Slovenci pred očmi Dončića in Dragića po preobratu remizirali s Srbi

Ljubljana, 12. 06. 2022 22.23 |

Slovenska nogometna reprezentanca je na četrti tekmi Lige narodov lige B skupine 4 po velikem preobratu remizirala s Srbijo v Stožicah (2:2). Tekmo v prestolnici sta si sicer ogledala tudi NBA-zvezdnika Luka Dončić in Goran Dragić. Po štirih tekmah imajo Slovenci na svojem računu dve točki. Slovence septembra čakata še domači obračun z Norveško in gostovanje na Švedskem.

Slovenija je v prvem polčasu sicer delovala bledo in na odmor odšla z dvema goloma zaostanka. Za Srbijo sta zadela Andrija Živković in Aleksandar Mitrović. Motivacijski govor nadomestnega selektorja Boštjana Cesarja ob premoru v polčasu je očitno obrodil sadove, saj se je slovenska izbrana vrsta na igrišče vrnila kot prerojena. Že v tretji minuti nadaljevanja je mrežo gostov zatresel Adam Gnezda Čerin, sicer član Rijeke, nato pa je pet minut kasneje s krasnim golom za izenačenje na 2:2 poskrbel vsega 19-letni slovenski up Benjamin Šeško.

Z remijem so Slovenci močno popravili vtis po visokem porazu v Srbiji (1:4). Tokrat so v Stožicah predvsem v drugem polčasu pokazali bistveno boljši obraz in pokazali, da se bodo lahko s Švedi borili za obstanek v skupini B.

Slovenijo je spet vodil Boštjan Cesar zaradi odsotnosti z novim koronavirusom okuženega selektorja Matjaža Keka (vse glasnejše so govorice, da je Mariborčan že končal svoj drugi mandat na slovenski klopi).

V prvi postavi je namesto kaznovanega Mihe Blažiča v osrčju obrambe začel Jaka Bijol, namesto prav tako kaznovanega Petra Stojanovića pa je priložnost od začetka dobil Žan Karničnik. V ekipo se je vrnil Miha Zajc, ki je deloval za napadalcema Žanom Celarjem in Benjaminom Šeškom. Srbi pa so začeli odločneje, po nekaj minutah je Jan Oblak prvič posredoval po strelu z glavo Aleksandra Mitrovića. V osmi minuti pa so tudi povedli, ko je po podaji Filipa Mladenovića z leve strani ob Gregorju Sikošku z glavo zadel Andrija Živković.

Najboljši posameznik slovenske izbrane vrste – Benjamin Šeško
Najboljši posameznik slovenske izbrane vrste – Benjamin Šeško FOTO: Sofascore.com

Gostje so še naprej Slovence držali na njihovi polovici, Dušan Tadić je v 12. minuti za malo zgrešil cilj s strelom malce zunaj kazenskega prostora. V 19. minuti so dotlej povsem podrejeni domačini izpeljali prvo obetavno akcijo, a je na koncu Šeško slabo sprejel žogo, tako da so Srbi razčistili na vrhu kazenskega prostora. V 30. minuti je Šeško po lepi akciji poskusil s približno 20 metrov, Vanja Milinković-Savić pa je žogo odbil v kot. Le malce pozneje pa je pred vrati žogo zgrešil Celar. V 35. minuti pa so izbranci Dragana Stojkovića podvojili prednost, po podaji razigranega Dušana Tadića z leve strani je z glavo zadel Aleksandar Mitrović.

Izjemen odgovor na začetku drugega polčasa
So pa Slovenci obetavno začeli drugi polčas, ko je v 48. minuti po podaji Andraža Šporarja z leve strani zaostanek znižal Adam Gnezda Čerin z nizkim strelom s približno desetih metrov. Le pet minut pozneje pa so Slovenci prišli celo do izenačenja, saj je po podaji Jasmina Kurtića v kazenski prostor tam žogo sprejel Šeško in z nizkim strelom matiral srbskega čuvaja mreže.

V 61. minuti so imeli Slovenci protinapad tri na dva, na koncu pa je Šeško žogo poslal v vratarjevo naročje. Pozneje so Srbi spet prevzeli nadzor nad igro, nekajkrat poskrbeli za malce bolj vroče dogajanje v in okoli kazenskega prostora gostiteljev, prišli do nekaj strelov, a brez uspeha. Tudi v 83. minuti je ostalo pri 2:2 po novem zgrešenem poskusu gostov, streljal je Luka Jović. Slovenci pa so ob koncu tudi še nekajkrat poskusili z napadi, toda niso prišli do zaključnih strelov.

Liga narodov, liga B, skupina 4:
Slovenija - Srbija 2:2 (0:2)
Gnezda Čerin 48., Šeško 53.; Živković 8., Mitrović 35.

Statistika tekme Slovenija - Srbija (2:2)
Statistika tekme Slovenija - Srbija (2:2) FOTO: Sofascore.com

KOMENTARJI (140)

Rade 74
13. 06. 2022 17.17
+0
S čim se vas večina ukvarja,kdo je tz koga navijal?Poglejte raje igralce,glavno da so frizurce na mestu in da so poštrihani kot japonske Jakuze.Izjema je Oblak,ki je klasa zase!!!Vi se oa še naprej belite glavo z Srbijo in njenimi navijači.
+1
Meni je pa zelo fajn, da se navija za oboje, da je tekma na nivoju, prijateljska in fer. Itak sem vedno navijal za šibkejšega. Če bi Slovenija igrala s San Marinom, bi navijal za San Marino. Tako pač je.
zibertmi
13. 06. 2022 17.09
+3
kako za oboje.koliko se pa je slišalo tistih,ki so navijali za slovenijo.so pa za svoje
Lucky
13. 06. 2022 16.03
+6
Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje gledal tekmo reprezentance. Preprosto, v tem malem bazenu, moraš imeti srečo, da se pojavi generacijski talent, ki bo sposoben na kvalifikacije zabiti 6+ golov. Potem moraš imeti srečo, da bo imel dovolj soigralcev, ki ga bojo podpirali. Potem moraš imeti srečo, da bo v tistem trenutku pravo vodstvo na zvezi in pravi strokovni štab. Potem moraš imeti srečo, da bo med njimi vladala prava kemija. Potem moraš imeti srečo, da padeš v pravo skupino. Ko se vse to poklopi, pa bodo prišli tudi navijači. Trenutno je generacijski talent pač vratar. To večinoma zadostuje za neodločene izzide. Za uvrstitve na velika tekmovanja pač potrebuješ zmage.
Samsung Android
13. 06. 2022 16.34
+3
Ampak začeti je treba danes z 17-19 letniki, da čez nekaj let dobiš ven to kar bo predstavljalo naš šport, ne pa da se naslanjaš na to kar igra v tujini in upaš vsako tekmo da mogoče bo....pa da smo vedno samo hrabri....PIK NI!
Lucky
13. 06. 2022 16.49
+0
Seveda. In tem mladeničem moraš dati pravo miselnost. Dokler bojo tam haral razni Glihe, Pavlini itd, ne vem, če bo to prinašalo uspeh. Dokler bosta glavna kluba imela zasedbo, kakršno imata, tudi ne zgleda optimistično. Seznam napak je dolg v nedogled.
13. 06. 2022 15.55
+8
Več Slovencev se je udeležilo parade ponosa kot tekme s srbijo. Domoljubi državotvorni kje ste?
+1
Derbija z srbi ne bo še naslednjih 10 let
User792410
13. 06. 2022 16.15
+3
To je samo dokaz, da je potrebno vse tekme državne reprezentance, ali pa vsaj obvezno te z reprezentancami exJuge, igrati v Mariboru. Tam se takšna navijaška blamaža, kot je bila sinoči v prvem polčasu, ne more zgoditi! Pa, da bo jasno, za Maribor, razen na njihovih mednarodnih tekmah, ne navijam!
Rade 74
13. 06. 2022 17.07
-1
Vidim da nalašč pišeš Srbi z malo,lepo od tebe,da ponižuješ,zato pa ste jjer ste.
Rade 74
13. 06. 2022 17.08
+0
Cervantes Saavedra
13. 06. 2022 17.19
+3
za Rade: Slovenija je po mednarodnih podatkih najbolj razvita država z območja nekdanje socialistične Evrope in tudi vse bližje zahodni Evropi (recimo samo še 8 % zaostaja za Italijo). Njen BDP na preb. je realno okoli 48.000 dol.. Samo za (slab) občutek – Rusija ima to okoli 30.000, Srbija 24.000. Gulp! - Po mednarodnih anketah je tudi ena najbolj varnih in poštenih držav na svetu in njeni prebivalci med najbolj zadovoljnimi s svojo državo. – Na športnem področju je Slovenija druga na svetu po številu olimpijskih kolajn na 100.000 preb. Gulp! – Toliko, da se ve, kje je kdo. Kdor ponižuje Srbe, je primitivec in zakompleksirana oseba. Enako, če kdo ponižuje Slovence, a ne?
Grunf TNT
13. 06. 2022 15.26
-1
Spet pišete traparije. Ni bilo več srbskih navijačev, ampak je bilo več srbskih zastav in bolj organizirano so navijali... Razmerje je bilo cca 10000 proti 3500
User792410
13. 06. 2022 15.42
+8
Po oceni nekaterih reporterjev in novinarjev na tekmi, naj bi za Srbijo navijalo okoli 5000 tisoč navijačev in tudi pri prodaji vstopnic je bila ocena, da bi jih naj približno toliko šlo v srbske roke, tako da...!?
ivan z Doba
13. 06. 2022 15.05
-6
Srbi so luzerji. Igrati neodločeno s slovensko reprezentanco je sramota za njih. Še večja sramota je slovenska reprezentanca in kek, ki cuza denar, naredili pa niso čisto nič drugega kot, da so izgubili še zisto malo podpore s tribun, ki so jo imeli. NZS in kek so za v smeti, skupaj z reprezentanco. Mladinci bi vsaj igrali s srcem, pa četudi bi izgubili z visoko razliko!
revirji
13. 06. 2022 14.58
+4
Še izjava Cesarja. Boštjan Cesar: “Ni dobro, da so navijači na domači tekmi na strani nasprotnika!” Tega bo še več, ker tako želi Nogometna zveza Slovenije! Še ena sramota več s strani naše krovne nogometne organizacije, ki vztrajno skrbi za uničevanje slovenskega nogometa. Namesto popularizacije, se trudijo uničiti še tisto nekaj dobrega! NZS MAFIJA
revirji
13. 06. 2022 14.56
+1
Tale tekma je bila sramota za navijače in nogometno zvezo. Na domačem igrišču izžvižgajo domačo reprezentanco. Kje ste Viole, Gren dragonsi? To kar so včeraj delali srbski navijači se sredi Stožič ne bi smelo dogajati. Od kje je predsednik nogomentne zveze? Sam vprašam. na čelo postavite Slovenca in bo red.
zibertmi
13. 06. 2022 15.48
+4
nogomet in rokomet bi morala bit izključno v domeni celja in maribora.ljubljanski statisti pa naj jedo kokice v gledališču
+7
Ne vem....šteje samo zmaga imamo po 4h tekmah 2 pike of 12-ih....razlika je ogromna z zadnjega mesta. Ampak mi spet vidimo hrabrost.....
zibertmi
13. 06. 2022 12.43
+8
človek se je ob prenosu vprašal v kateri državi igra reprezentanca slovenije.nogomet in rokomet se pod državnim grbom v ljubljani sploh nebi smela igrat.šport ni gledališče in modna pista.po telefonu brskaj doma ali v tivoliju.statistov pa na tribunah tudi ne rabijo.če si že tam potem tudi navijaj za svojo ekipi.to se dela kvečjemu na štajerskem
Intihar
13. 06. 2022 12.57
-6
zibertmi
13. 06. 2022 13.04
+5
nisem in nikoli nebi bil žabar.si pa eden tistih ,ki non stop visi na telefonu-pejt mal v svet
zibertmi
13. 06. 2022 13.19
+3
grozjak
13. 06. 2022 12.30
+7
sprašujem se, za katero reprezentanco so navijali Dončići in Dragići.......
13. 06. 2022 12.39
+8
Za tisto, za katero igrata. Srbija je skoraj na kolenih prosila Dončiča, da bi se odločil za njeno košarkarsko reprezentanco. Pa se ni! In v ekipi slovenske reprezentance praviloma igra vedno, ko nima klubskih obveznosti, ki so po pogodbi prednostne. Za razliko od srbskih zvezdnikov, ki neradi nastopajo za srbsko reprezentanco. Zakaj imam občutek, da ti in tebi podobni ne bodo zadovoljni s tem odgovorom. Čeravno je resničen!?
User792410
13. 06. 2022 14.53
+9
Za razliko od organiziranih ljubljanskih navijačev, ki jih ni bilo zaznati, v Dončića in Dragića ni potrebno dvomiti! Ta dva sta vedno, še posebno pa v finalu EP l.2017 pokazala in dokazala kateri grb je v njunem srcu in da še kako ločita med igranjem tekem proti Srbiji in prijateljevanju, ter obiski sorodnikov v Srbiji! Na vse zadnje pa imata ona dva tudi veliko več prijateljev v slovenski nogometni reprezentanci, kot pa srbski. Torej!?
Grunf TNT
13. 06. 2022 15.09
-4
Glede na razpoloženje v prvem polčasu in navdušenje ob zadetkih Srbije ,so vsi štirje navijali za Srbijo. Oba Dončića, Nesterović in Dragić..
User792410
+6
A si bil zraven in to videl, ali pa le slišal od strica od tetke? In kakšna je bila potem njihova reakcija ob izenačenju, če si bil tam?
13. 06. 2022 15.51
+2
Jaz se pa sprašujem zakaj je bilo več Slovencev na paradi ponosa kot na tekmi s srbijo
13. 06. 2022 15.52
+3
Svečke a niste vi nekakšni domoljubi pa te fore?
13. 06. 2022 17.26
+1
za TV MIN: In zakaj je več Slovencev na paradi ponosa kot na maši.
fedr?k
13. 06. 2022 12.11
+8
Cesarja za selektorja. Pa nikoli več ne igrajte s 3 v obrambi ker smo zelo slabi v obrambi. Borbenost je pa taprava tako se je potrebno boriti na vsaki tekmi. To je osnova.
Sprinter
13. 06. 2022 11.50
+5
A kurtić cisti slovenc je pa lahko pokazu navijecem kar je pac pokazu?? Itak Bali.....ja
+18
Sinočnja tekma je lep pokazatelj kako se razmišlja v vodstvu NZS, ki jim je veliko pomembneje favorizirati in napolniti stadion Stožice, kot pa zagotoviti potrebno navijaško kuliso reprezentanci. Torej podporo kot bi si jo reprezentanca zaslužila skozi celotno srečanje kadar igra doma! Na tekmah z reprezentancami ex jugoslovanskega prostora razprodan stadion v Ljubljani nikoli ne bi smel biti merilo, ker na (na žalost) in samo po sebi to slovenski reprezentanci ne zagotavlja občutne prednosti domačega terena, vsaj kar se navijanja tiče! Če bi bil na vrhu NZS npr. Zlatko Zahović, ki bi ga nekateri sedaj radi videli na selektorskem mestu, pa ima po moje veliko več kompetenc in bi bil koristnejši za vodenje nogometne zveze, kot za selektorsko funkcijo, bi se vse tovrstne tekme igrale v Mariboru. Pa ne zato ker je Zlatko Mariborčan, ampak ker ve kako je potrebno te stvari delati, da doma svoji ekipi zagotoviš vsaj potrebno podporo navijačev, če že na igrišču ni favorit! Prepričan sem, da bi podpora slovenski nogometni reprezentanci v Mariboru na tovrstnih srečanjih bila bistveno bolj izrazita, kot je to v Ljubljani! Nogometaši na terenu potrebujejo podporo predvsem takrat ko jim ne gre najbolje, ko ti gre je vse idealno! Prvi polčas sinočnje tekme je to nazorno pokazal, "slovenske Stožice pa so se prebudile" šele potem ko so naši uspeli znižati rezultat in od takrat je bila podpora slovenski reprezentanci takšna, kot bi morala biti skozi celotno srečanje, neglede na rezultat. Glede na predhodno dogajanje na tribunah, je bila velika sreča, da so naši prvi gol dosegli kmalu po začetku drugega polčasa! Kar se igre in predvsem odnosa reprezentantov tiče je bilo na zadnjih dveh tekmah videti nek napredek, da pa bo ta napredek še bolj izrazit in predvsem konstanten, pa lahko veliko pripomoremo tudi navijači. Predvsem tako, da fantom na igrišču damo od prve minute dalje vedeti, da imajo našo podporo! Proti kvalitetnejšemu tekmecu se je veliko lažje zoperstavit, če imaš skozi od prve minute dalje za sabo bučno podporo "5000 tisoč" navijačev, kot pa če je na tribunah "15000 tisoč gledalcev", ki se zbudijo šele takrat ko in če ti uspe doseči gol, pa še to le takrat ko si še v igri za rezultat.
grozjak
13. 06. 2022 12.32
+7
isti problem imajo nemci, kadar igrajo proti turkom....doma,.....
User792410
13. 06. 2022 15.02
+2
Rammstein, primerjava Švicarji - Albanci, bi bila še bolj primerna... Ampak ne Nemci in ne Švicarji nimajo nogometnega mesta, s tako razvitim lokal patriotizmom, kot je Maribor, da bi lahko to realnost do neke mere nevtralizirali. Če ne veš, v Mariboru tudi nastopi slovenskih reprezentanc sovpadajo v pojem lokal patriotizma! Nihče tam čez Kolpo nima šans, da na tekmi nogometne reprezentance v Mariboru pride do 5000 kart, oz. kar do tretjine kapacitet stadiona! In pa še nekaj je zelo pomembno! Za razliko od ljubljanskih organiziranih navijačev, vsi mariborski, neglede na nacionalno poreklo, ko igra Slovenija vneto navijajo za Slovenijo, pa če tudi so na drugi strani reprezentance Srbije, Hrvaške, Bosne... V Ljubljani ob takšnih srečanjih kot da organiziranih navijačev sploh nima, enostavno nekam "poniknejo"!? Tega občutka niti ne znam dobro opisati..., recimo kot, da bi si Dragić in Dončić na tekmi proti Srbiji želela obsedeti na klopi..., pa vemo, da sta onadva ravno takrat najbolj tekmovalna!?