SP 2026

Ameriška novinarka ignorantsko o BiH: Na zemljevidu je ne bi našla

Los Angeles, 27. 06. 2026 13.18 pred 1 uro 2 min branja 37

Ameriška novinarska Abigail Velez

Nogometaši Bosne in Hercegovine se bodo v noči na četrtek za preboj v osmino finala svetovnega prvenstva merili z Američani. Domačini prvenstva veljajo za izrazite favorite, tamkajšnja javnost pa srečanje z Edinom Džekom in druščino pričakuje zelo samozavestno. Za okus mnogih celo preveč samozavestno. Ena od ameriških novinark je javno dejala, da Bosne in Hercegovine na zemljevidu sploh ne bi znala najti.

Abigail Velez sicer ne sodi med velike "zvezde" ameriškega novinarstva, pa vendar ji na Instagramu denimo sledi več kot 20 tisoč sledilcev. Kljub temu si je v enem od zadnjih vklopov za televizijsko mrežo ABC privoščila veliko mero neprofesionalnosti.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

"V naslednjem krogu se bodo ZDA pomerile z Bosno, ki je na zemljevidu ne bi znala najti. O Bosni ne vem ničesar in niti ne želim vedeti, ker je naša reprezentanca boljša kot kadarkoli. Bosna, pripravi se, dobili boste svoje," je dejala Velezova.

Na vložek, ki bi se ga vsaka prava novinarska hiša morala sramovati, se je na družbenih omrežjih že zgrnil plaz kritik. "Kako je lahko sploh postala novinarka?" se je vprašal eden od uporabnikov omrežja X, drugi pa je v komentarju dodal: "Kako je možno, da je ponosna na svojo geografsko nepismenost?"

Nogometaši Bosne in Hercegovine so se prvič v zgodovini uvrstili v izločilne boje velikega turnirja.
Nogometaši Bosne in Hercegovine so se prvič v zgodovini uvrstili v izločilne boje velikega turnirja.
FOTO: Profimedia

ZDA favorit, a Bosni to ustreza

Ignorantski odnos ameriških novinarjev seveda ne spreminja dejstva, da bo njihova reprezentanca proti Bosni v vlogi izrazitega favorita. Američani so zaenkrat delovali zelo prepričljivo, po uvodnih zmagah so že imeli zagotovljeno prvo mesto v skupini, zato so si lahko privoščili tudi poraz proti že izpadli Turčiji.

Po drugi strani pa so varovanci Sergeja Barbareza v kvalifikacijah dokazali, da jim najbolj ustreza igranje proti na papirju močnejšim tekmecem, ko se morajo braniti in čakati na protinapade. Valižani in Italijani so se že opekli. Bodo Američani naslednji?

'Infantino je obljubljal marsikaj, a Fifa ni storila ničesar'

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI37

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

DasaizDalasa
27. 06. 2026 14.56
Vprašanje če zna zemljevid prav obrnit. Najprej se mora naučit da je severni tečaj zgoraj, južni pa verjetno spodaj.
Protoc
27. 06. 2026 14.52
Ko tako maha z prstom, sigurno službo ni dobila zaradi šole..
. .
27. 06. 2026 14.51
A bi našla na zemljevidu države svoje države ZDA ?
Justice4all
27. 06. 2026 14.50
Hahah,sem pa popolnoma prepričan, da vsaj vsak Bosanec ve ,kje so USA
LukaS8
27. 06. 2026 14.49
Kaj več od ljudstva, ki je izvolilo Trumpa niti ni za pričakovati. In glede na to, koga so volili nekateri Slovenci se zdi, da gremo po isti poti.
Justice4all
27. 06. 2026 14.49
Navijam za Bosno....greeemoooo Bosna....
petb
27. 06. 2026 14.41
Ko misliš, da je to prvenstvo poden, ugotoviš, da ta poden nima dna.
kovanec
27. 06. 2026 14.40
Za amere je znano, da so zemljepisno nepismeni.
mackon08
27. 06. 2026 14.37
Saj večina Amerikancev ne ve kje je Evropa. Toliko o razgledanosti samovšečnih Amerikancih. Oni mislijo, da so oni vse ostali svet pa nič.
eddy
27. 06. 2026 14.35
Nobeno presenečenje, glede na njihovo splošno razgledanost...sicer pa, koliko vas ve kje sta Curacao in Zelenortski otoki?
bandit1
27. 06. 2026 14.32
Saj mi tudi ne 1 od 54 njihovih zveznih držav, vpoštev z
Amor Fati
27. 06. 2026 14.28
To so pac Americani in to so pac Americanke. Nimamo jim kaj zameriti. Njihovo znanje Zemljepisa je naravnost katastrofalno. Ne samo da ne najdejo Evrope na zemljevidu, se Kanado tezko locirajo, pa vsi vemo, kje se Kanada nahaja. To je pac plod njihovega izobrazevalnega sistema. Med njimi se najdejo tudi taksni posamezniki in tudi taksne posameznice, ki ne znajo niti poiskati vseh zveznih drzav, tudi tiste, v kateri dejansko zivijo.
JApajaDAja
27. 06. 2026 14.27
le koliko bosancev bi takoj našlo katerokoli zvezno državo v usa...bi jo tudi mi? ne!
scipio
27. 06. 2026 14.26
Je ne bi našla na zemljevidu? Tale še marsičesa drugega ne bi znala najti. Večina Američanov ne ve, kje je Juta, pa je del njihove zveze.
marjanovic.drazen
27. 06. 2026 14.26
Ni Americanka ampak Mehicanka. Ne rabi napihovat. Americani imajo samo najlepse clanke za Bosno. Kakorkoli upam da Bosna zmaga!!!🇭🇷🇧🇦
markan3
27. 06. 2026 14.33
aj dosadan si že
HardKore
27. 06. 2026 14.24
Upam da balkanci pokažejo amerom, kje jim je mesto... stavim 100eur na bih, preprican sem!
gullit
27. 06. 2026 14.44
Kvota 8,5
Kriss slo
27. 06. 2026 14.18
Pac taki so ..in kaj bi dal da imamo mi vsaj 20% njihove samozavesti..tko smo pa eni navadni kimavski zakompleksani slovencki..
markan3
27. 06. 2026 14.22
do jućeraj si bio hr, danes pa si že slo 😁
korcula1
27. 06. 2026 14.15
Gremo BiH
marjanovic.drazen
27. 06. 2026 14.13
Mehicanka je.
markan3
27. 06. 2026 14.16
23% federacije bih
walter2
27. 06. 2026 14.11
Če vprašaš marsikaterega ameriškega srednješolca;Ali zna na zemljevidu poiskati Evropo bo rezultat katastrofalen?
Quasimodo
27. 06. 2026 14.12
Znaš ti pokazati 3 zvezne države? dvomim ;)
Sirhakel7
27. 06. 2026 14.17
geoguessr.com/vgp/3003 Jaz sem poskusil 57% držav v ZDA sem pravilno ugotovil :))
Clovek_002
27. 06. 2026 14.19
Bosna ni zvezna država in on ni novinar, ki napoveduje tekmo na svetovnem prvenstvu.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763