Zidane ne razume, zakaj Benzemaja ni v francoski reprezentanci

Vigo, 20. 03. 2021 14.48 |

Real Madrid je v 28. krogu španskega prvenstva gostoval pri Celti iz Viga in slavil s 3:1. Znova je bil glavni junak Madridčanov Karim Benzema, ki je dosegel dva zadetka in asistenco. Domači so celoten drugi polčas ob izidu 1:2 iskali izenačenje, rezervist Marco Asensio pa je v sodniškem dodatku dokončno odločil zmagovalca. Po tekmi je Zinedine Zidane pohvalil svoje varovance in se čudil odločitvi francoske reprezentance, ki za prihajajoči termin zopet ni vpoklicala Benzemaja.

Nogometaši Reala nadaljujejo z dobro formo.
Nogometaši Reala nadaljujejo z dobro formo. FOTO: AP

Real Madrid je v zadnjem času ujel pravo formo, napredoval med osem najboljših v Ligi prvakov, kjer se bo pomeril z Liverpoolom, v prvenstvu pa se je pred začetkom 28. kroga vodilnemu Atleticu približal na vsega šest točk. Vse to je galaktike proti Celti iz Viga postavljalo v vlogo izrazitih favoritov, a so imeli tudi domači svojo računico, saj bi z morebitnimi tremi točkami lahko skočili vse tja do osmega mesta.

Karim Benzema je bil tokrat v vlogi kapetana, saj je Zinedine Zidane Sergiu Ramosu namenil nekoliko počitka, potem ko se je španski branilec dolgo ukvarjal s poškodbo. Razen tega je Real začel v praktično svoji najmočnejši zasedbi, v sredini so bili Toni Kroos, Luka Modrić in Casemiro, nekoliko bolj ofenzivno pa sta poleg Benzemaja stala še Viniciur Junior in Lucas Vazquez

Prvi zadetek na Balaidosu smo videli v 20. minuti. Raphael Varane je dobro posredoval v obrambi, nato pa je sledil dolg napad gostov, ki so pletli mrežo pred domačimi vrati. Žoga je prišla do Krosa, ki si je s preigravanjem ustvaril nekaj prostora in z natančno podajo zaposlil Benzemaja, ta pa v svojem slogu znotraj kazenskega prostora ni zgrešil.

Statistika tekme Celta Vigo - Real Madrid
Statistika tekme Celta Vigo - Real Madrid FOTO: Sofascore.com

Deset minut kasneje je bil francoski napadalec znova med strelci, ko je Renato Tapia zapravil žogo na robu svojega kazenskega prostora, prestregel jo je prav Benzema, ki je bil nato še drugič dovolj priseben. Točno deset minut kasneje smo videli še tretji zadetek na tekmi. Denis Suarez je podajal s prostega strela, lepo našel Santija Mino, ki je z glavo uspel premagati Thibauta Courtoisa za priključek Celte še pred koncem prvega dela.

V drugem delu je Celta pričakovano napadala, a brez uspeha. V zadnjih minutah so domači prav vse moči usmerili proti vratom Reala, pred katerimi pa niso bili dovolj konkretni. Kazen za zapravljeno je prišla v četrti minuti sodniškega dodatka, ko je po podaji Benzemaja zadnji žebelj v Celtino krsto zabil rezervist Marcos Asensio.

Karim Benzema je iz reprezentance "odpadel" po škandalu, ko je domnevno izsiljeval reprezentančnega soigralca Mathieuja Valbueno. Tedanji predsednik francoske nogometne zveze je decembra 2015 dejal, da nogometaš, ki je deležen tako hudih obsodb, nima mesta v ekipi galskih petelinov. Na končno razsodbo pa francosko občinstvo še čaka. Vsaj dokler ne bo znana, Benzemaja verjetno v francoskem dresu ne bomo videli.

"Zdržali smo in to je edino, kar šteje"
"Moramo nadaljevati s tovrstnimi predstavami. Smo v zaključni fazi vseh tekmovanj, a smo kljub temu v odlični fizični pripravljenosti. Imamo 'momentum', ki ga moramo obdržati karseda dolgo. V drugem polčasu smo nekoliko trpeli, a smo zdržali, to pa je edino, kar šteje," je bil z novo zmago zadovoljen Zidane.

Večina Realovih nogometašev bo sedaj potovala na reprezentančno akcijo, strelec dveh zadetkov Benzema pa bo dobil nekoliko počitka, saj ga v ekipi galskih petelinov ni že od leta 2015. "Kako naj si razlagam, da Benzemaja ni v reprezentanci? Ni veliko ljudi, ki bi razumelo to odločitev, a kot trener Reala sem s tem zadovoljen. Za našo ekipo opravlja sijajno delo," je rojaka pohvalil "Zizou", ki je s Francijo leta 1998 postal tudi svetovni prvak.

Real je s tremi točkami skočil na drugo mesto, a ima od tretje Barcelone, ki zaostaja za točko, tudi tekmo več. Prvi je še naprej Atletico Madrid, ki ima pred mestnimi tekmeci tri točke naskoka. Tako Atleti kot nogometaši Blaugrane bodo sicer zopet na delu v nedeljo. Četa Diega Simeoneja se bo doma pomerila z Alavesom, Barcelono pa čaka vselej neugodno gostovanje na San Mamesu pri Real Sociedadu.