Tottenham do remija v Watfordu, Aguero reševal City, remi topničarjev, spodrsljaj Chelsea

London, 18. 01. 2020 15.11 |

Sobotne tekme 23. kroga angleškega prvenstva niso bile naklonjene favoritom. V nogometni uspavanki sta se Watford in Tottenham razšla brez zadetka (0:0). Jose Mourinho se je s svojimi varovanci spet znašel pod plazom kritik, Spursi so namreč v januarju zabeležili dva poraza, dva remija in zgolj eno samo zmago. Manchester City je ob gostovanju Crystal Palaca iztržil remi (2:2), Arsenal pa v zadnjih minutah zrapravil prednost proti Sheffield Unitedu (1:1). Chelsea je v podaljšku klonil proti Newcastlu (1:0).

Nogometaši Manchester Cityja so po prvem polčasu v slačilnico odšli z minimalnim zaostankom, za Crystal Palace je na Etihadu zadel Cenk Tosun. Čast sinje-modrih je tako v drugem polčasu reševal Sergio Aguero, ki se je z novima dvema zadetkoma spet prebil na drugo mesto lestvice strelcev v angleškem prvenstvu. Ko je že kazalo, da so si varovanci Pepa Guardiole uspeli rešiti žoge, pa je nesrečni Fernandinho žogo potisnil v lastno mrežo in poskrbel za končnih 2:2.

TEKMA

Arsenal je gostil Sheffield United in ob poznem zadetku gostov iztržil zgolj točko. Za topničarje je ob koncu prvega polčasa mrežo zatresel Gabriel Martinelli, ki je po podaji Bukaya Sake z leve strani v mrežo gostov usmeril neubranljiv strel. V 83. minuti so gostje uspeli izenačiti, obramba ni uspela razčistiti podaje v kazenski prostor, do žoge je prišel John Fleck in jo z močnim strelom poslal za hrbet Bernda Lena.

TEKMA

Tudi nogometašem Chelseaja ni šlo vse po načrtih, čeprav so bili modri na gostovanju pri Newcastlu ves čas nevarnejši od nasprotnika, pa prednosti niso uspeli pretvoriti v zadetek. Globoko v sodnikovem podaljšku, je Joelinton domačim priboril udarec s kota, Isaac Hayden je preskočil Chelseajevo obrambo in črno-belim zagotovil tri točke. Londončani kljub spodrsljaju ostajajo med prvo četverico, pred petouvrščenim Unitedom imajo pet točk prednosti.

TEKMA

Mourinho se jezi na VAR, enajstmetrovko Watforda zaustavil Gazzaniga

"Spursi so bili danes dolgočasni. Brez napadalnosti, brez nadzora nad tekmo. Menim, da bomo končali zunaj prve šesterice. Prvič v tem desetletju," se je po koncu tekme glasil eden od komentarjev angleških nogometnih navdušencev, ki so, vsaj po večini, obračun okronali za novo Tottenhamovo nogometno uspavanko.

Christian Eriksen, ki naj bi kaj kmalu zapustil vrste Spursov, je tekmo spremljal s klopi. FOTO: AP

Varovanci Joseja Mourinha so ob gostovanju v Watfordu sicer zbrali nekaj strelov na gol, vendar niti eden ni resneje ogrozil vrat domačega čuvaja mreže. Po drugi strani je Watford pred koncem polčasa in ob začetku drugega nevarno pretil vratom Paula Gazzanige, ki je v 70. minuti rešil kožo Spursov in ubranil enajstmetrovko Troya Deeneyja. Pred koncem tekme bi lahko tri točke Tottenhamu zagotovil Eric Lamela, vendar je njegov poskus z glavo končal le tik pred golovo črto.

"Predstava Tottenhama je bila dobra, začeli smo zelo spodbudno, bili dominantni v prvem polčasu, dokler ni Watford začel prihajati do žoge," je po tekmi dejal Mourinho, ki ni želel mešati nogometa z odločitvami VAR. Poudaril je, da je bila igra v drugem polčasu bolj izenačena in da so bili ob koncu njegovi varovanci le milimeter stran od zmage. Za konec se Portugalec le ni moral zadržati: "Odločitve VAR prepuščam poznavalcem. Mislim, da smo si zaslužili zmago."