V slovo pomahala dva nogometna velikana: Iniesta ob zmagi zadnjič v dresu blaugrane, Torres se je poslovil z zadetkom

Madrid, 20. 05. 2018 20.22 |

Marko Gašparin
21

Barcelona je na zadnji tekmi španskega prvenstva iztržila minimalno zmago proti Real Sociedadu (1:0). Zadnjo tekmo v dresu Barcelone je tako odigral Andres Iniesta, ob čustvenem slovesu pa so mu veliko čast izkazali tudi navijači. Nogometaši Atletico Madrida so remizirali z Eibarjem (2:2) oba gola domače zasedbe pa je ob slovesu od kluba zabil Fernando Torres. Temu so domači navijači pripravili izjemno vzdušje na poslovilni tekmi, kjer je bilo prav vse v znamenju El Niña.

Pisalo se je leto 1996, ko je Andres Iniesta prestopil vrata slovite katalonske nogometne šole La Masia, po dobrih dveh desetletjih pa se je odločil posloviti od blaugrane. V tem času se je z Barcelono kar štirikrat povzpel na vrh evropske elite, devetkrat pa je dvignil lovoriko španskega prvenstva.

Camp Nou
Camp Nou FOTO: AP

Od izjemnega nogometaša, ki je vse od rane mladosti branil barve katalonskega ponosa so se zato v velikem čustvenem slovesu poslovili tudi navijači Barcelone. Ob začetku zadnje tekme španskega prvenstva se je na Camp Nou izpisala velika osmica, številka, ki je dolga leta počivala na hrbtu kapetana.

Ob čustvenem slovesu z Iniesto v začetni enajsterici pa so gledalci na zadetek morali počakati vse do drugega polčasa. V prvem je bila sicer Barcelona podjetnejša, vendar z izjemo poskusa z glavo Ivana Rakitića, ni uspela nevarneje zapretiti vratom Real Sociedada. Povsem brez moči niso bili niti gostje, v 30. minuti je nevarno zapretil Mikel Oyarzabal, vendar je strel romal mimo desne vratnice.

Andres Iniesta se je v 82. minuti, ob glasnem aplavzu s tribun, poslovil od zelenice Camp Nou. FOTO: AP

V 57. minuti so domači le prišli do vodstva. Po preigravanju Sociedadove obrambe si je Philippe Coutinho zagotovil nekaj prostora in sprožil strel z razdalje ter zatresel mrežo nasprotnika. Blaugrana je bila nevarna tudi v nadaljevanju. Prva priložnost je po podaji Lionela Messija pripadla Denisu Suarezu, ki pa je streljal mimo leve vratnice, pod drugo pa se je podpisal argentinski zvezdnik kar sam. Messi je skočil v kazenskem prostoru in sprožil strel z glavo, vendar je bil Miguel Angel Moya na pravem mestu.

V 82. minuti pa se je s solzami v očeh od navijačev poslovil tudi Iniesta, ki si je prislužil stoječe ovacije za vse pretekle uspehe, na zelenici pa ga je zamenjal Alcacer Paco. Barcelona je sezono sklenila z minimalno zmago, kar pa bo ob dvojni kroni španskega pokala in prvenstva, hitro zbledelo v pozabo.

Torres se je poslovil od madridskega Atletica, v katerem je zrasel.
Torres se je poslovil od madridskega Atletica, v katerem je zrasel. FOTO: AP

Gostje iz Baskije so sicer povedli z golom Kikeja Garcie v 35. minuti tekme, potem ko je napadalec gostov v drsečem startu spretno spravil žogo mimo Jana Oblaka. Atletico je prek Fernanda Torresa izenačil še pred iztekom polčasa, potem ko je nekdanji španski reprezentant prejel nesebično podajo s strani Angela Corree in rutinirano premagal gostujočega vratarja Marka Dmitrovića.

V drugem polčasu je Torres mrežo gostov zatresel še enkrat, in sicer se je odlično znašel v kazenskem prostoru potem ko je ob podaji Diega Coste ušel obrambi Eibarja in polegel vratarja ter spravil žogo v gol za vodstvo Atletica. Da skorajda sanjska poslovilna tekma Torresa ni bila okronana s tremi točkami, je z evrogolom poskrbel Ruben Peña, ki je z 18 metrov sprožil pravcato bombo v vrata Jana Oblaka. Ta se je žoge še dotaknil, a je ni uspel preusmeriti mimo gola. Tekma na Wandi, ki bo leta 2019 gostila finale Lige prvakov, se je tako zaključila z rezultatom 2:2.