Slovenski upi za začetek remizirali z domačini

Doneck, 21. 07. 2009 20.05 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je na svoji uvodni tekmi evropskega prvenstva v Ukrajini igrala neodločeno z domačimi upi (0:0).

Logo nogomet
Logo nogomet FOTO: Damjan Žibert

Končni izid tekme v Donjecku je bil 0:0. Mladi Slovenci bodo drugo tekmo na prvenstvu igrali v petek, ko se bodo merili s Švico.

Slovenski nogometni upi so svojo uvodno tekmo igrali proti favoriziranim domačinom in se držali svojih napovedi po uspešnem začetku prvenstva. Kljub temu da so se na zelenico med drugim podali brez kaznovanega Rajka Repa in da so morali zadnjih 15 minut igrati brez izključenega Bobana Joviča, so izvlekli dragoceno točko.

Izbranci Miloša Kostiča so tekmo dobro začeli in v peti minuti sprožili najnevarnejši strel polčasa, ko je z volejem z roba kazenskega prostora le za las zgrešil Martin Milec. V drugi polovici prvega dela igre pa so bili malce podjetnejši gostitelji. Ti so sicer že v 22. minuti prek Arturja Karnoze zapretili s prostega strela, nato pa še prek Dmitra Jeremenka v 32. ter Vitalija Kaverina v 33. minuti, ko mu je zadetek preprečil zbrani Anel Omerovič.

Tudi v drugem polčasu so imeli Ukrajinci terensko premoč, posledica te je bila priložnost Denisa Garmaša v 54. minuti, ko je le malce zgrešil cilj. Domačini so bili znova nevarni tudi v 75. minuti, ko je bil z glavo zelo blizu uspeha Vitalij Vicenec, slednji pa je nato ob že številčni premoči (Jovič si je v 76. minuti zaradi prekrška prislužil drugi rumeni karton) v 86. minuti zapravil novo priložnost za zmago. Še najnevarnejši strel na slovenski strani je v 83. minuti iz razdalje sprožil Dejan Zadnikar, a je bil ukrajinski čuvaj mreže na mestu.

V drugi tekmi te skupine sta se Anglija in Švica razšli z neodločenim izidom 1:1.