Udinese po porazu proti Atalanti ostaja pri vsega dveh zmagah

Ljubljana, 27. 01. 2024 17.30 |

Nogometaši Udineseja v italijanski ligi še naprej ostajajo pri vsega dveh zmagah. V 22. krogu so gostovali v Bergamu pri Atalanti, ki je zmagala z 2:0.

Videmčani, pri katerih je Sandi Lovrić igral do 80. minute, Jake Bijola (poškodba) in Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi, so že po prvem polčasu zaostajali z 0:2, potem ko sta za domače zadela Aleksej Mirančuk in Gianluca Scamacca, obakrat pa je podal Charles De Ketelaere.

Milan je gostil Bologno in igral 2:2. Slednja je povedla v 29. minuti z golom Joshue Zirkzeeja, izenačil je Ruben Loftus-Cheek ob koncu polčasa. Ta je zadel še v 83. minuti, pred tem pa je Theo Hernandez zapravil najstrožjo kazen. Je pa bil z bele pike natančen gostujoči nogometaš Ricardo Orsolini v 92. minuti in tako poskrbel za delitev točk.

V petek je Cagliari doma izgubil proti Torinu z 1:2.

Sandi Lovrić je tokrat bil edini od slovenske trojice, ki je zaigral proti Atalanti. FOTO: AP

V nedeljo bo Genoa igrala proti Lecceju, Monza proti Sassuolu, Verona proti Frosinoneju Matjaža Kamenška-Pahiča, Lazio proti Napoliju, Fiorentina pa proti Interju.

V ponedeljek bo Salernitana gostila Romo, pri kateri se v zadnjem času na klopi pojavlja tudi mladi Slovenec Lovro Golič.

Na lestvici vodi Juventus z 52 točkami, Inter je ob tekmi manj pri 51, Milan pri 45, Atalanta pa je vsaj začasno četrta s 36. Udinese je z dvema zmagama in 12 nedoločenimi izidi 16.

Izidi, 22. krog:

Cagliari - Torino 1:2 (0:2)

Atalanta - Udinese 2:0 (2:0)

(Sandi Lovrić je igral do 80. minute za Udinese)(Jake Bijola zaradi poškodbe ni bilo v ekipi Udineseja)(Davida Pejičića ni bilo v ekipi Udineseja)