Vsak nogometaš, ki ga je Uefa testirala na klubskih ali reprezentančnih tekmah, ima biološki potni list, v katerem je zapisano, ali je zlorabil prepovedane substance. Uefa je leta 2013 dovolila analizo vzorcev urina približno 900 igralcev in nato preučila možnosti, ali je potrebno zajeti tudi testiranja na steroide. Takratni preizkusi so bili anonimni, rezultatov pa evropska zveza ni razkrila.
Uefa se je odločila, da bo razširila svoj protidopinški program, ki bo poslej vseboval tudi testiranje na steroide. Uefa in Fifa na tekmah namreč naključno izbereta po dva igralca iz vsake ekipe. Protidopinški programi so sicer na velikih turnirjih deležni številnih kritik, saj med posameznimi tekmami turnirja protidopinške službe ne izvajajo nenajavljenih preizkusov, kar bi sicer lahko pričakovali. Uefa je ob tem sporočila še, da bo za potrebe dodatnih testiranj zaposlila lekarnarja in 20 uradnikov, ki bodo izvajali program nadzora na evropskem prvenstvu 2016, ki bo na sporedu v Franciji.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.