalije bodo dogajale . Lahko jih omejimo in ena od teh je tudi VAR tehnologija ,ki pa še ni prav zaživela . Problem je lahko pri sodniku VAR tehnologije , ki signalizira ali ne signalizira glavnemu sodniku , glede na simpatijo do ekipe
+9
Pri nas Jug, Skomina & co, že pred prvenstvom, obljubijo NkBežigradu05, ,,pošteno sojenje" !!!
zabuko
20. 11. 2018 07.50
+0
Pa dajte potem Jugo povedat, da Klinar ne igra več za Olimpijo in če naredi prekršek v kazenskem, je to penal in ne prosti strel z roba.
Mungos2
20. 11. 2018 09.08
+3
le?o
19. 11. 2018 20.08
-15
Spet turki vpleteni. Najboljsi igralec barce v CL je turek nemskih korenin. Pripeljal jih je v cetrtfinale. Na camp mou ima status kot ataturk v carigradu.
Kollerik
19. 11. 2018 21.15
-1
resnicaosvobaja
19. 11. 2018 21.39
+7
Ima status kot madžarski sodniki pri Realu . Na Bernabeu nima status Franca, ker ni edini , zaradi obsega takšnih "igralcev"pa prej status Dunajskih dečkov ...Kekec
+8
in ti te demonstracije poštenja in realnosti vedno zamenjaš s trpljenjem...hudo... :)
robert hrovat
19. 11. 2018 18.46
+11
nisem navijač ne Barcelone, ne Real Madrida sem pa enkrat gledu tekmo Real Madrida, ko je celo komentator začel kritizirati tako sodnike kot igralce... sodnik je razveljavil 2 čista gola in ni piskal 3 čiste 11-metrovke( sodnik je bil 1 meter stran pa kao ni vidu igranje z roko??? neverjetno) na koncu je pa piskal tako 11-metrovko , da so celo igralci Reala skomigali z rameni, kao mi nič ne vemo, če je sodnik piskal pol že more bit prekršek ( kakšen je bil prekršek, igralec Reala je nakazu da bo driblal igralca pred sabo, pa je ponesreči stopil na žogo in je padel... in sodnik piska 11-metrovko).... prej sem bit tudi za Real, sam po tej tekmi žal nikoli več za njih... sramota
Kollerik
19. 11. 2018 18.53
+4
blueboy0
19. 11. 2018 19.19
+10
Ok ja, res da se je to že zgodilo ampak je Barca tudi bla kolkrat na istem primeru kot ga opisuješ za Real. Če le omenim lanski drugi krog proti PSGju v ligi prvakov (kjer je blo takih napak ogromno) pa tudi v ligi je blo že veliko takih poglej si recimo padec Albe lansko leto proti Eibari na youtubi ko je sodnik Barci piskal penal čeprav je Alba se nad žogo spotakno(enak primer kot ga opisuješ). Pa ne branim Reala ker ja se take zadeve na žalost res dogajajo ampak sta si z Barcelono na istem pri tem pa čeprav navijači tega ne priznajo pa pljuvajo samo po Reali .
19. 11. 2018 19.40
+3
Barcelona je bila v tako breizhodnem položaju, po zadetku Cavanija za 3:1 pa sploh, da so sodniki dosodili eno "sporno" enajstmetrovko in PSG nedosodili eno "sporno". Glavni krivec za poraz pa ne sodniki, ne Barcelona ampak prestrašeni PSG , ki ni prišel igrat ampak obdržat prednost
Kollerik
20. 11. 2018 09.09
-5
PSG je naredil podobno napako z Barco, kot jo je naredila Barca z Romo. Prišel je "držat" svoj rezultat iz prve tekme. Seveda pa je bilo kljub "naklonjenosti" sodnika Barci ( torej nekaj, kar pri Barci v primerjavi z Ralom le malokdaj vidimo) treba zabiti kar šest golov in Barca jih je. Epsko, ter neponovljivo!
19. 11. 2018 18.42
+9
Samo Real podarja sodnikom vrečke pred tekmo in na premiernem sojenju vsakega španskega sodnika Realu v last Rolex uro. In tile se ne odločajo kaj in kako, ampak samo prejmejo navodila, Kekec
le?o
19. 11. 2018 18.04
-19
Nc novega.. pri barci imajo take pogovore s sodnikom vsako drugo tekmo. Skupaj se odlocajo kaj in kako.