Ten Hag: Videli ste, kako je 11 igralcev izgubilo glave

Liverpool, 06. 03. 2023 12.12 |

Dan po katastrofalnem porazu Manchester Uniteda proti Liverpoolu se na Otoku strasti še niso umirile. Na domačem Anfieldu so Redsi s kar 7:0 premagali Rdeče vrage in jim zadali najhujši ligaški poraz po letu 1931. Erik ten Hag je po koncu tekme povedal, da je njegova ekipa popolnoma razpadla: "Ni šlo za enega ali dva igralca, bila je cela ekipa, videli ste, kako je 11 igralcev izgubilo glave." Nizozemec je pred nedeljsko tekmo žel pohvale na račun igre, ki so jo pred tem uprizarjali njegovi igralci, toda zaušnica, ki je sledila, je bila večja od tega.

Jürgen Klopp in Erik ten Hag
Jürgen Klopp in Erik ten Hag FOTO: AP

Erik teh Hag je na nedeljski tekmi angleškega prvenstva ob robu igrišča le nemo strmel, ko je njegova ekipa v drugem polčasu dobesedno "razpadala". Igra, ki je pred tem krasila njegovo moštvo, se je zdela, kot da ni nikoli obstajala. Sedem zadetkov prerojenega Liverpoola je nekaj, o čemer se bo še dolgo govorilo. "To je bilo popolnoma neprofesionalno, to ni Manchester United," je bil strog Nizozemec. "Imamo druge standarde, to zagotovo niso bili standardi, ki jih želimo pokazati. Vsak poraz je boleč, toda v Liverpoolu je to še huje. Razočarali smo naše navijače, to je najbolj moreče." Rdeči vragi so v prvem polčasu prejeli le zadetek in zdelo se je, da imajo še vse možnosti, da se vrnejo v igro na gorečem Anfieldu. Toda kmalu po začetku drugega polčasa je bilo jasno, da so domači ujeli zmagovalni ritem, ki se je iz minute v minute samo stopnjeval.

V 66. minuti je Mohamed Salah prvič zadel za 4:0. Zdelo se je, da so igralci Uniteda že obupali, tako so se obnašali tudi gostujoči navijači, ki so predčasno zapuščali svoje sedeže. Dominantna predstava domačih za rezultat 7:0, rezultat, ki se je zapisal v zgodovino. Unitedovi igralci so v drugem delu povsem izgubili stik in niso uspeli slediti tempu Liverpoola. "Za navijače, ki so ostali, je bilo zagotovo zelo težko, zato se jim moramo zahvaliti," je dodal ten Hag. "Tudi ne moremo kriviti tistih, ki so stadion zapustili pred zadnjim sodniškim žvižgom, kajti bila je zares slaba predstava. Zares porazno, razočarali smo navijače."  Zagotovo pa niso bili razočarani domači privrženci, ki so takšno predstavo Liverpoola močno potrebovali. Sploh, ker jih v kratkem čaka povratni obračun osmine finala Lige prvakov proti Realu, ki jim je na prvi tekmi po preobratu zadal podobno zaušnico in to prav na Anfieldu (2:5).

Trener Jürgen Klopp ima zagotovo razlog za veselje, to se je videlo že takoj po tekmi. "Vrhunska predstava, res vrhunska. Že od samega začetka in način, kako smo začeli vse skupaj ... Že dolgo, dolgo časa nismo bili takšni," je po tekmi razlagal novinarjem. "Mislim, da se drugi polčas ne bi mogel bolje začeti. In od tistega trenutka naprej so fantje dobesedno poleteli. Zato je bilo zares težko igrati proti nam." Nemec je seveda nekaj pohvalnih besed namenil tudi Salahu, ki je z drugim zadetkom postal najboljši strelec Liverpoola v angleškem prvenstvu. "Dosegel je nekaj posebnega, tega seveda ne smemo pozabiti, samo zato, ker smo od njega navajeni, da je strelec veliko zadetkov," je bil ponosen Klopp. "Zelo poseben, zares zelo poseben igralec in človek. On bi moral biti zelo ponosen na to."

Egipčan je s 129 ligaškimi zadetki prehitel legendarnega Robbieja Fowlerja, ki je odigral 61 tekem manj. Salah je po tekmi povedal, da je zanj to nekaj posebnega, toda z nogami bo ostal trdno na tleh. "Zelo posebno je, ne morem lagati," je povedal novinarjem. "Ta dosežek je bil v mojih mislih, vse odkar sem se pridružil klubu. Mislim, da sem po prvi sezoni ves čas lovil ta rekord. In to doseči ravno danes, ob takšni zmagi proti Unitedu, je še bolj neverjetno. Sedaj lahko odidem domov, kjer bom praznoval z mojo družino. Popili bomo kamilični čaj in nato odšli spat," je bil direkten. Machester United ima kljub takšnemu izidu v prvenstvu še vedno sedem točk prednosti pred Liverpoolom. Ten Hag lahko le upa, da bo bolečina kmalu izzvenela, kajti njegovo ekipo že ta teden, natančneje v četrtek, čaka spopad v Ligi Evropa proti Real Betisu.