Nogomet

Stojanović: Korenitih sprememb nisem vpeljal

Ljubljana, 07. 11. 2011 15.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slaviša Stojanović se bo že čez nekaj dni srečal s prvim izzivom na klopi slovenske nogometne izbrane vrste. Na dvoboju z ZDA bo predstavil nekaj kadrovskih sprememb, saj je med vpoklicanimi tudi nekaj novih obrazov.

Mišo Brečko, Robert Koren, Milivoje Novaković
Mišo Brečko, Robert Koren, Milivoje Novaković FOTO: Damjan Žibert
Med povabljenimi tokrat ni Milivoja Novakovića, Roberta Korena in Aleksandra Radosavljevića, zato pa bodo zraven Dejan Lazarević, Aleš Mertelj in povratnik Darijan Matić. "Kot sem uvodoma povedal, korenitih sprememb nisem vpeljal. Mogoče sem si želel malce več mladih igralcev, vendar zaradi objektivnih razlogov niso zraven. Mlado reprezentanco namreč čaka v četrtek pomembna tekma proti Litvi. V dogovoru s selektorjem Tomažem Kavčičem bom poklical druge ob kakšni naslednji priložnosti, tudi zdaj Lazarević in Rene Krhin prideta šele po tekmi selekcije do 21 let. Mogoče je na seznamu kakšno presenečenje, mogoče tudi ne, ampak upam, da se bomo dobro znašli," je na novinarski konferenci v Ljubljani povedal Stojanović in pojasnil odsotnosti Korena in Novakovića ter tudi Radosavljevića. Napadalca Kölna muči poškodba, Koren in Radosavljević pa bosta po Stojanovićevih besedah tokratno akcijo izpustila zaradi zasebnih oziroma družinskih zadev, v pogovoru z njimi pa ni dobil vtisa, da bi lahko govorili o koncu reprezentančne kariere omenjenih ali nadaljevanju. "Nobenega namiga v eno ali drugo nisem dobil. Šlo je za odkrit pogovor, oba, Koren in Novaković, imata določene težave. Novaković je poškodovan, Koren pa ne more na akcijo zaradi družinskih obveznosti. Zadeve so popolnoma jasne, decembra se bomo spet sestali in videli, kako bo naprej. Radosavljević je tudi izrazil željo, da ga tokrat izpustimo zaradi bolezni v družini," pravi Stojanović.

Slaviša Stojanović
Slaviša Stojanović FOTO: Damjan Žibert

Po dolgem času pa je spet v reprezentančnem gnezdu Matić, ki si trenutno kruh služi pri ukrajinskem Krivbasu. "Darijana dovolj dobro poznam, ampak ga nisem zato poklical. Tudi v prejšnjih kvalifikacijah so veliko razmišljali o njem, ne vem pa, zakaj ga niso klicali. Reprezentančni trenerji so ga šli nekajkrat gledat, dali pozitivno mnenje tudi meni, tako da sem se zanj odločil, še posebej, ker ni Korena in Radosavljevića," pravi novi selektor, ki je razkril tudi vzroke Mertljevega vpoklica. "Mertelj je igralec, ki sem ga že prej redno spremljal. Ko sem bil trener Domžal, sem si ga želel v ekipi. V tem položaju, ko za to tekmo ni Korena in Radosavljevića, sem se odločil tudi zanj. Drugih igralcev v tem trenutku na tem položaju nisem videl. Igra vse tekme v domačem prvenstvu na zadovoljivi ravni, je kapetan Maribora. Želim ga videti v živo in preveriti, ali so informacije še prave, takšne, kot sem jih imel v Domžalah in ko je on igral še za Koper in prvo leto v Mariboru," je še povedal Stojanović, ki je vabilo poslal tudi članu mlade vrste. "Lazarevića se dovolj dobro spomnim iz Domžal. Bil je kakovosten v igri ena na ena. To je mene pritegnilo, še posebej, ko sem pogledal nekatere tekme mlade reprezentance. Moramo pa se zavedati, da je to zdaj druga raven tekmovanja, da tu ne moreš tako lahko preigrati tekmeca. Tako me zanima, kako lahko deluje na malce višjem nivoju. Ali je ta njegova kakovost, ki je nesporna, tudi dejanska na zahtevnejši ravni, ko so igralci stabilnejši, močnejši, taktično bolje pripravljeni. Na pripravljalnih tekmah lahko nekaj preizkušamo, zbiramo določene informacije, v kvalifikacijah tega ne moreš več delati," je zaključil Stojanović, ki mu bodo na tekmi z ZDA pomagali še nekateri, ki so bili tudi v strokovnem štabu Matjaža Keka, vključno z Milanom Miklavičem, kako bo naprej, pa se bo odločil po obračunu z Američani.

KOMENTARJI (13)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

El Diablo 2013
08. 11. 2011 11.47
MATIČ - haloooooooooooooooooo, ta še tečt ne zna
gruber74
08. 11. 2011 00.13
Koliko je sposoben bo se zdaj vidl.V Domzalah kjer je imel odlicne igralce je lahko zmagoval.Kaj pa sedaj???
Njapo
07. 11. 2011 22.10
Vso srečo ti želim, da se vidimo v Braziliji....................
User548123
07. 11. 2011 18.29
Jakob Madjar 07.11.2011, 17:45 4 Zakaj ne igra BURGIČ ,kim v svoji ekipi venomer dobro igra ?????????????????????????????? Krhinn še ne sodi v A reprezentanco !!!!!!!!!!!! ___________ po drugi strani je pa to prijateljska tekma na kateri bi se moglo sprobat več mladih.. :) vsaj po mojem mnenju.. a kot piše v članku in se strinjam u21 je prioriteta.. sploh če ni prijateljska tekma..
Jakob Madjar
07. 11. 2011 17.45
Zakaj ne igra BURGIČ ,kim v svoji ekipi venomer dobro igra ?????????????????????????????? Krhinn še ne sodi v A reprezentanco !!!!!!!!!!!!
meglic91
07. 11. 2011 17.24
Mertelj mislim da je prava izbira saj lahko naredi veliko več kot koren ali pa Radosavljevič... Pa upam da bo dau Iličiča na pravi položaj da dokaže svoje znanje
User785253
07. 11. 2011 17.18
slavisa ni nek naivnez in z dobrim delom v domzalah in potem v celju je pokazal da je sposoben trener poznam ga in mu verjamem na besedo seveda ne bo mogel vsega storiti cez noc bo pa zagotovo z novim pristopom in novimi obrazi naredil dolocene spremembe v reprezentanci in kar je najbolj poglavitno ekipo bo sestavljal on in ne ostali ...........
User764391
07. 11. 2011 16.41
MandoDiao: ne prijatelj ne z enim ne z drugim. Oceno če sem pameten prepuščam drugim ne pa tebi in tudi ta forum ni predmet tega. Napisano je pa dejstvo in za svojimi besedami stojim. In če še enkrat v miru prebereš napisano ni nič spornega. Želim pa si reprezentanco, ki bo izkoristila svoj potencila in bo dala vse od sebe, potem ap ni važno ali se uspe uvrstiti na veliak tekmovanja!!
User655219
07. 11. 2011 16.39
"Mertelj je igralec, ki sem ga že prej redno spremljal. Ko sem bil trener Domžal, sem si ga želel v ekipi. se je že začelo
User487769
07. 11. 2011 16.32
Stojanović bo zrihtal nogometno, Janković Slovenstvo ZMAGA !!!
User488881
07. 11. 2011 16.21
Stuttgart ti si sigurn nek tesni prijatelji novakoviča in korena ha? Usaj tko se prebere iz tvojga besedila... vsi sanjate v neki novi preprezentanci. Ko si tok pametn mi rajš povej kdo bo igrau namest teh igralcev ala dedič, novakovič, koren itd...... Povej mi enga obrambnga igralca ki lahko zdle uskoč namest enega zelo povprečnega mavriča recimo? Država ma 2miljona ljudi igralcu je pa k dreka ha? Plus tega da se bojo novi igralci plus trener prve dve leti iskal kko bojo sploh igral.... zlo težka bo da pridemo na SP oziroma da bomo sploh konkurenčni!
User764391
07. 11. 2011 16.06
Koren In Nova imata težave? Ja Nova jih ima v glavi, Korenu pa razpada zakon....obema pa težave trajajo že 2 leti. In tudi naslednji 2 leti še bodo trajale. Zakon je sicer zasebna stvar-toda on je dobro plačan profesionalec. Obema je treba odlikovanje za nekdanje zasluge in si reči: V bodoče brez vaju!!
User510704
07. 11. 2011 15.58
Sliši se preudarno in da se je res posvetil v to. Me veseli. Se bol pa me to Da je nasa "viola" Mertel vpoklican xD Ajmo Mertel pokazi jim zaj kaj je borbenost in kje je srce ekipe!!