Šporarjev Sporting kljub lepi prednosti s prve tekme ostal brez osmine finala

Ljubljana, 27. 02. 2020 21.39 |

Nogometaši lizbonskega Sportinga, katerega član je slovenski reprezentant Andraž Šporar, so ostali brez osmine finala evropske lige, potem ko so na povratni tekmi 1/16 finala v gosteh po podaljšku z 1:4 izgubili proti Istanbulu Basaksehirju. Neuspešen je bil tudi Apoel Vida Belca, ki je v Baslu izgubil z 0:1.

Sporting je imel s prve tekme lepo prednost s 3:1, toda na povratni so jo Turki izničili. Martin Škrtel v 31. in Danijel Aleksić v 45. minuti sta že v prvem polčasu med najboljših 16 začasno poslala istanbulsko moštvo. Luciano Vietto je v 68. minuti spet poskrbel za skupno prednost Sportinga, a v drugi minuti sodniškega dodatka je Edin Višća zadel za podaljšek.

Pred tem je imel zaključno žogo pri Sportingu Idrissa Doumbia, a je zadel prečko. Andraž Šporar, ki je na prvi tekmi dosegel enega od golov, a tokrat ni bil posebej pri strelu, je igral do 108. minute. Ko je kazalo, da bodo dvoboj odločile enajstmetrovke, pa je v 119. minuti Višća unovčil najstrožjo kazen za 4:1 in popeljal Turke med 16 najboljših moštev Lige Evropa.

Andraž Šporar je meril v polno na prvi tekmi šestnajstine finala Lige Evropa proti turškemu Basaksehirju, na povratni tekmi v Istanbulu pa je s soigralci iz vrst lizbonskega Sportinga ostal praznih rok. FOTO: AP

Belčev Apoel nemočen v Baslu
Apoel je že na prvi tekmi doma proti Baslu izgubil z 0:3, tokrat pa še z 0:1, potem ko je edini gol dosegel Fabian Frei v 38. minuti z bele pike. Najstrožjo kazen so imeli na voljo tudi Ciprčani v 74. minuti, a je Tomas De Vincenti zgrešil cilj. Belec ni dobil priložnosti za igro in je obsedel na rezervni klopi.

Napredovali so še Bayer v boju Portom (skupno 5:2), Wolfsburg v boju z Malmöjem (5:1), Wolverhampton proti Espanyolu (6:3), pri čemer je ob tokratni zmagi Špancev s 3:2 Jonathan Calleri dosegel vse tri gole za domačo ekipo, Roma proti Gentu (2:1) in Linz proti Alkmaarju (3:1).

Že prej so si osmino finala zagotovili Glasgow Rangers, ki so s skupnim izidom 4:2 izločili portugalsko Brago.