V 90 sekundah dvakrat zabili s svoje polovice igrišča

Jamagata, 28. 10. 2019 16.12 |

Ne zgodi se pogosto, da se japonski nogomet znajde v svetovnih medijih, a minuli vikend se je v deželi vzhajajočega sonca zgodilo nekaj zares nenavadnega. V tamkajšnji drugi ligi so nogometaši Montedia Yamagate v razmaku 90 sekund kar dvakrat zabili s svoje polovice igrišča.

Nogometaši Montedia imajo po 38 krogih 67 točk.
Nogometaši Montedia imajo po 38 krogih 67 točk. FOTO: Twitter

Montedio Yamagata se letos spogleduje z napredovanjem v elitno japonsko prvenstvo. Po 38 tekmah zasede drugo mesto, ki še prinaša neposreden preboj v J1 ligo. Minulo nedeljo je moštvo iz Jamagate doma gostilo Ehime in zanesljivo slavilo s 3:0. Po vodstvu z 1:0 ob polčasu sta v drugem sledila še dva zadetka, in sicer v 61. oziroma 62. minuti. Oba pa sta bila dosežena na redko viden način – s strelom z razdalje, in to kar z obrambne polovice igrišča. Pod prvega se je podpisal Šun Nakamura, pod drugega pa Tašuhiro Sakamoto