Sterling in Kane poskrbela za ekstazo angleških navijačev

London, 29. 06. 2021 20.00 |

Angleška nogometna reprezentanca je na današnji tekmi na londonskem Wembleyju v osmini finala evropskega prvenstva premagala Nemčijo z 2:0 (0:0). Za Anglijo sta gola dosegla Raheem Sterling v 75. in Harry Kane v 86. minuti.

Po Češki, Danski, Italiji, Belgiji, Španiji in Švici se je med osem najboljših na letošnjem evropskem prvenstvu uvrstila tudi Anglija. V obračunu tradicionalnih tekmecev na slovitem Wembleyju je Anglija zmagala z 2:0, v četrtfinalu pa jo čaka zmagovalka obračuna med Švedsko in Ukrajino. Na obračunu nogometnih titanov je bila uvodna pobuda na strani izbrancev nemškega selektorja Joachima Löwa. Prvo nevarno akcijo so uprizorili v osmi minuti, ko se je Leon Goretzka izognil prepovedanemu položaju in se sam znašel pred angleškim vratarjem Jordanom Pickfordom, a ga je na robu kazenskega prostora s prekrškom zaustavil Declan Rice in si prislužil prvi rumeni karton na tekmi.

Statistika tekme med Nemci in Angleži.
Statistika tekme med Nemci in Angleži. FOTO: Sofascore.com

Uvodoma dokaj "rezervirani" Angleži so v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje. V 16. minuti so si priigrali prvo priložnost na tekmi, po močnem in natančnemu strelu Raheema Sterlinga z 20 metrov pa se je izkazal nemški vratar Manuel Neuer. Do konca prvega polčasa je bila terenska pobuda na strani izbrancev angleškega selektorja Garetha Southgata. Izrazitih priložnosti za gol pa si niso priigrali. Bolj nevarni so bili Nemci, predvsem v 32. minuti, ko je klubska naveza iz londonskega Chelseaja Kai Havertz - Timo Werner izpeljala kombinirano akcijo, strel Wernerja iz ugodnega položaja pa je zaustavil Pickford. V sodnikovem podaljšku so Angleži nevarno zagrozili, po bliskovitem napadu Sterlinga je žoga prišla do Harryja Kana, ki pa se je v zaključku akcije močno zapletel, tako da so Nemci odpravili nevarnost pred svojimi vrati.

'Sosed' Sterling poskrbel za vodstvo

Drugi polčas so bolje pričeli Nemci, ki so dolgo časa pletli mrežo pred angleškimi vrati, po silovitem strelu Havertza z levo nogo z roba kazenskega prostora pa se je s bravurozno obrambo izkazal Pickford. Do konca rednega dela se je na Wembleyju odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, odločale so malenkosti in navdih posameznikov, dva od teh trenutkov pa so uprizorili Angleži. V 75. minuti so izpeljali kombinirano akcijo, po ostri podaji z leve strani Luka Shawa pa se je v pravem trenutku na pravem mestu znašel Raheem Sterling in žogo s petih metrov "zabil" v nemško mrežo.

Raheem Sterling je na stadionu, ob katerem je odraščal, dosegel že svoj tretji gol na prvenstvu. FOTO: Sofascore.com

Nemci so že v 81. minuti zapravili idealno priložnost za izenačenje, po globinski podaji Havertza se je Thomas Müller sam znašel pred Pickfordom, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je švignil mimo desne vratnice. V končnici tekme so Nemci pritisnili z vsemi topovi, a pustili prostor v obrambi, kar so Angleži izkoristili in v 86. minuti po bliskovitem nasprotnem napadu podvojili vodstvo. Po lepi akciji je Harry Kane izkoristil podajo rezervista Jacka Grealisha z leve strani in zadel za 2:0. Tradicionalno nepopustljivi Nemci v končnici tekme niso našli načina, da ukanijo angleško obrambo, ki na tem prvenstvu sploh še ni prejela gola.

harry Kane na tekmi poleg zadetka ni pokazal veliko.