Tega pa res nihče ni pričakoval: Južna Koreja in Ukrajina v finalu SP do 20 let

Bydgoszcz, 12. 06. 2019 09.55 |

V finalu svetovnega nogometnega prvenstva do 20 let na Poljskem bosta igrali reprezentanci Južne Koreje in Ukrajine. Za obe bo to prvi nastop na zaključnem dejanju tako velikega tekmovanja. Polfinala sta se končala z 1:0. Južna Koreja je premagala Ekvador, Ukrajina pa je bila boljša od Italije. Finale bo v soboto v Lodžu, tekma za tretje mesto pa dan prej v Gdynii.

Ukrajina se je nepričakovano, po polfinalni zmagi nad Italijo, uvrstila v finale SP. FOTO: AP

Takoj po koncu svetovnega prvenstva do 20 let se bo v Italiji in San Marinu začelo evropsko prvenstvo do 21 let. Nastopilo bo dvanajst reprezentanc, polfinalisti, ki bodo zmagovalci treh predtekmovalnih skupin ter najboljša drugouvrščena ekipa, pa si bodo zagotovili vozovnico za olimpijske igre v Tokiu.

Južna Koreja je v polfinalu premagala Ekvador.
Južna Koreja je v polfinalu premagala Ekvador. FOTO: AP

V Bologni, Reggio Emilii, Ceseni, Trstu, Sarravallu in Vidmu, kjer bo 30. junija finale, bodo igrale Belgija, Italija, Poljska, Španija, Avstrija, Danska, Nemčija, Srbija, Hrvaška, Anglija, Francija in Romunija. Branilka naslova je Nemčija.