Švedi ugnali Slovence

Göteborg, 26. 05. 2008 19.57 |

Slovenski nogometaši so izgubili prijateljsko tekmo proti Švedom (1:0). Strelec edinega zadetka je bil Tobias Linderoth.

Slovenci se iz Göteborga vračajo poraženi.
Slovenci se iz Göteborga vračajo poraženi. FOTO: Jani Dolinšek

Slovenska nogometna reprezentanca se s severa Evrope vrača poražena. Po spodbudnem začetku, ko je dlani Andreasa Isakssona ogrel Dalibor Stevanović, so na terenu bolje zaigrali gostitelji. Kljub temu si niso priigrali kakšne resnejše priložnosti, a so slovenski branilci poskrbeli, da je lahko član Galatasaraya Tobias Linderoth vendarle zadel. Varovanci Matjaža Keka so v prvem delu nato imeli še priložnost za izenačenje, a Milivoje Novaković iz težke pozicije ni zadel.

Drugi polčas so bolje začeli gostitelji, ki so iz minute v minuto stopnjevali tempo, a vratarja Samirja Handanovića niso več premagali. Še najbližje je bil Larsson, ki pa je v 56. minuti obračuna zadel vratnico. Slovenci so si nato priigrali še nekaj polpriložnosti, a rezultat se do konca tekme ni spremenil. Krstni nastop v slovenski selekciji sta doživela Zoran Zeljković in Luka Elsner.

Švedska – Slovenija 1:0 (1:0)