Slovenija mukoma preskočila Malto, odločila strogo dosojena enajstmetrovka

Ljubljana, 04. 09. 2021 18.43 |

M.G., Ž.K.
130

Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2022 v domačih Stožicah premagala reprezentanco Malte z 1:0. Edini zadetek je v 45. minuti tekme dosegel Sandi Lovrić, ki je zabil iz strogo dosojene enajstmetrovke v slovensko korist. V zaključku drugega polčasa je Andraž Šporar zapravil še eno enajstmetrovko, ki jo je sicer priigral Miha Zajc.

• Selektor Matjaž Kek po zmagi nad Malto
    03:15
    Selektor Matjaž Kek po zmagi nad Malto
  • Jaka Bijol po tekmi z Malto
    01:24
    Jaka Bijol po tekmi z Malto

"Zgodilo se je tisto najpomembnejše, da smo zmagali. To je viselo nad nami. Nekaj stvari bi morali bolje narediti, tudi nekaj živčnosti je bilo. Zmagali smo s težavo, ampak bi lahko že prej odločili. Čestitke fantom in občinstvu, ko nas je podprlo, ko nam ni šlo. Zmaga je popolnoma zaslužena, a težka. Zagotovo je bilo premalo strelov proti vratom, saj smo spet prepočasi igrali, da bi lahko strli njihovo zgoščeno obrambo. Toda Malta je pokazala, da se zna dobro braniti," je tekmo ocenil slovenski selektor Matjaž Kek

Najboljši posameznik tekme po algoritmu Sofascore
Najboljši posameznik tekme po algoritmu Sofascore FOTO: Sofascore.com

Slovenija je do lepe priložnosti prišla v 13. minuti, ko je z desne strani podajal v zadnjem času zelo razpoloženi Petar Stojanović, a je 18-letni Benjamin Šeško z glavo iz ugodnega položaja meril mimo malteških vrat. Slovenija je v prve pol ure tekme imela terensko pobudo, a tud gostje so pokazali, da so lahko nevarni, če se jim v napadu pusti preveč prostora. Kurt Shaw je v 31. minuti po podaji iz kota nevarno sprožil, toda njegov strel z glavo je romal prek Oblakovih vrat. V 33. minuti pa bi Slovenija kmalu prejela zadetek, Joseph Mbong je sprožil z razdalje, eden najboljših vratarjev na svetu Jan Oblak pa je naredil napako, ki bi slovensko izbrano vrsto skorajda stala zaostanka, a se je požrtvovalni Škofjeločan še pravi čas vrgel proti golovi črti in žogo tam tudi zaustavil.

Sreča se je Sloveniji vendarle nasmehnila v 44. minuti, ko je v kazenskem prostoru ob padcu Mihe Mevlje glavni sodnik iz Latvije Andris Treimanis hitro in strogo pokazal na belo piko. Minuto pozneje je na semaforju stoženskega stadiona že pisalo 1:0 v korist Slovenije, najstrožjo kazen je realiziral Sandi Lovrić. 1:0 je bil tudi končni izid prvega polčasa.

Šporar zapravil 11-m
V 65. minuti bi kmalu sledil hladen šok, saj so Maltežani zatresli slovensko mrežo, a v akciji ob zadetku rezervista Luka Montebella, na katerega je slovenska obramba povsem pozabila, je šlo za prepovedani položaj, tako da je glavni sodnik Treimanis gol Malte upravičeno razveljavil. V drugem polčasu je sledila nova enajstmetrovka za Slovenijo, ko je na levi strani v kazenskem prostoru padel Miha Zajc. Tokrat je najstrožjo kazen slabo izvedel rezervist Andraž Šporar, ki je preslabotno sprožil v vratarjevo levo stran, Henry Bonello pa se je izkazal z obrambo. Tekma se je tako zaključila z minimalno zmago, a slovenska izbrana vrsta je v Stožicah tokrat pustila precej slab vtis. Igra je bila prepočasna, premalo konkretna, zmagoviti gol pa je padel iz 11-metrovke, ki je bila na našo srečo zelo strogo dosojena. Morda kar prestrogo.

"Najpomembneje, da smo vzeli te tri točke. Ni pomembno, kako smo jih vzeli. Zdaj se moramo dobro regenerirati za naslednjo tekmo. Ne bi pa rekel, da nimamo dovolj samozavesti. Z vsako tekmo se ta veča in to bomo poskušali prenesti na tekmo s Hrvaško," je po tekmi poudaril strelec edinega zadetka Sandi Lovrić

"Zdaj gremo v Split in bomo dali vse od sebe, da tudi tam naredimo nekaj takega kot na prvi tekmi. Da mogoče lahko presenetimo. A bomo morali dati res vse in še več od sebe. Danes pa je bila težka tekma, ampak najpomembneje je, da smo zmagali,"  pa je dodal najboljši posameznik tekme Jaka Bijol.