Nogomet

Uefa preiskuje antisemitski incident v Berlinu

Nyon, 05. 10. 2021 20.38 1 min branja 0

Gostujoči navijači na tekmi Union Berlin – Maccabi Haifa.

Krovna evropska nogometna zveza Uefa bo proti nemškemu prvoligaškemu klubu Union Berlin uvedla preiskavo zaradi domnevnih antisemitskih žaljivk, usmerjenih proti gostujočim navijačem na tekmi z izraelskim Maccabijem v konferenčni ligi.

Gostujoči navijači na tekmi Union Berlin – Maccabi Haifa.
Gostujoči navijači na tekmi Union Berlin – Maccabi Haifa.
FOTO: AP

Incident se je zgodil na tekmi konferenčne lige med ekipama Union Berlin in Maccabi Haifa 30. septembra. Del navijačev domače ekipe se je takrat z antisemitskimi vzkliki lotil gostujočih navijačev, kar je potrdila skupina navijačev Maccabija, sicer članov foruma nemško-izraelskega združenja. Med drugim pa naj bi eden od domačih pristašev skušal tudi zažgati izraelsko zastavo.

To je bila sicer prva tekma na berlinskem olimpijskem stadionu, zgrajenem v obdobju nacistične Nemčije, na kateri je igrala kakšna izraelska ekipa. Union Berlin zaradi omejitev krovne zveze Uefe evropskih tekem namreč ne more igrati na svojem stadionu.

V berlinskem klubu so dogodke obsodili in napovedali sodelovanje z berlinsko policijo, ki preiskuje, kaj se je 30. septembra dogajalo na stadionu, zdaj pa je svojo preiskavo napovedala še Uefa.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1744