Domžalam pripadel festival zadetkov, Mura in Olimpija praznih rok

Ljubljana, 11. 07. 2019 18.10 |

Po Mariboru so evropsko sezono odprli tudi slovenski predstavniki v Ligi Evropa. Domžalčani so z gostovanja na Malti odnesli celo kožo. V pravi golijadi so bili od domačega Balzana boljši s 4 : 3. Mura je v Izraelu dolgo držala neodločen izid, a nato v drugem delu prejela dva zadetka. Olimpija je doma v Stožicah klonila proti latvijskemu Rigasu. Bilo je 2 : 3.

Infarktna končnica v Stožicah pripadla gostom
Nogometaši ljubljanske Olimpije so pred srečanjem z latvijskim Rigasom veljali za izrazite favorite, a jim tega na travnati zelenici ni uspelo upravičiti. Prvi del se je končal brez zadetkov, v drugem pa smo spremljali pravo nogometno dramo.
Mrežo Ljubljančanov je v 52. minut načel Darko Lemajić, ki je izkoristil najstrožjo kazen. Olimpija je po prejetem zadetku zaigrala na vse ali nič, kar se ji je obrestovalo v 81. minuti. Eric Boakye je s kakšnih 20 metrov zabil sijajen zadetek, a se Stožice niso dolgo veselile. Na drugi strani je prav tako izjemen strel uspel Glebsu Kluškinsu, ki je s škarjicami premagal nemočnega Nejca Vidmarja. Drugi prejeti zadetek domačih nogometašev ni zmedel, saj so preko rezervista Luke Menala tik za tem prišli do izenačenja. Ko je že kazalo, da se bo drama v Stožicah razpletla brez zmagovalca, je gostom iz Rige uspel še en napad, ki ga je kronal Tim Vukmanić
Na povratnem srečanju Olimpijo čaka sila zahtevna naloga, saj bodo zmaji po vsej verjetnosti za napredovanje potrebovali zmago s kar dvema zadetkoma razlike.

Zimzeleni Senijad Ibričić je znova meril v polno.
Zimzeleni Senijad Ibričić je znova meril v polno. FOTO: Damjan Žibert

Domžale po preobratu do ugodnega izhodišča
Domžalčani so srečanje na Malti odlično odprli in povedli po vsega petih minutah. Enajstmetrovko je uspešno izvedel bosanski vezist Senijad Ibričić. Slabe pol ure kasneje so domačini, lani šesta ekipa malteškega prvenstva, po hitri akciji prišli do izenačenja. Grego Sorčana je premagal Urugvajec Ricardo Correa. Izenačenje pa ni trajalo dolgo, saj so nogometaši Balzana le pet minut kasneje prišli do popolnega preobrata, ko je v polno meril Uroš Ljubimorac
V drugem delu sta obe ekipi nadaljevali s silovitim tempom. Varovanci Simona Rožmana so preko Slobodana Vuka kmalu prišli do izenačenja, ki pa ni trajalo dolgo. Že v 56. minuti je Balzan v vodstvo popeljal Alfred Effiong. Le pet minut zatem je rezultat  poravnal povratnik na slovensko nogometno sceno Gregor Sikošek, piko na i festivalu zadetkov pa je v 75. minuti postavil Matej Podlogar, ki je s tem poskrbel, da se Domžale domov vračajo z lzelo ugodnim izidom.

Anteja Šimundžo z varovanci na povratnem srečanju čaka izjemno zahtevna naloga.
Anteja Šimundžo z varovanci na povratnem srečanju čaka izjemno zahtevna naloga. FOTO: Damjan Žibert

Mura dolgo držala ničlo, a nato popustila
Mura se je na zahtevnem gostovanju v Izraelu skoraj dve tretjini tekme dobro upirala favoriziranim gostiteljem, a nato v razmaku štirih minut prejela dva zadetka, ki sta ji pred povratno tekmo močno zmanjšala možnosti za napredovanje. V 64. minuti je mrežo Matka Obradovića načel Yuval Ashkenazi, rezultat srečanja pa je kmalu zatem postavil Mohammad Awad. Predvsem drugi zadetek so nogometaši Mure prejeli po veliki meri smole, saj se je žoga po Awadovem strelu odbila od enega od igralcev gostujoče ekipe. Najlepšo priložnost Murašev je že v prvem delu zapravil Amadej Maroša.

Olimpija Ljubljana - FK Rigas 2 : 3 (0 : 0)
Boakye 81., Menalo 89.; Lemajić 52./11-m, Kluškins 87., Vukmanić 92.
Balzan - Domžale 3 : 4 (2 : 1)
Correa 34., Ljubimorac 38., Effiong 56.; Ibričić 5./11-m, Vuk 48., Sikošek 61., Podlogar 75.
Maccabi Haifa - Mura 2 : 0 (0 : 0)