Šporar s Sportingom dvignil prvo lovoriko v sezoni

Lizbona, 23. 01. 2021 22.18 |

Lizbonski Sporting je osvojil prvo lovoriko v sezoni. V finalu 14. izvedbe portugalskega ligaškega pokala so zeleno-beli, za katere je dobre pol ure igral tudi slovenski reprezentant Andraž Šporar, z 1:0 ugnali Brago.

Andraž Šporar
Andraž Šporar FOTO: osebni arhiv

V finalu portugalskega ligaškega pokala sta se kar malce presenetljivo uvrstila Braga in Sporting iz Lizbone. Zeleno-beli iz portugalske prestolnice so na poti do finala v četrtfinalu ugnali Mafro (2:0), v polfinalu pa Porto (2:1). Braga je bila za preboj med štiri boljša od Vitorie (5:2), v finale pa se je uvrstila po odmevni zmagi nad Benfico (2:1). Dvoboj za prvo lovoriko na Portugalskem v tekoči sezoni je bil večinoma izenačen, morda so imeli, še posebej v drugem polčasu, ko so rezultatsko zaostajali, več od igre nogometaši Brage, a je odločil en sam gol, ki so ga njihovi nasprotniki iz portugalske prestolnice zabili v prvem polčasu. Podal je Inacio Goncalvo zabil pa Pedro Porro. Pisala se je 41. minuta tekme. Dobre pol ure je za novopečene zmagovalce ligaškega pokala zaigral tudi slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar, ki je imel tudi lepo priložnost za povečanje vodstva Sportinga, a je meril preveč po sredini domačih vrat. Lizbončani so zdržali tudi hud pritisk tekmecev v zadnjih minutah in se z zadnjim sodnikovim žvižgom veselili dragocene lovorike.