Viktoria v 90. minuti do lepe popotnice za Ljudski vrt

Plzen, 20. 08. 2013 11.04 |

Nogometaši NK Maribora so izgubili na prvem dvoboju playoffa Lige prvakov pri Viktorii Plzen (3:1). Strelec edinega gola za slovenske prvake je bil Ales Mejač.

Lahko povem, da je miselnost v ekipi prava. Dobro igramo, dobro smo zadnje dni tudi trenirali. Stanje je res spodbudno, vse bomo naredili za pozitiven rezultat,” je pred uvodnim dvobojem mariborskih nogometašev z Viktorio Plzen razmišljal izkušeni Marcos Tavares, ki je bil ob odsotnosti Dejana Mezge ideolog igre vijoličastih. Čeprav so mnogi pred dvobojem pričakovali, da bo četa Anteja Čačića previdno začela dvoboj, so slovenski državni prvaki krenili odločno, imeli že v drugi minuti prek Damjana Boharja lepo priložnost za gol, nato pa so počasi pobudo prevzeli domačini. Po obleganju vrat Jasmina Handanovića pa so tudi zadeli. Mariborski branilci so slabo reagirali po gostujoči podaji s kota, žoga je prišla do Mariana Čišovskega, ki je s težkega položaja zatresel mrežo gostujoče zasedbe. Vktoria je po golu še bolj intenzivno napadala, skušala izkoristiti neodločnost tekmeca, a v samem zaključku akcij so bili premalo zbrani. Podobno kot gostje, ki so se v 21. minuti otresli nervoze ter prek Aleša Mejača dvakrat nevarno poizkusili. Najprej z velike razdalje – žoga je zletela prek vrat vratarja Matuša Kozačika - , nato pa še z roba kazenskega prostora, ko je žoga zletela tik mimo desne vratnice. Mariborčani so imeli lepo priložnost za gol še v izdihljajih prvega dela dvoboja, že v naslednjem napadu pa bi bili lahko za zapravljeno priložnost kaznovani.

Aleš Mejač je dosegel edini gol za Mariborčane.
Aleš Mejač je dosegel edini gol za Mariborčane. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju trenerja obeh moštev nista takoj posegla po menjavah, čeprav je imel sredi prvega polčasa nekaj težav Agim Ibraimi. Tako Pavel Vrba, kot tudi Ante Čačić sta stavila na igralce, ki so dvoboj začeli in v prvih minutah drugega dela so bolje igrali nogometaši v rumenih dresih. Priigrali so si nekaj lepih priložnosti, podobno kot v prvem delu tekme pa so bili tudi tokrat premalo odločni v zaključkih akcij. A ko je vse kazalo, da jim bo uspelo izid poravnati, so 'udarili' gostje, ki so prek Vladimirja Daride povišali na 2:0. Mariborski nogometaši so se uspeli zbrati tudi po drugem prejetem golu, dolgo ogrožali vrata tekmeca, v 66. minuti pa dočakali trenutek na katerega so upali pred dvobojem. Še tretjič na dvoboju se je namreč za strel proti vratom Kozačika odločil Mejač in tokrat zadel v polno. S prekrasnim golom je 30-letni Kranjčan v vrstah Mariborčanov poskrbel za veselje med 800 navijači, ki so pripotovali na Češko.

Čeprav je dolgo kazalo, da bo 2:1 tudi končni izid dvoboja, je mariborske nogometaše v izdihljajih rednega dela dvoboja razžalostil rezervist Michal Duriš. Omenjeni je po dolgotrajni premoči Mariborčanov zabil za končnih 3:1 in priigral lepo prednost češkim prvakom, ki so zadnji dve sezoni nastopali med evropsko elito.

izid:

Viktoria Plzen - NK Maribor 3:1 (1:0)
Čišovski 8., Darida 58., Duriš 90.; Mejač 66.

KOMENTARJI (420)

fujjjjjj
21. 08. 2013 18.13
+6
Moram reč da je Maribor bil celo tekmo na nivoju,ampak obramba pa je bila čista katastrofa.Ne more napadalec imeti 3metre prostora okoli sebe.Ko sem še sam igral so me vedno za hlačke držali ali pa na kopački stali včeraj bi pa lahko plesal brakedance.Mislim da bi Čačič lahko bolje organiziral vse skupaj.To je moje mnenje ki pa ne šteje dosti.No ni še vse končano saj je šele prvi polčas...........
+7
Pri tretjem golu mi je bilo najbolj žal navijačev - VIJOL; tak so navijali, jih spodbujali, ampak koncentracija je pušnila, škoda, škoda škoda; sem pa upal, da bo Mandy od prve minute na igrišču z Tavaresom, pa Derviševič namesto Argusa; Mejaču pa je uspelo dati eurogol, če že Ibraimi ni v formi, tudi škoda za njega; ampak en polčas še je in to mora biti to, kar vsi želimo in upamo. LP
rambek
21. 08. 2013 14.18
+3
Maribor Ni igral tako slabo.Bilo je prevec napak v obrambi in napadu.Zelo slaba igra Ibraimija in Potokarje ,ki Sta pod nivojem.Mejac je pokazal ,da Ni za na klop .Maribor bi moral igrati z vsaj napadalcema in se ne tako braniti.Skoda da Fajic Ni igral ,ki je muro skoraj popeljal v evropo.Doma Bo treba iti na VSE Ali nic drugace Nebo presenecenja.Viktorija je prikazala ,da je izkusenejsa ekipa od tem Ni dvoma ,je pa skoda zakaj Ni v 70 min prisil v igro se kaksen napadalec.Srcno upam ,da bodo do Torka priprsvljeno Arghus,Filipovic,in Mezga.
MEDDRIVER
21. 08. 2013 14.35
+7
Symbolic
21. 08. 2013 16.22
+5
Precej prej bi ga moral dat notri! Takoj je nase vezal vsaj 2 igralca, kljub prepoznemu vstopu!
fujjjjjj
21. 08. 2013 18.48
+2
na žalost je Mejač ravno ob nepravem času dal gol drugače bi Mandy igral več časa in verjetno bi bilo vse skupaj bolj zanimivo,kajti viktorija je bila takrat v podrejenem položaju.
Tomi Vido
21. 08. 2013 13.45
+4
Barca je bla z tiko tako tudi v zaostanku in je šla naprej z 4mi goli. Maribor tudi to zmore!
+4
Ibraimi, Potokar in Handanovič igrajo kot da so prvič videli žogo! Potokar ni za to raven, Handanović je star 35, Ibraimi pa izven forme! Odlična igra Aleša Mejača! Tavares se je boril do konca vendar se vidi, da je zelo počasen! Maribor je bil boljši od 25 minute dalje in igral kot je treba. Maribor rabi kakšnega hitrega igralca. Potokar je igral najslabšo tekmo v življenju in res ni na svoji ravni in dovolj zrel. Mendy not Ibraimi ven bi bilo treba naredi okoli 70 minute. Upam da Maribor zmaga v Ljudskem Vrtu z 2:0. Upam na povratek Arghusa in nato da bo začel Filipovič! EN KLUB, ENA ČAST!!!
+2
Se opravicujem, da smetim tukaj ampak me samo zanima ce bi kdo sel na NK Domzale v Luka Koper tekmo, podarim 2 vstopnici ker sem takrat v tujini.
ledr
21. 08. 2013 14.42
-2
Prodaš??? Kdo pa te kupuje vstopnice za take tekme???
21. 08. 2013 18.05
+2
Juzni
21. 08. 2013 11.14
+5
Maribor je vceraj igral cisto v redu. Problem je bila samo koncentracija na koncu saj niso zdrzali tistega pritiska na koncu tekme. V Ljudskem vrtu mislim da lahko ob bucni podpori z tribun Maribor eksplodira in se uvrsti v Ligo prvakov. Uvrstitev v Ligo prvakov pa ne bi bil uspeh samo za Maribor ampak za celo Slovenijo s tem bi tudi 1.SNL postala bol cenjena saj na tekmah,ki bi igral Maribor bi bile tribune bol polne,da ne govorimo o vecnem derbiju.
LocoBlanco
21. 08. 2013 11.01
+12
Ni razloga za razočaranje, ker MB je včeraj pokazal, da je lahko konkurenčen tudi Viktorii! Zgleda, da smo 'pokurili' vso srečo proti Apoelu, ker včeraj je nismo imeli niti malo pa čeprav je zabil Mejač gol, ki bo verjetno med top 3 v kvalifikacijah! Prvih 15 min.je vedno odločilnih in včeraj je Viktoria v 8min. dala smešen gol! Če bi ostalo 2:1 bi to bila lepa popotnica za naslednjo tekmo, ampak tudi 3:1 ni neulovljivih. Verjamem, da se čehi ne zavedajo kaj jih čaka v MB in veramem, da je še vedno upanje za MB in igranje v CL! Pohvalil bi tudi VIOLE! MARIBOR ŠAMPION!
Tomi Vido
21. 08. 2013 12.38
+2
Če bi se še malo potrudili bi imeli mi lepo popotnico.
Tomi Vido
+2
?ikitita
21. 08. 2013 10.53
+6
dejstvo je da je Maribor igral od 20minute dalje čist ok za moje pojme, kaj bi trebali nareti do torka je malo napad porihtat, s tem mislim da bi Mendy igral že od prve minute, tip je močn kot bik pa za eno glavo večji od vseh čehov. Pol pa je tu obramba, katere včeraj ni bila na mestu, dobit 3 gole na enak način je že smešno+golmana bi lahko tud lahko menjal Čačić za torek, zgubit nimajo kaj. Violam pa svaka čast, skozi celo tekmo glasnejši od čehov. V Ljudskem vrtu pa samo na polno od prve minute, pa udarit po čehom.
snetaskejra
21. 08. 2013 10.11
+5
pri drugem golu bi lahko zbili tisto žogo ne pa gledali...
Felicko Sre?ko
21. 08. 2013 09.49
+9
Viktorija ni bila toliko boljša. Tako kot je zmagala na domačih tleh, lahko Maribor zmaga doma. Odigra kot proti Apoelu, le 2 gola mora dat, kar pa je povsem mogoče. Nekateri kritizirate Jasmina. Žal je tako, da, če napravi golman napako, se velikokrat zgodi, da pade gol. Nešteto napak, zaradi katerih padajo goli pa se pravzaprav zgodi v polju in takrat seveda ne obtožujemo tako, kot golmanove napake, ki to so, velikokrat pa tudi niso. Žal je tako!
Tomi Vido
21. 08. 2013 12.39
+2
če pa dajo oni enega pa 4 če hoče igrat brez podaljškov pa celi stadion more ves čas navijat da dobijo strah v kosti.
Stajerci007
21. 08. 2013 09.47
+8
E moj Maribor!!! Igra se do sodnikovega žvižga. Z glavami so že bli v slačilnicah in lepo pokasirali tretji gol!! Škoda... 2-1 bi bil super rezultat.. tak pa so si zelo zelo otežili delo!!! Čestitke Violam in vsem navijačem ki so bili včeraj gori!! Tak se navija... lepo jih je blo slišat skozi celo tekmo!! VIktorija daleč od bav bava... ampak solidna uigrana in kompaktna ekipa ki je na koncu zasluženo zmagala!! Komentar vse nevoščljivcev v stilu gotovo je pa to.... ne, nova evropska odisejada se šele začenja!!! Osebno sem ( pa ne da iščem izgovore ) zelo zadovoljen z ligo Evropa!! Važno je da postane Maribor konstanta v Evropi ( kar mu lepo ratuje ), slej ko prej pa bo poknila tudi LIga prvakov!!! Lepo počasi... ni panike!! 2 gola brez prejetega... zelo zelo težka naloga!! Ampak čarovnije polnega Ljudskega Vrta tudi ni za podcenjevat.... Na koncu koncev so tu padale že večje ekipe kot je Viktorija!!!! Včeraj je igral slovenski... in ne štajerski klub!!! Dežimo skupaj... in v sredo navijajmo za Maribor... podpora iz vseh koncev Slovenije nam bo še kako prav prišla... tako na stadionu kot pred TVjem!! EN KLUB ENA ČAST!!!! Lep pozdrav
pridnaov?ka
21. 08. 2013 14.25
-4
...čarovnija polnega ljudskega vrta....me kar nekam prime...
Stajerci007
21. 08. 2013 14.58
... nisem ti kriv če še nisi bil!!! Bi na tvojem mestu isto razmišljal. Pač ... težko si je stvar predstavljat če greš na tekmo ko je 150-200 gledalcev!! Če sploh greš na kako tekmo.. morda si kak šank poznavalec!! Teh tu kr mrgoli... pa pametni da .... peče!!! Lep pozdrav
sksimon
21. 08. 2013 09.28
+6
mislim ,da so igrali zelo dobro in to v gosteh z nekaj napakami ,ki so jih čehi kaznovali .Zato bodo doma igrali še bolje na krilih navijačev z malo sreče lahko upajo in mi z njimi.
Lordy
21. 08. 2013 09.24
+6
Vsi trije goli katastrofalne napake obrambe...Napadalec se ne sme pod nobenim pogojem znajt sam v 16ki, kaj šele na taki tekmi...Sploh pa Derviševič zadnji gol, človek ni vedo niti kje je kaj šele da bi svojega pokrival...Torej da popravijo obrambo, pa še največji minus kaj ga imajo - realizacija napadov, potem je vse mogoče...
bombi666
21. 08. 2013 09.19
+4
MICKAPICKA 2:0 BO DOVOLJ DA SE SAMA NATEGNES MARIBOR ŠAMPION!!!!
MEDDRIVER
21. 08. 2013 08.50
+1
Shakhter Karagandiy 2-0 Celtic,Lyon 0-2 Real Sociedad,Pacos de Ferreira 1-4 Zenit,PSV 1-1 AC Milan,Viktoria Plzen 3-1 NK Maribor.Favoriti so igrali slabo z izjemo Zenita.
freiburg61
21. 08. 2013 08.51
+0
d66d66
21. 08. 2013 09.01
+3
hvala za rezultate, na 24ur tak nimajo časa da bi jih poiskali in napisali pod članek
MEDDRIVER
21. 08. 2013 09.09
+1
Symbolic
21. 08. 2013 11.33
+3
Samo za info (da ne bo pomote): to ni tist ukrainski Shakhter (po slo: Rudar) iz Donetska... Shakhter Karagandiy je član prve Kazahtanske lige... Gledal sem to tekmo in lahko rečem, da niso slabi...Lahko se zgodi, da Celtic izpade LOL
MEDDRIVER
21. 08. 2013 14.37
+1
Zoran Sekli
21. 08. 2013 08.46
+2
Nekako realni rezultat,ravno zaradi slabe obrambe...je pa se odprto,vendar gola si pa ne smejo vec privosciti,Bomo videli.
bunak
21. 08. 2013 08.45
+7
Dobro igrajo, miselnost je dobra ... samo izgubili so 3 : 1.
GospodZaVas
21. 08. 2013 08.38
+6
žal ne preveč zadovoljen z včerajšno igro, ampak en klub ena čast! Nič še ni izgubljeno, Maribor šampion!!
Armonia
21. 08. 2013 08.41
-19
GospodZaVas
21. 08. 2013 08.43
+12
tvoje osebno mnenje s katerim hodiš spat in se v morah zbujaš ker Maribor ni tvoj klub.
mako66
21. 08. 2013 10.23
+4
Lahko se je hvalit, ko zmagujejo s 5:0 proti vaškim klubom v SLO ligi.. Evropa pa j enekaj čisto drugega.