Torres in Iniesta japonsko odisejado začela s porazom

Tokio, 22. 07. 2018 14.56 |

N.A./Ž.L.
6

Fernando Torres je dočakal svoj prvenec v dresu novega delodajalca, japonskega prvoligaša Sagan Tosu. Španec, čigar zadetki bodo ključni za ’preživetje’ kluba, ob svojem debiju ni uspel zatresti mreže. Še več, s soigralci je moral priznati poraz klubu Vegalta Sendai.

Nekdanji španski nogometni reprezentant Fernando Torres, ki je pred časom podpisal osemnajstmesečno pogodbo z japonskim prvoligašem Sagan Tosu, je na zelenico vstopil v 50. minuti tekme in bil deležen glasne podpore s tribun.

Kljub trudu in številnim priložnostim, ki jih je ustvaril Torres, se je moral nekdanji član madridskega Atletica sprijazniti s porazom. Vsekakor je španski nogometaš s prestopom požel veliko pozornosti, kar je bilo mogoče opaziti tudi na tribunah. Navijači so se v velikem številu udeležili že ogrevanja in ga glasno bodrili s tribun.

Oboževalci so mu pripravili tudi navijaško pesem. Pričakovanja po prestopu so namreč velika. Prav Torres bi lahko odigral ključno vlogo pri reševanju kluba pred izpadom iz prvenstva. Vendar pa tudi glasna podpora s tribun ni bila dovolj za zmago, Vegalta Sendai se je veselila zadetka v 88. minuti, Sagan Tosu pa tako še naprej ostaja na repu lestvice.

Praznih rok tudi Iniesta
V 58. minuti je svoj prvenec na tekmi med Vissel Kobe in Shonan Bellmare dočakal tudi Andres Iniesta, ki je bil, tako kot njegov španski kolega, deležen glasnega navijanja s tribun. Kljub temu niti to ni bilo dovolj za zmago in Inesta je kot poraženec zapustil zelenico (3 : 0). Po poročanju japonskih medijev je pokazal kvaliteto, vendar je deloval precej izven forme.