'Šov' Iličića ob izjemno visoki zmagi Atalante v Torinu

Torino, 26. 01. 2020 00.44 |

Slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić nadaljuje izjemne predstave v dresu Atalante v italijanski prvi ligi. Klub iz Bergama je namreč v 21. krogu v gosteh premagal Torino kar s 7:0. Pri tem pa je Iličić prispeval tri zadetke.

Prvega je Josip Iličić prispeval v 17. minuti iz bližine, drugega v 53. s polovice igrišča, tretjega pa v 54. minuti s približno enajstih metrov. Ob tem je poskrbel še za enajstmetrovko, ki jo je v 45. minuti unovčil Duvan Zapata. Dva gola proti Torinu, ki je končal z dvema igralcema manj, je dodal Luis Muriel, še enega pa Robin Gosens.

Iličić, ki je igral do 71. minute, je tako že pri 13 zadetkih v sezoni (ima še tri asistence) in je na četrtem mestu med strelci za Cirom Immobilejem (Lazio, 23 golov), Cristianom Ronaldom (Juventus, 16) in Romelujem Lukakujem (Inter Milano, 14). Zadel pa je že na deseti ligaški tekmi zapovrstjo, v tem nizu je zbral 12 golov.

Za Iličića je sicer to tretji "hattrick" od začetka leta 2018 (vse je dosegel v gosteh), več sta jih v najmočnejših petih ligah v istem obdobju zbrala le Lionel Messi (Barcelona, 7) in Sergio Agüero (Manchester City, 6).

Atalanta, s 57 zadetki strelsko daleč najučinkovitejše moštvo elitne Serie A, je sicer spet v boju za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Na četrtem in petem mestu imata namreč Atalanta in Roma po 38 točk, s tem da so Rimljani odigrali tekmo manj.