Tottenham na prvi tekmi pod vodstvom Conteja premagal Vitesse

Talin, 04. 11. 2021 23.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA, Ž.K.
0

Tottenham Hotspur na prvi tekmi pod vodstvom Antonia Conteja ob polčasi proti Vitesseju vodi s 3:2. Slovenski nogometaš Denis Popović je v 4. krogu konferenčne lige za svoj Anorthosis iz Famaguste na gostovanju pri Flori v Tallinnu dosegel gol, njegova ekipa pa je na koncu igrala 2:2. Filip Valenčič je s HJK na gostovanju pri Maccabiju v Tel Avivu izgubil z 0:3, Paok Jasmina Kurtića pa doma proti Koebenhavnu z 1:2.

Vrhunci četrtega kroga Lige Europa

Novi strateg Tottenhama Antonio Conte je tekmo začel z njegovo tradicionalno postavitvijo 3-5-2, najbližje nasprotnikovima vratoma sta stala Heung-Min Son in Lucas Moura, takoj za njima pa je zaigral Harry Kane. Gostje iz Nizozemske so se Londončanom zoperstavili z enakim igralnim sistemom.

Lucas Moura in Antonio Conte
Lucas Moura in Antonio Conte FOTO: AP

Tekma se je začela silovito, tottenham je imel že v drugi minuti nevaren napad, a je Son meril naravnost v Vitessejevega vratarja Markusa Schuberta.

V 13. minuti je do prve priložnosti prišel tudi Vitesse, Maximilian Wittek je sprožil z roba kazenskega prostora in zadel zgolj zunanjo stran mreže.

Kar ni uspelo gostom je minuto kasneje uspelo domačinom. Po lepi akciji Londončanov je do strela najprej prišel Moura, a mu je Schubert strel obranil, odbita žoga pa je zaključil Son in tako dosegel prvi zadetek v eri Antonia Conteja.

Že v 22. minuti so se Londončani ponovno veselili, slabo postavljeno obrambo Nizozemcev je s podajo Mouri presenetil Kane, Brazilec pa jo je pretvoril v zadetek za 2:0.

Le dobrih pet minut kasneje pa nov zadetek, še tretjič za Tottenham. Iz neposredne bližine je podajo Bena Daviesa v gol, ob pomoči Jacoba Rasmussena, potisnil Kane. Žogo je Vitessejev branilec sicer zbil, a je ta že prečkala golovo črto, zadetek pa je bil nato pripisan prav njemu.

Gostujoči nogometaši se kljub zgodnjemu visokemu zaostanku niso predali in so pretili predvsem po bočnih položajih. V 31. minuti je Nikolai Baden Frederiksen močno sprožil z desne strani, Hugo Lloris pa je žogo potisnil prek gola. Iz kota, ki je sledil pa so gostje zadelo. Podal je Wittek, najvišji v kazenskem prostoru pa je bil branilec Rasmussen, ki je tako zadel za obe ekipi.

Trud se jim je obrestoval še v 39. minuti, ko se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Matuš Bero in z natančnim strelom premagal Llorisa.

Za 3:2 je zadel Matuš Bero
Za 3:2 je zadel Matuš Bero FOTO: AP

Drugi polčas so bolje otvorili nogometaši Vitesseja. V 53. minuti je zapretil Yann Gboho, njegov strel je Lloris odbil v kot.

V 59. minuti pa so Londončani ostali brez Cristiana Romera, ki je prejel še drugi rumeni karton in posledično rdečega.

Vitesse je z igralcem več stopil na plin in pritisnil v želji po izenačenju, zato je Conte posegel po trojni menjavi: Oliver Skipp je zamenjal Harryja Winksa, Davinson Sánchez je vstopil namesto Moure, Tanguy Ndombélé pa je zamenjal Sona.

V 80. minuti se je razmerje igralcev na igrišču izenačilo, saj je Danilho Doekhi prejel drugi rumeni karton in bil poslan pod predčasno prho. Le štiri minute kasneje pa Vitessejev vratar želel posredovati izven svojega kazenskega prostora, predložek Emersona Royala pa ga je zadel v roko in Schubert je postal tretji igralec na tekmi, ki mu je bil pokazan rdeči karton.

Vratar Vitesseja Markus Schubert prejema rdeči karton
Vratar Vitesseja Markus Schubert prejema rdeči karton FOTO: AP

V sodnikovem podaljšku se je sam pred nasprotnikovim vratarjem znašel Giovani Lo Celso, ki je v igro vstopil le nekaj minut pred tem, a jeArgentinec nastreljal rezervnega vratarja v glavo ter tako zapravil idealno priložnost za četrti zadetek Tottenhama na tekmi.

Tottenham je z zmago prehitel Vitesse in na lestvici skupine G, s sedmimi točkami, sedaj zaseda drugo mesto. Prvi je francoski Rennes, ki je z 1:0 premagal Muro.

Tottenham - Vitesse

Slovenci na delu

Ekipa Denisa Popovića je v dvoboju ekip, ki sta (neuspešno) lovili prvo zmago, prvi polčas dobila z 2:0, Slovenec pa se je med strelce vpisal v 33. minuti. V drugem polčasu pa so Estonci prišli do izenačenja, prvi gol za domače je v 55. minuti dosegel nekdanji igralec Domžal Rauno Sappinen. V tej skupini B sta se vodilna Gent in Partizan razšla z 1:1. Belgijci imajo zagotovljeno najmanj drugo mesto v skupini.

V skupini A je finski HJK Helsinki Filipa Valenčiča v gosteh pri Maccabiju Tel Avivu visoko izgubil, slovenski napadalec je v igro vstopil v 58. minuti. Tekmo so sodili Slovenci na čelu z Radetom Obrenovićem. Maccabi si je tako kot Lask Linz, ki je premagal Alaškert z 2:0, že zagotovil eno od prvih dveh mest v skupini.

V skupini F je Paok Jasmina Kurtića gostil Koebenhavn in izgubil z 1:2. Andrija Živković je sicer domače popeljal v vodstvo v osmi minuti, a je gostom uspelo narediti preobrat. Že v sodniškem dodatku je pri Grkih rdeči karton dobil Ioanis Mihalidis. V tej skupini vodijo Danci z devetimi točkami, Grki jih imajo sedem, toliko kot Slovan Bratislava, ki je v gosteh s 4:1 ugnala odpisani Lincoln Red Imps.