Štirje zadetki v mreži 'redsov': City potolkel do kolen jalovi Liverpool

London, Wolverhampton, Liverpool, 07. 02. 2021 14.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
A.V., J.K., STA
21

Nogometaši Manchester Cityja so v derbiju 23. kroga angleške Premier League na Anfieldu aktualnemu državnemu prvaku Liverpoolu prizadejali novo bolečo zaušnico. Tokrat je moral čuvaj mreže domačih Alisson Becker kar štirikrat po žogo v svojo mrežo, končalo pa se je s prepričljivo zmago meščanov s 4:1. Harry Kane je okreval po poškodbi in zadel ob povratku v ekipo za domačo zmago Tottenhama nad West Bromwich Albionom (2:0). To je bila za ekipo Joseja Mourinha celo prva ligaška zmaga po 17. januarju. Moštvi Wolverhamptona in Leicester Cityja sta se na popoldanskem obračunu razšli brez zadetkov (0:0).

Derbi 23. kroga angleške Premier League se je odigral na sicer praznem Anfieldu, a tisti, ki so si obračun med zadnjima angleškima državnima prvakoma - Liverpoolom in Manchester Cityjem - ogledali prek televizijskih zaslonov, so imeli kaj videti.

Kot že večkrat videno v dozdajšnjem delu sezone, so varovanci trenerja Jürgena Kloppa zelo hitro prevzeli pobudo na igrišču in narekovali ritem igre. A kaj, ko so bili znova preveč jalovi pred tekmečevim kazenskim prostorom, oziroma natančneje povedano, pletli so mrežo okrog šestnajstmetrskega prostora trenutno vodilnega moštva na prvenstveni lestvici brez pravega zaključnega strela. Če v prvem delu nismo videli veliko priložnosti, saj je igra potekala pretežno na sredini igrišča, je nadaljevanje dvoboja prineslo precej več vznemirjenja pred obema kazenskima prostoroma.

Statistika tekme: Liverpool vs. Manchester City.
Statistika tekme: Liverpool vs. Manchester City. FOTO: Sofascore.com

Dva zadetka Cityja gresta na dušo vratarja Liverpoola Beckerja
Že v četrti minuti drugega polčasa je 'meščane' v vodstvo popeljal aktivni Ilkay Gündogan. Po začetnem šoku so se rdeči uspeli pobrati in znova vzpostaviti ravnotežje na igrišču, kar je pripeljalo do izenačenja izida v 63. minuti, ko so gostje v svojem kazenskem prostoru nepravilno ovirali Mohameda Salaha, ki je tudi sam uspešno izvedel strel z bele pike (1:1). To je bil sploh prvi zadetek Liverpoola na domačem Anfieldu po sušnih 411 minutah brez doseženega gola. Ko je že kazalo, da bi lahko domače moštvo strlo odpor čete Josepa Guardiole, je v 73. minuti na sceno znova stopil razpoloženi Gündogan, ki mu ni bilo težko izkoristiti katastrofalnega posredovanja domačega vratarja Alissona Beckerja za vnovično vodstvo gostov z 2:1. Isti igralec, Gündogan namreč, je v 37. minuti prvega polčasa zapravil najlepšo priložnost za Manchester City, ko je zastreljal enajstmetrovko.

Eden od najboljših nogometnih vratarjev na svetu v zadnjih letih si je le tri minute pozneje privoščil še eno neverjetno napako, ko je žogo podal na noge Bernardu Silvi, ki je stekel proti domačim vratom in nesebično poslal predložek do vtekajočega Raheema Sterlinga, kateremu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti v prazno mrežo Liverpoola za povišanje vodstva gostov na 3:1. Piko na i izjemno učinkovitemu večeru Cityja je postavil Phil Foden, ki je v 83. minuti z natančnim diagonalnim strelom matiral tokrat povsem demoraliziranega Beckerja.

Z deseto zaporedno zmago v Premier ligi se je Manchester City točkovno še dodatno oddaljil od najbližjih konkurentov - Manchester Uniteda na drugem oziroma Leicester Cityja na tretjem mestu. Četrtouvrščeni Liverpool z odigrano tekmo več za vodilnim rivalom iz sinjemodrega dela Manchestra zdaj zaostaja že za velikih 10 točk.

Statistični učinek Phila Fodna (Manchester City) v derbiju 23. kroga angleške Premier League proti Liverpoolu. FOTO: Sofascore.com

Kane 'poklonil' nekaj miru trenerju Mourinhu, remi Wolvesov in Leicester Cityja
Harryju Kanu se je med strelci na obračunu v Londonu pridružil še napadalni kolega Son Heung-Min. Kane je izpustil zadnji tekmi Tottenhama, ki je izgubil tako proti Brightonu kot tudi na derbiju s Chelseajem, Jose Mourinho pa je kapetana presenetljivo uvrstil v prvo postavo že za obračun z Birminghamčani. Domači so prevladovali v posesti od začetka tekme, Kane pa je bil blizu vodilnemu zadetku v 15. minuti, ko je zadel prečko. Samu Johnstonu je nevarno zapretil še enkrat, a za las zgrešil cilj, nato pa je Johnstone z izvrstno obrambo moral ustaviti Sergea Aurierja.

Tik pred polčasom bi lahko ekipa nekdanjega angleškega selektorja Sama Allardycea celo nepričakovano povedla, a je bil Hugo Lloris na mestu po strelu Mbayeja Diagneja z neposredne bližine. V 54. minuti je belim le uspelo načeti gostujočo mrežo, ko je Kana v kazenskem prostoru našel Pierre-Emile Hoejbjerg. Kane je zdaj z Bobbyjem Smithom drugi najboljši strelec v zgodovini kluba (208), s Smithom gleda v hrbet le še Jimmyju Greavesu.

Son je za končnih 2:0 zadel po hitrem protinapadu, ki ga je v 58. minuti pomagal začeti Lucas Moura. West Brom si je sicer zaslužil vsaj častni zadetek, a so sodniki s pomočjo sistema VAR posredovali kar dvakrat, ko je mrežo Spursov zatresel Diagne. Spursi so tako brez pretiranih pretresov uspeli zadržati vse tri točke in z njimi preskočili Chelsea na sedmem mestu, medtem ko WBA na 19. mestu čaka hud boj za nov "čudežni" obstanek.

Statistika tekme: Sheffield United vs. Chelsea.
Statistika tekme: Sheffield United vs. Chelsea. FOTO: Sofascore.com

Tretja zaporedna zmaga Chelseaja
Nogometaši Chelseaja so na zadnji nedeljski tekmi 23. kroga angleške nogometne lige v gosteh premagali zadnjeuvrščeni Sheffield United z 2:1 (1:0) in se s tretjo zaporedno zmago zavihteli z osmega na peto mesto prvenstvene razpredelnice. Londončani so se v prvem polčasu mučili, v 43. minuti pa po lepi akciji vendarle povedli. Po podaji Tima Wernerja z leve strani je žogo v mrežo poslal Mason Mount.

Pred obračunom v Sheffieldu Chelsea ni prejel zadetka na vseh treh tekmah po zamenjavi Franka Lamparda s Thomasom Tuchlom. Tokrat je vratar Edouard Mendy vendarle klonil, v 54. minuti ga je premagal kar soigralec Antonio Rüdiger, ki mu je nespretno podajal žogo. Toda odgovor gostov je bil hiter, že v 54. minuti so po prekršku vratarja nad Wernerjem izkoristili enajstmetrovko, natančen je bil Jorginho. Do konca tekme so bili gostitelji boljši, imeli nekaj priložnosti, v zadnjih trenutkih je Chelsea reševal Mendy, ki je ubranil lep strel "s škarjicami" Billyja Sharpa.