Cavani poskrbel za remi Uniteda na St. James' Parku

Newcastle, 27. 12. 2021 21.32 |

Na zadnji tekmi 19. kroga Premier League je Manchester United gostoval pri Newcastlu. Gostitelji so po prvem polčasu vodili z golom Allana Saint-Maximina, Edinson Cavani pa je izenačil v drugem polčasu za remi na stadionu St. James' Park (1:1).

Allan Saint-Maximin (desno) je Newcastle povedel v vodstvo.
Allan Saint-Maximin (desno) je Newcastle povedel v vodstvo. FOTO:

Domači strateg Eddie Howe je na igrišče poslal naslednjih enajst igralcev: Martin Dubravka, Javier Manquillo, Fabian Schär, Jamaal Lascelles, Emil Krafth, Ryan Fraser, Jonjo Shelvey, Sean Longstaff, Allan Saint-Maximin, Joelinton in Callum Wilson.

Manchester United je imel kar dolg tekmovalni premor, saj so morali zaradi številnih okužb preložiti tekmi z Brentfordom in Brightonom. Udarna postava rdečih vragov pod vodstvom Ralfa Rangnicka je bila videti takole: David de Gea, Diogo Dalot, Raphael Varane, Harry Maguire, Alex Telles, Scott McTominay, Fred, Mason Greenwood, Bruno Fernandes, Marcus Rashford in Cristiano Ronaldo.

Domači so odločno začeli in že v sedmi minuti se je izkazal Francoz Allan Saint-Maximin, ki je dosegel neubranljiv zadetek za vodstvo srak z 1:0. Domačim so zaradi nedovoljenega položaja tudi razveljavili gol v 38. minuti. Gosti pa so bili precej zadržani in slovaški vratar Martin Dubravka ni imel prav veliko dela, pred nadaljevanjem pa so tako domačim ostali precej dolžni. Težava za domačega stratega Howa je bilo dejstvo, da se je ob koncu prvega polčasa poškodoval Callum Wilson, ki v nadaljevanju ni več zaigral.

Newcastle – Manchester United
Newcastle – Manchester United FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu je imel Saint-Maximin v 47. minuti znova priložnost za povečanje vodstva, saj se je znašel tik pred vrati, a je bolj slabo zadel žogo, izkazal pa se je tudi vratar David de Gea. Rdeči vragi so bili v drugem polčasu nevarnejši kot v prvem – omeniti velja strele Marcusa Rashforda, Cavanija in Cristiana Ronalda (ta je dobil tudi rumeni karton) – vendar se izid ni spremenil.

Šele Edinson Cavani, ki je v igro vstopil na začetku drugega polčasa namesto Masona Greenwoda, je poskrbel za izenačenje. V 71. minuti je z drugim strelom – prvega so blokirali igralci Newcastla – premagal Dubravko. Dosegel je svoj drugi gol v PL za United v tej sezoni in izenačil na 1:1. Urugvajec je imel v 75. minuti priložnost, da doseže še en gol, a je slabo zadel žogo pred vrati Newcastla.

V drugem polčasu je na igrišču prevladoval United in tako je ostalo vse do končnice, ko so srake začutile priložnost in je imela obramba gostov polne roke dela. V 88. minuti je točko rdečih vragov rešil de Gea, ki ga je najprej rešila vratnica, nato pa se je izkazal z obrambo po strelu Miguela Almirona. Pri posesti žoge je bilo kar 70:30 (v odstotkih) za United, pri strelih v okvir gola pa 8:4 za domače nogometaše.

Manchester United se je izenačil s šestouvrščenim West Hamom, oboji imajo 28 točk, Newcastle pa z 11 točkami ostaja na predzadnjem, 19. mestu lestvice.

Newcastle – Manchester United 1:1 (1:0)
Saint-Maximin 7.; Cavani 71.
Newcastle: Dubravka, Manquillo, Schär, Lascelles, Krafth, Fraser (74./Almiron), Shelvey, Longstaff, Saint-Maximin (84./Gayle), Wilson (45./Murphy), Joelinton;
Manchester United: de Gea, Dalot, Varane, Maguire, Telles, McTominay (78./Matić), Fred (46./Sancho), Greenwood (46./Cavani), Fernandes, Ronaldo, Rashford.