Derbi v spomin na Ubavića

Ljubljana, 21. 11. 2015 11.42 |

Iz nogometnih vrst Olimpije je prišla žalostna novica, da je v 51. letu starosti umrl Zoran Ubavić, nekdanji golgeter Olimpije, Gorice, Vevč in Ljubljane. Za Olimpijo je v 142 nastopih zabil kar 112 golov, enkrat pa je zaigral tudi v slovenski reprezentanci.

Grb Olimpije
Grb Olimpije FOTO: Damjan Žibert

Potem ko je danes v 51. letu po težki bolezni preminil dolgoletni igralec Olimpije Zoran Ubavić, so organizatorji v njegov spomin načrtovali prekinitev tekme v deveti minuti, a se to ni zgodilo, ker so se priljubljenemu "Zokiju" poklonili že pred prvim sodnikovim žvižgom. Ubavić je pri ljubljanskem prvoligašu sicer nosil ravno številko 9. Z 29 goli je Ubavić še vedno rekorder po številu zadetkov v eni sezoni slovenske prve lige, v dresu Olimpije jih je toliko zabil v krstni sezoni 1991/1992, ko je z Ljubljančani osvojil naslov.

Barve Olimpije je branil v dveh obdobjih, pomagal ji je tudi takrat, ko se je iz pete lige prebijala v prvo. Na 142 tekmah je zabil kar 112 golov, igral je še za Gorico, Vevče, Celovec, Renče in Litijo. Nastopil je tudi na zgodovinski prvi tekmi slovenske reprezentance, 3. junija 1992 pri remiju proti Estoniji v Talinu z 1:1 je sodeloval en polčas. To je bil tudi njegov edini nastop v dresu izbrane vrste.

"Vsi skupaj pokažimo, da smo del prave, velike družine ter namenimo ogromen aplavz in poklon našemu 'Zokiju'," so po smrti Ubavića zapisali pri Olimpiji in navijače pozvali, da se na današnjem derbiju spomnijo nanj. To se je tudi zgodilo.