Tottenham zapravil vodstvo s 3:0, West Ham izenačil v 94. minuti

AVTOR
T.Š. /
KOMENTARJI
4
V 5. krogu Premier League je Tottenham gostil zasedbo West Hama in iztržil le točko (3:3). Spursi so po 16. minutah sicer vodili s 3:0, a so gostje tri gole dosegli v zaključku tekme, izenačujočega v 94. minuti. Prvič je bil na klopi Tottenhama Gareth Bale, ki je dobil priložnost za igro v 72. minuti.

Harry Kane je dosegel dva gola.
Harry Kane je dosegel dva gola.FOTO: AP

Tottenham je kot kaže v odlični strelski formi, na prejšnji tekmi Premier League so kar s 6:1 porazili Manchester United, tudi tokrat so bili strelci razpoloženi. Večja težava je bila tokrat v obrambi, saj so dobili tri gole. Navijači so težko pričakali novico, da je bil Gareth Bale prvič v zasedbi, tokrat še na klopi za rezerve.

Trener Jose Mourinho je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Hugo Lloris, Serge Aurier, Davinson Sanchez, Toby Alderweireld, Sergio Reguilon, Moussa Sissoko, Pierre-Emile Hojbjerg, Tanguy Ndombele, Steven Bergwijn, Harry Kane, Son Heung-min.  Portugalec je v igro v 72. minuti poslal tudi nekdanjega igralca madridskega Reala, saj kot kaže Valižan še ni povsem pripravljen po poškodbi. Je pa Bale hitro v eni od akcij pokazal, da bo pomembna okrepitev za Tottenham.

Za ogled vsebine z družbenih omrežij omogoči piškotke družbenih omrežij. Omogoči piškotke

Harry Kane - statistika na tekmi Tottenham - West Ham
Harry Kane - statistika na tekmi Tottenham - West HamFOTO: Sofascore.com

Začelo se je "eksplozivno", saj so v uvodnih 16 minutah padli trije goli. Takoj v prvi minuti je bil uspešen Son Heung-min(po podaji Kanea), naslednja dva je v razmiku nekaj minut dodal prvi golgeter ekipe Harry Kane, v osmi in 16. minuti. Mreži sta mirovali do konca polčasa in tudi v večjem delu drugega dela.

Kazalo, da bo dvoboj mirno minil, brez težav za Spurse, nato pa je postalo zanimivo v zaključku tekme.  Fabian Balbuena je v 82. minuti dosegel gol za West Ham in znižanje izida na 3:1, le tri minute zatem pa je avtogol dosegel Davinson Sanchez. Gostje so začutili priložnost in kot je običajno, se je mreža zatresla še enkrat. V sodnikovem podaljšku je v 94. minuti Lanzini s pravo "bombo" zadel iz roba kazenskega prostora in izenačil na 3:3 za veliko točko West Hama in ogromno razočaranje v vrstah Tottenhama.

Gareth Bale je bil na klopi Tottenhama.
Gareth Bale je bil na klopi Tottenhama.FOTO: AP

Dve tekmi sta se razpletli z remijem (1:1,) Sheffield Unitedu doma ni uspelo premagati Fulhama, Crystal Palace pa si je razdelil točki z Brightonom. Zvečer je na zadnji tekmi dneva Leicester ostal praznih rok na domačem igrišču, Aston Villa je odnesla vse točke. Odločitev je padla v sodnikovem podaljšku, ko je po golu Rossa Barkleyja v 92. minuti Aston Villa ostala neporažena v Premier League in na drugem mestu lestvice z 12 točkami (in tekmo manj) od Evertona ki vodi s 13 točkami.