Nogomet

V Afriki je najboljši Esperance

Tunis, 12. 11. 2011 21.16 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Tunizijska ekipa Esperance Tunis je novi afriški nogometni prvak. V današnji povratni finalni tekmi afriške lige prvakov so Tunizijci z 1:0 premagali maroško ekipo Wydad Casablanca.

Nogometaši iz Tunisa so se tako veselili odločilnega gola.
Nogometaši iz Tunisa so se tako veselili odločilnega gola. FOTO: Reuters

Junak obračuna je bil Ganec Harrison Afful, ki je v 22. minuti zabil odločilni gol. Prva finalna tekma v Maroku se je končala brez golov. Za tunizijsko ekipo je to drugi naslov prvakov po letu 1994, še trikrat pa so nogometaši iz Tunisa igrali v finalu, nazadnje lani, ko jih je kar s 6:1 premagal Mazembe iz DR Konga.

Letošnja finalista sta se že pomerila v predtekmovanju in takrat sta se obe tekmi končali brez zmagovalca. V današnji povratni finalni pred 55.000 gledalci so imeli rahlo prednost Tunizijci, tudi zato, ker so gostje v drugem polčasu igrali samo z desetimi igralci, ker je Mourad El Massane dobil rdeči karton zaradi udarca Yannicka Ndjenga. Z zmago v finalu so si Tunizijci poleg nagrade 1,5 milijona dolarjev zagotovili tudi mesto na decembrskem klubskem svetovnem prvenstvu na Japonskem, kjer bosta nastopila tudi evropski in južnoameriški prvak Barcelona in brazilski Santos.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Kolosej6
13. 11. 2011 16.13