Slovenci ostajajo na 54. mestu Fifine lestvice

Zürich, 30. 11. 2023 12.57 |

Svetovni prvaki Argentinci so tudi na novi lestvici Mednarodne nogometne zveze (Fifa) ostali številka 1 na svetu. Sledijo jim Francozi ter Angleži, ki so iz prve trojice izrinili Brazilce (5.). Četrti so po novem Belgijci. Slovenci, ki so se ta mesec uvrstili na evropsko prvenstvo, so zadržali 54. mesto glede na minulo lestvico.

Brazilija – Argentina
Brazilija – Argentina FOTO: AP

Z zmago na kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo 2026 na sloviti Maracani (1:0) so sinjemodri, katerih prvi zvezdnik je Lionel Messi, še dlje od vrha odrinili brazilsko reprezentanco in obdržali prednost pred najboljšo evropsko reprezentanco, Francijo. Slednjo so Argentinci premagali tudi v finalu svetovnega prvenstva v Dohi pred slabim letom.

Dva dni pred žrebom za Euro 2024 pet od šestih nosilcev zaseda prvih deset mest na Fifini lestvici; poleg Francije, Anglije in Belgije še Portugalska (7.) in Španija (8.), le Nemčija je po porazu na zadnjih dveh prijateljskih tekmah proti Turčiji in Avstriji zdrsnila na 16. mesto.

Slovenija - Finska
Slovenija - Finska FOTO: Luka Kotnik

Nizozemska, ki je na svetovni lestvici napredovala na šesto mesto, bo na žrebu za evropsko prvenstvo tako kot Slovenija v tretjem kakovostnem bobnu. Slovenci, ki so se z zmago v zadnjem krogu kvalifikacij nad Kazahstanom spet uvrstili na EP, so na Fifini lestvici zadržali 54. mesto.