Šov Zlatana in Hakana za visoko zmago Milana, poraz nemotiviranega Juventusa

Genova, 29. 07. 2020 21.04 |

Marko Gašparin, J.B.
6

Nogometaši Milana nadaljujejo z izvrstnimi predstavami v pokoronskem obdobju. Tokrat so v 37. krogu italijanske Serie A s 4:1 slavili na gostovanju pri Sampdorii. Dva zadetka in asistenco je prispeval zimzeleni Zlatan Ibrahimović, pod gol in podajo se je podpisal turški vezist Hakan Calhanoglu. Juventus, ki je bil po osvojitvi naslova vidno nemotiviran, pa je tokrat klonil v Cagliariju. Valter Birsa je na igrišče vstopil v 84. minuti.

Zlatan Ibrahimović  v družbi soigralcev proslavlja zadetek na tekmi v Genovi.
Zlatan Ibrahimović v družbi soigralcev proslavlja zadetek na tekmi v Genovi. FOTO: AP

Tokratno zmago Milančanov sta v veliki meri zrežirala 38-letni švedski napadalec Zlatan ibrahimović in skoraj 13 let mlajši turški vezist Hakan Calhanoglu. Ibra je že v četrti minuti zadel z glavo, ko je obramba Sampdorie nanj povsem pozabila, a levji delež je pri tem opravil hrvaški napadalec Ante Rebić, ki se je na levi strani poigral z obrambo domačinov, nato pa filigransko natančno podal na glavo Šveda.

Statistika tekme Sampdoria - AC Milan
Statistika tekme Sampdoria - AC Milan FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu se je Ibrahimović v 54. minuti najprej izkazal s podajo do Calhanogluja, ko je znova zlahka prišel do skoka v kazenskem prostoru Sampdorie. Ker je bil položaj preveč težaven za strel, se je pametno odločil za podajo, kar je odlično predvidel Calhanoglu. Turku s krasnim volejem ni bilo težko poslati žoge v mrežo iz neposredne bližine. Calhanoglu se je slabih pet minut pozneje Ibrahimoviću oddolžil s podajo: po hitro izvedenem protinapadu je oddal žogo na levo stran do Zlatana, ki je z levico rutinirano premagal domačega vratarja Wladimira Falconeja. Častni zadetek za domačine je v 88. minuti prispeval Kristoffer Askildsen, še pred tem pa je v 78. minuti enajstmetrovko zastreljal 21-letni argentinski vezist Gonzalo Maroni. Končnih 4:1 je v sodnikovem dodatku drugega polčasa s prekrasnim strelom z roba kazenskega prostora postavil Milanov rezervist Rafael Leao. Milan je vpisal še 18. zmago sezone, vsi podajalci pri prvih treh zadetkih Milana pa so tudi najboljši strelci rossonerov v tej sezoni: Rebić je pri 11 golih, Ibrahimović in Calhanoglu pa pri devetih.

Zmaga tudi za Lazio
Zmage so se razveselili tudi nogometaši Lazia, ki sicer v pokoronskem obdobju niso blesteli. Tokrat so z 2:0 na domačem stadionu v Rimu premagali zasedbo Brescie. Pod zadetka sta se podpisala argentinski vezist Joaquin Correa – zadel je v 17. minuti tekme – in trenutno prvi strelec Serie A v tej sezoni Ciro Immobile. Za 30-letnega napadalca Lazia je to bil še 35. zadetek v tej sezoni Serie A. Pri zadetku mu je asistiral strelec prvega zadetka Correa. Lazio kljub zmagi ostaja četrti (78 točk), a ima le točko zaostanka za drugouvrščenim Interjem. Juventus je sicer že osvojil naslov italijanskega državnega prvaka, potem ko je v nedeljo premagal Sampdorio.

Ciro Immobile je že pri 35 zadetkih v tej sezoni Serie A.
Ciro Immobile je že pri 35 zadetkih v tej sezoni Serie A. FOTO: AP

Juve z Ronaldom klonil v Cagliariju
V katero smer bo šla tekma na Sardiniji, je bilo jasno že v osmi minuti, ko so domači povedli. Po lepi ekipni akciji, ko je Cagliari najprej pretil po desni strani, nato pa še po levi, je v polno meril 20-letni Luca Gagliano. V 16. minuti je Juve prek Cristiana Ronalda izenačil, a so sodniki zadetek upravičeno razveljavili zaradi prepovedanega položaja, čeprav se Portugalec z njimi ni strinjal. Nato je imela stara dama kar nekaj zrelih priložnosti. Za las je zgrešil Leonardo Bonucci v 32. minuti, svojo drugo priložnost na tekmi pa je kmalu zatem zapravil še Gonzalo Higuain. Zlato priložnost za 1:1 je imel tik pred koncem prvega dela še Rodrigo Bentancur, a tudi Urugvajec ni bil dovolj natančen. Kazen za zapravljene priložnosti je prišla v drugi minuti sodnikovega podaljška, ko je v polno po samostojni akciji meril Giovanni Simeone

Torinčani so v drugem delu iskali priključek, a niso bili nevarni. Ostalo je pri 2:0. Na igrišče je v 84. minuti vstopil tudi naš Valter Birsa, ki je nadomestil strelca drugega zadetka Simeoneja.

Statistika tekme Cagliari - Juventus
Statistika tekme Cagliari - Juventus FOTO: Sofascore.com

Uspešna tudi Fiorentina in Roma
Na preostalih dveh večernih tekmah je Fiorentina po hat-tricku Federica Chiese razbila Bologno. Na koncu je bilo 4:0, med strelce se je vpisal tudi Nikola Milenković. V Torinu pa je Roma po zmagi s 3:2 potrdila osvojitev petega mesta. Za Rimljane so v polno merili Edin Džeko, Chris Smalling in Amadou Diawara. Za Torino sta bila uspešna Alex Berenguer in Wilfried Singo