V Milanu že slavijo: ob "pomoči" Atalante Interju 19. scudetto

Sassuolo/Videm/Neapelj, 02. 05. 2021 17.11 |

Milanski Inter si je že zagotovil naslov italijanskega prvaka. Nogometaši iz lombardijske prestolnice, kjer od leta 2012 igra nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, so v soboto v gosteh premagali Crotone z 2:0, 19. scudetto pa so si zagotovili po današnjem neodločenem izidu Atalante v Sassuolu (1:1).

Milanski Inter je tako prekinil prevlado Juventusa, ki je bil verižni prvak Italije od leta 2012, skupno pa ima slovita zasedba iz Torina rekordnih 36 naslovov italijanskega prvaka.

Črno-modri iz lombardijske prestolnice imajo štiri kroge pred koncem italijanskega prvenstva nedosegljivih 13 točk prednosti pred Atalanto našega Josipa Iličića in mestnim rivalom AC Milanom. Atalanta je od 22. minute imela igralca manj na igrišču, potem ko je bil izključen Pierluigi Gollini. Kljub temu je v 32. minuti povedla po golu Robina Gosensa, izenačujoči gol pa je v začetku drugega polčasa po uspešno izvedeni enajstmetrovki za domače dosegel Domenico Berardi.

Glavni sodnik Luca Pairetto je v 75. minuti pokazal rdeči karton Marlonu in pokazal na enajstmetrovko, a je domači vratar Andrea Consigli ubranil strel Luisa Muriela, tako da je ostalo pri izidu 1:1. Slovenski reprezentant Josip Iličić ni vstopil v igro.

Danes je na veliko sceno stopil tudi Miha Zajc, njegova Genoa pa je v Rimu izgubila proti Laziu s 3:4. Za domačo ekipo je dva gola dosegel Joaquin Correa, po enega Ciro Immobile in Luis Alberto, za gostujočo pa so zadeli Adam Marušić, Gianluca Scamacca in Eldor Šomurodov. Zajc je igral v prvem polčasu, v začetku drugega ga je zamenjal Marko Pjaca.

Neapeljčani le do točke s Cagliarijem, mučenje Juventusa v Vidmu
Napoli je doma remiziral s Cagliarijem 1:1. Domača zasedba je povedla v 13. minuti po golu Victorja Osimhena, izenačujoči zadetek je v četrti minuti sodnikovega podaljška dosegel Nahitan Nandez.

Napoli ima zdaj dve točki zaostanka za Atalanto, Milanom in Juventusom. Slednji je bila večji del tekme v Vidmu v zaostanku, saj je domača ekipa povedla že v deseti minuti po golu Nahuela Moline. V končnici dvoboja je stara dama iz Torina vendarle uprizorila preobrat, oba gola pa je dosegel Portugalec Cristiano Ronaldo. Prvega v 83. minuti z enajstmetrovke, drugega pa v 90. minuti po asistenci Adriena Rabiota.