Tottenham zapravil vodstvo s 3:0, West Ham izenačil v 94. minuti

London, 18. 10. 2020 18.13 |

V 5. krogu Premier League je Tottenham gostil zasedbo West Hama in iztržil le točko (3:3). Spursi so po 16. minutah sicer vodili s 3:0, a so gostje tri gole dosegli v zaključku tekme, ki je bila v 94. minuti izenačena. Prvič je bil na klopi Tottenhama Gareth Bale, ki je dobil priložnost za igro v 72. minuti.

Harry Kane je dosegel dva gola.
Harry Kane je dosegel dva gola. FOTO: AP

Tottenham je, kot kaže, v odlični strelski formi: na prejšnji tekmi Premier League so s kar 6:1 porazili Manchester United, tudi tokrat so bili strelci razpoloženi. Večja težava je bila tokrat v obrambi, saj so dobili tri gole. Navijači so težko pričakali novico, da je bil prvič v zasedbi Gareth Bale, tokrat še na klopi za rezerve.

Trener Jose Mourinho je na igrišče poslal enajsterico, ki so jo sestavljali  Hugo Lloris, Serge Aurier, Davinson Sanchez, Toby Alderweireld, Sergio Reguilon, Moussa Sissoko, Pierre-Emile Hojbjerg, Tanguy Ndombele, Steven Bergwijn, Harry Kane in Son Heung-min.  Portugalec je v igro v 72. minuti poslal tudi nekdanjega igralca madridskega Reala, Valižan še po poškodbi očitno še ni povsem v formim. A v eni od akcij je Bale hitro pokazal, da bo pomembna okrepitev za Tottenham.

Harry Kane - statistika na tekmi Tottenham - West Ham
Harry Kane - statistika na tekmi Tottenham - West Ham FOTO: Sofascore.com

Začelo se je "eksplozivno", saj so v uvodnih 16 minutah padli trije goli. Takoj v prvi minuti je bil uspešen Son Heung-min (po podaji Kana), naslednja dva je v razmiku nekaj minut dodal prvi golgeter ekipe, Harry Kane, v osmi in 16. minuti. Mreži sta mirovali do konca polčasa in tudi v večjem delu drugega dela.

Kazalo je že, da bo dvoboj minil mirno in brez težav za Spurse, nato pa je v zaključku tekme postalo zanimivo.  Fabian Balbuena je v 82. minuti dosegel gol za West Ham in znižanje izida na 3:1, le tri minute zatem pa je avtogol dosegel Davinson Sanchez. Gostje so začutili priložnost in kot je običajno, se je mreža zatresla še enkrat. V sodnikovem podaljšku je v 94. minuti Lanzini s pravo "bombo" zadel z roba kazenskega prostora in izenačil na 3:3 za veliko točko West Hama in v ogromno razočaranje v vrstah Tottenhama.

Gareth Bale je bil na klopi Tottenhama.
Gareth Bale je bil na klopi Tottenhama. FOTO: AP

Dve tekmi sta se razpletli z remijem (1:1,) Sheffield Unitedu doma ni uspelo premagati Fulhama, Crystal Palace pa si je razdelil točki z Brightonom. Zvečer je na zadnji tekmi dneva Leicester ostal praznih rok na domačem igrišču, Aston Villa je odnesla vse točke. Odločitev je padla v sodnikovem podaljšku, ko je po golu Rossa Barkleyja v 92. minuti Aston Villa ostala neporažena v Premier League in na drugem mestu lestvice z 12 točkami (in tekmo manj) od Evertona, ki vodi s 13 točkami.