V polfinalu klubskega SP še Al Ahly in Tigres

Doha, 04. 02. 2021 20.45 |

Znana sta druga polfinalista nogometnega svetovnega klubskega prvenstva v Katarju. Vozovnici za polfinale sta si v četrtfinalu priborila mehiški Tigres in Al Ahly iz Egipta. Med štiri najboljše pa sta bila že neposredno uvrščena evropska in južnoameriška prvaka Bayern oziroma Palmeiras.

Andre-Pierre Gignac je bil junak mehiškega Tigresa.
Andre-Pierre Gignac je bil junak mehiškega Tigresa. FOTO: AP

Mehiški klub Tigres, prvak območja Severne in Srednje Amerike ter Karibov, je v prvem četrtfinalu premagal azijskega prvaka, južnokorejski Ulsan Hyundai z 2:1 (2:1).

Mož odločitve je bil nekdanji francoski nogometni reprezentant Andre-Pierre Gignac, ki je dosegel oba gola za Mehičane, prvega v 38., drugega pa v 45. minuti z enajstmetrovke. Z drugim golom je napadalec, ki ima 36 nastopov za francosko reprezentanco in je k Tigresu prišel leta 2016 iz Marseilla, tudi postavil končni izid. Južnokorejci so sicer dosegli prvi gol na tekmi, natančen je bil Kee-Hee Kim.

V večernem obračunu so si polfinale zagotovili še nogometaši egiptovskega Al Ahlyja. Z 1:0 so premagali domači klub Al Duhail, ta si je mesto v četrtfinalu priigral brez boja, saj je zaradi karantenskih ukrepov brez tekme ostal oceanijski prvak Auckland City. Edini zadetek na tekmi je v 30. minuti dosegel Husein El Šahat.

Tigres se bo v nedeljo v polfinalu meril z južnoameriškim prvakom, brazilskim Palmeirasom. Egipčane pa v drugem polfinalu v ponedeljek čaka evropski prvak in prvi favorit turnirja Bayern iz Münchna. Finale bo 11. februarja.