Venezia premagala Mourinhevo Romo, Napoli zgolj remiziral z Verono

Benetke, 07. 11. 2021 15.00 |

Venezia, za katero je slovenski reprezentant Domen Črnigoj odigral prvi polčas, je v 12. krogu italijanskega nogometnega državnega prvenstva ugnala Romo s 3:2. Beneški klub je tako napredoval na 15. mesto, varovanci Portugalca Joseja Mourinha pa so zdrsnili na šesto in imajo 13 točk zaostanka za vodilnim Napolijem, ki je z Verono igral 1:1. Nogometaši Atalante so že včeraj gostovali pri Cagliariju in zmagali z 2:1, Juventus pa je doma proti Fiorentini slavil z 1:0.

Napoli in Milan po remijih ostajata vrhu serie A, imat namreč 32 točk, sedem točk zaostanka pa ima Inter Samirja Handanovića. Za konec današnjega sporeda sta se pomerila prav Milan in Inter v 175. derbiju della Madonnina v serie A ter remizirala z rezultatom 1:1.

V Benetkah je Venezia v zgodnjem popoldanskem obračunu presenetila Romo. Po prvem polčasu je sicer bolje kazalo Rimljanom, ki so vodili z 2:1 po zadetkih Eldorja Šomurodova (43.) in Tammyja Abrahama (45.).

Za Romo sta zadela Eldor Šomurodov in Tammy Abraham
Za Romo sta zadela Eldor Šomurodov in Tammy Abraham FOTO: AP

Za domače je v tretji minuti zadel Mattia Caldara, v drugem polčasu pa sta za preobrat poskrbela Mattia Aramu (65.) in David Okereke (74.). Roma je ostala na petem mestu, 12 točk za vodilnima kluboma, Venezia pa je vknjižila tretjo zmago in napredovala na 15. mesto.

Zmagovalni zadetek je dosegel David Okereke
Zmagovalni zadetek je dosegel David Okereke FOTO: AP

Napoli le remiziral z Verono

Napoli je danes gostil Verono, ostal neporažen po dvanajstih tekmah, a iztržil le remi. Verona je povedla v 13. minuti po golu Giovannija Simeoneja, pet minut kasneje pa je izenačil Giovanni Di Lorenzo. Verona je zaključek dvoboja dočakala le z devetimi igralci v polju, potem ko sta bila izključena Daniel Bessa in Nikola Kalinić, a Neapeljčani v petih minutah sodnikovega dodatka niso uspeli streti gostov.

Slovenski reprezentančni vratar Vid Belec, ki je branil celo tekmo, je bil s Salernitano nemočen proti Laziu. Iz svoje mreže je pobral tri žoge, potem ko so bili za Rimljane natančni Ciro Immobile (31.), Pedro (36.) in Luis Alberto (69.). Salernitana ostaja predzadnja, Lazio pa je z 21. osvojeno točko prehitel Romo na petem mestu.

V popoldanskem sporedu sta se zmag veselila tudi Bologna in Udinese. Prva je z 2:1 ugnala Sampdorio, Videmčani pa so bili po preobratu boljši od Sassuola s 3:2.

Tretji gol za Lazio je dosegel Luis Alberto
Tretji gol za Lazio je dosegel Luis Alberto FOTO: AP

Atalanta in Juventus z minimalnimi zmagami do novih treh točk

Atalanta, ki ima 22 točk na četrtem mestu, je na Sardiniji povedla v šesti minuti, ko je zadel Mario Pašalić. Joao Pedro je izenačil vsega dve minuti pozneje, izid polčasa in tekme pa je postavil Duvan Zapata v 43. minuti. V drugem polčasu je v 63. minuti pri gostih v igro vstopil slovenski reprezentant Josip Iličić in bil v 76. minuti blizu zadetku, a mu je veselje preprečil vratar Alessio Cragno.

Za Atalanto sta zadela Mario Pašalić (desno) in Duvan Zapata (v sredini)
Za Atalanto sta zadela Mario Pašalić (desno) in Duvan Zapata (v sredini) FOTO: AP

V Torinu je Juventus gostil Fiorentino, edini strelec na tekmi pa je bil Juan Cuadrado v prvi minuti sodniškega dodatka. Gosti so sicer od 73. minute igrali z igralcem manj – takrat je namreč Nikola Milenković dobil drugi rumeni karton. Obe ekipi imata zdaj 18 točk, 14 manj od vodilnih Napolija in Milana.