V finalu španskega pokala Barcelona in Athletic Bilbao

Valencia, 05. 03. 2021 08.35 |

V finalu španskega nogometnega pokala v sezoni 2020/21 bosta igrala katalonski velikan Barcelona in baskovski Athletic Bilbao. Ta je v četrtek zvečer po podaljšku na drugi finalni tekmi s skupnih 3:2 premagal Levante, Barcelona je že v sredo v finale prišla po skupni zmagi nad Sevillo.

Veselje nogometašev Athletic Bilbaa po osvojeni superpokalni lovoriki v letošnji sezoni. FOTO: AP
Barcelono boste lahko na Kanalu A in VOYO v živo spremljali že v prihodnjem tednu, ko se nadaljujejo izločilni boji osmine finala Lige prvakov. Katalonci bodo po visokem porazu na prvi tekmi (1:4) gostovali pri Paris Saint-Germainu. Prenos se s  studijskim delom v sredo, 10. marca, začne ob 20.30.

Athletic Bilbao se je po sinočnji uvrstitvi v finale letošnje sezone znašel v izjemno zanimivem položaju, ko bo lahko v le 14 dneh lovil dve pokalni lovoriki. Finale te sezone bo namreč 17. aprila na stadionu La Cartuja v Sevilli, na istem prizorišču pa bo 3. aprila še lani preložen finale pokala za sezono 2019/20, v katerem bo Athletic igral z baskovskim tekmecem Real Sociedadom.

Za vstop v letošnji finale so pri Athleticu potrebovali podaljšek na povratni tekmi z Levantejem. Po rednem delu je bil izid 1:1, takšen kot na prvem dvoboju, potem ko je v 17. minuti za vodstvo domačih zadel Roger Marti, z enajstih metrov pa je v 30. minuti izenačil Raul Garcia. Mož odločitve je bil na koncu Alex Berenguer, ki je odločilni zadetek dosegel v 112. minuti. Baskovsko-katalonski finale pokala bo četrti v tem stoletju, vse tri prejšnje (2009, 2012 in 2015) je dobila Barcelona.

Prenosi povratnih tekem osmine finala Lige prvakov.

Ta si je finale priigrala po skorajda čudežnem preobratu na povratni tekmi. Sevilla je prvo dobila z 2:0, na drugi pa je Barcelona zadetek za 2:0 in podaljšek nato dosegla v zadnji minuti sodnikovega dodatka, ko je zadel Gerard Pique. Zmago Barcelone je nato v podaljšku zagotovil Martin Braithwaite z golom za končnih 3:2 v skupnem seštevku v 95. minuti.

Barcelona in Athletic sta letos že odigrala napet pokalni obračun, in sicer v finalu španskega superpokala, ko je bil Athletic ravno na seviljski La Cartuji boljši po podaljšku s 3:2. Zaradi udarca oziroma zamaha proti tekmečevemu nogometašu je bil izključen zvezdnik Barce Lionel Messi. Bilbajsko moštvo je bilo za Katalonce usodno tudi v minuli sezoni španskega kraljevega pokala, ko so "levi" ekipo takratnega trenerja Barce Quiqueja Setiena izločil v četrtfinalu. V Bilbau je bil izid 1:0.