Stojanovićev zagrebški Dinamo neporažen v Carigradu, v izločilnih bojih tudi Verbič in Mevlja

Salzburg/Carigrad/Astana/Sankt Peterburg, 29. 11. 2018 22.59 |

Slovenski predstavniki v ligi Evropa so v predzadnjih tekmah skupinskega dela dosegli pozitivne izide in s tem že postali udeleženci izločilnih bojev omenjenega tekmovanja. Razen Kevina Kampla, ki bo za preboj med 32 najboljših moštev svojega Leipziga trepetal vse do konca zadnjega obračuna v skupini B.

Najsvetlejši trenutek četrtkovega večera v okviru 5. kroga skupinskega dela lige Evropa je od slovenskih predstavnikov doživel član kijevskega Dinama Benjamin Verbič, ki je z zadetkom v 29. minuti - kot se je izkazalo po zadnjem sodnikovem žvižgu na gostovanju v Astani - odločil obračun proti neugodnemu kazahstanskemu predstavniku.

Slovenski reprezentančni krilni napadalec je igral vse do 76. minute in bil na splošno gledano eden od najvidnejših posameznikov v vrstah ukrajinskega velikana. Izjemen uspeh je z osvojeno veliko točko v carigrajskem kotlu dosegel naš reprezentančni desni bočni branilec Petar Stojanović, ki je z zagrebškim Dinamom gostoval pri turškem gigantu Fenerbahčeju. Obračun se je po 90 minutah igre končal z remijem brez zadetkov, a je imel Stojanović v samem zaključku zelo lepo priložnost, da se pridruži Verbiču na seznamu strelcev, toda veselje mu je preprečila vratnica.

Nogometaši zagrebškega Dinama so uspešno prestali gostovanje v vročem Carigradu. FOTO: 24ur.com

Zagrebški modri so s 13 točkami zanesljivi udeleženci šestnajstine finala in bodo s prvega mesta v skupini deležni boljšega izhodišča pred žrebom v Nyonu. Preboja v drugi del tekmovanja se veseli tudi Miha Mevlja s 'svojim' Zenitom iz Sankt Peterburga, ki je v skupini C z izidom 1 : 0 ugnal danski Köbenhavn. Slovenski branilec je na zelenici prebil celotno srečanje, medtem ko bo sveže upokojeni reprezentančni vezist Kevin Kampl z Leipzigom še trepetal za uvrstitev med 32 najboljših moštev letošnje izvedbe v evropski ligi. Leipzig je namreč v skupini B izgubil na gostovanju pri nekdanjem Kamplovem delodajalcu Salzburgu z 2 : 0. 28-letni Mariborčan tokrat ni bil v kadru za tekmo zaradi poškodbe.

Za preboj v šestnajstino finala mora v zadnjem krogu nemški bundesligaš doma ugnati že zdavnaj odpisani Rosenborg in obenem upati na uspeh Salzburžanov proti trenutno drugouvrščenemu Celticu iz Glasgowa. Ob že omenjenih zagrebškemu in kijevskemu Dinamu ter Zenitu so si napredovanje v šestnajstino finala lige Evrope zagotovila še moštva Bayerja iz Leverkusna, Züricha, Salzburga, Fenerbahčeja, londonskega Arsenala, ki pod vodstvom trenerja Unaia Emeryja igra zelo všečen nogomet, lizbonskega Sportinga, Betisa iz Seville, Eintrachta, Lazija in Chelseaja.