Nogomet

Valencia osvojila pokalno lovoriko

Madrid, 17. 04. 2008 07.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nogometaši Valencie so v finalu španskega pokala s 3 : 1 premagali Getafe in osvojili pokalni naslov.

Dvoboji Davida Silve (levo) in Javierja Casquera so bili na finalni tekmi zelo pogosti.
Dvoboji Davida Silve (levo) in Javierja Casquera so bili na finalni tekmi zelo pogosti. FOTO: Reuters

Trener Valencie Ronald Koeman je bil pred tekmo močno na trnih, saj se je zavedal, da bi poraz njegovega moštva zanj pomenil po koncu sezone slovo z Mestalle. Valencia je namreč v prvenstvu izgubila vse možnosti, da bi jeseni igrala v pokalu UEFA (v nevarnosti je celo še obstanek v Primeri Division) in pot v Evropo jo je vodila le s pokalno zmago. V Madridu na stadionu Vicente Calderon, kjer sicer domuje Atletico, je "netopirje" spremljalo kar 140 avtobusov navijačev, ki so se iz Valencie pripeljali v prestolnico Španije in preplavili mestne trge z belo-oranžnima barvama kluba z vzhodne obale Pirenejskega polotoka.

David Villa
David Villa FOTO: Reuters


Mali veliki palček Getafe, ki domuje v predmestju Madrida, je bil že po pičlih enajstih minutah v zaostanku dveh golov, saj sta za Valencio v polno dvakrat z glavo zadela najprej Juan Manuel Mata in nato še branilec Ruano Delgado Alexis. Getafe je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa izid znižal na 2 : 1, ko je po prekršku nad Cosminom Contro z bele točke mrežo vratarja Tima Hildebranda zatresel Esteban Granero. Prav odlični nemški čuvaj mreže Valencie, ki se je po koncu tekme lovorike veselil kot otrok, saj je prva v njegovi karieri, je v drugem polčasu nekajkrat s panterskimi skoki in izvrstnimi obrambami preprečil izenačenje fantom trenerja Michaela Laudrupa.

Vse dvome o zmagovalcu je v 84. minuti razrešil Fernando Morientes, ki je zadel za končnih 3 : 1 in veliko slavje privržencev Valencie. Getafe je tako še drugo leto zapored ostal praznih rok v finalu, za Valencio pa se je njeno sedemnajsto finale v zgodovini kraljevega pokala končalo s sedmo zmago.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.