United na Old Traffordu neslavno 'potonil' v pičlih dveh minutah

Manchester, 27. 08. 2018 22.49 |

Derbi 3. kroga angleškega nogometnega prvenstva sta na Old Traffordu odigrala Manchester United in Tottenham. V prvem polčasu golov ni bilo, v drugem pa so ostroge bliskovite dosegle dva gola v pičlih dveh minutah za vodstvo z dvema goloma prednosti, na koncu je bilo 0:3.

Na derbiju na Old Traffordu so se zmage veselili nogometaši Tottenhama.
Na derbiju na Old Traffordu so se zmage veselili nogometaši Tottenhama. FOTO: AP

Pred tekmo je bil v boljšem položaju Tottenham, saj je v Premier League zabeležil dve zmagi, United pa je enkrat izgubil in enkrat zmagal. Domači strateg Jose Mourinho, ki je bil v zadnjem času na udaru novinarskih kriti, je premešal postavo v primerjavi s prejšnjo tekmo, na igrišče je začel z enajsterico: David De Gea, Antonio Valencia, Phil Jones, Chris Smalling, Luke Shaw; Ander Herrera, Nemanja Matić, Fred, Jesse Lingard, Romelu Lukaku, Paul Pogba.

Gostujoči trener Mauricio Pocchetino pa je računal na naslednjo enajsterico: Hugo Lloris; Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Danny Rose, Eric Dier, Mousa Dembele, Lucas Moura, Dele Alli, Christian Eriksen, Harry Kane. Prvi polčas je minil brez golov, v drugem pa je bilo bolj pestro. A novice niso bile dobre za domače navijače, saj so rdeči vragi doživeli "potop" v dveh minutah. V 50. minuti je po strelu z glavo gol dosegel Harry Kane, v 52. minuti pa je lepo akcijo zaključil Lucas Moura za vodstvo z dvema goloma prednosti.

V zaključku tekme je Moura dosegel svoj drugi gol na tekmi za končnih0:3. Še en grenak poraz za United, ki ostaja s tremi točkami, medtem ko je Tottenham zbral devet točk in je med četverico moštev v ligi, ki imajo 100 odstoten izkupiček (Liverpool, Chelsea, Watford).

Manchester United - Tottenham 0:3 (0:0)
Kane 50., Moura 52., 84.
ManUnited: de Gea, Valencia, Smalling, Jones (Lindelöf, 58.), Shaw, Ander Herrera (Sanchez, 55.), Matić (Fellaini, 66.), Fred, Lingard, Pogba, Lukaku.
Tottenham: Lloris, Trippier (Aurier, 76.), Alderweireld, Vertonghen, Rose, Dier, Dembele, Lucas Moura, Eriksen, Alli, Kane.